Sokoli newsletter 1/2016

 
Ten mail zawiera materiały wideo i grafikę. Jeśli jej nie widzisz możesz przeczytać mail w przeglądarce.
Stowarzyszenie Na Rzecz Dzikich Zwierząt 'SOKÓŁ'

okładkaLogo 1%PRZEDSPRZEDAŻ! "J jak jastrząb"

Stowarzyszenie "Sokół" jest partnerem książki Helen Macdonald "J jak jastrząb", wydanej przez Wydawnictwo Czarne.
Książa dostępna jest już w przedsprzedaży: kliknj tutaj.

Z przyjemnością informujemy, że długo wyczekiwana na polskim rynku, obsypana nagrodami książka Helen Macdonald "J jak jastrząb" (tytuł oryginału H Is For Hawk) ma już swoja polska okładkę!

Premiera książki już 11 maja, a w naszym sokolim sklepiku - w przedsprzedaży.

Zachęcamy do kupna!

Już jako dziecko Helen Macdonald postanowiła zostać sokolniczką. Opanowała złożoną terminologię i przeczytała wszystkie klasyczne książki z tej dziedziny, w tym pełne opisów udręki arcydzieło T.H. White'a The Goshawk, w którym autor przedstawił mozolne układanie jastrzębia jako pojedynek duchowy.

Po śmierci ojca pogrążona w żałobie Helen myśli obsesyjnie o wyszkoleniu własnego jastrzębia. Za 800 funtów kupuje Mabel i zabiera ją do domu w Cambridge. Napełnia lodówkę karmą dla ptaka, wyłącza telefon i przystępuje do długiego, niezwykłego zadania, jakim jest ułożenie najdzikszego ze zwierząt.

"Żeby ułożyć jastrzębia, musisz go obserwować jak jastrząb, dzięki temu zrozumiesz jego nastroje. Potem będziesz umiał przewidzieć, co zrobi. To szósty zmysł doświadczonego tresera. W końcu [...] będziesz czuć to, co on czuje. Zauważać to, co zauważa. Pojmować tak jak on".

J jak Jastrzab to zapis duchowej podroży – bezlitośnie szczera opowieść o zmaganiach ze smutkiem i żałoba, w trakcie których autorka oswajała jastrzębia, sama zaś nabierała coraz więcej cech dzikiego zwierzęcia. Na książkę te składa się również barwna jak kalejdoskop biografia wybitnego, targanego sprzecznościami powieściopisarza T.H. White'a. To książka o pamięci, naturze i narodzie, o tym, jak można podjąć próbę pogodzenia śmierci z życiem i miłością.

UWAGA:
Inne książki z serii Menażeria Wydawnictwa Czarne także u nas: kliknj tutaj.

Kupując w naszym sklepie wspierasz ochronę sokoła wędrownego

 

Pozdrawiamy,

Zarząd Stowarzyszenia,
Zespół FalcOnLine www.falconline.pl

Jeśli  nie chcesz więcej otrzymywać od nas informacji naciśnij wypisz się z listy

 
 

 

Powered by AcyMailing