Wyniki konkursu na imiona dla młodych sokołów - Poznań VEOLIA 2020

logo

alt

Zakończył się konkurs na imiona dla młodych sokołów z EC Karolin w sezonie lęgowym 2020.

Zwycięskie imiona to:

  • malePIAST (2 CE) - jako pierwsza imię zgłosiła Krystyna Kosmalska  z Gdyni.
  • femaleWILDA (3 CE) - jako pierwszy imię zgłosił Paweł z Lublina.
  • maleCENTUŚ (4 CE) - jako pierwszy imię zgłosił Krystian z Płocka.
  • femaleTOLA (5 CE) - jako pierwsza imię zgłosiła Iwona (Sycewice).

W I etapie konkursu otrzymaliśmy propozycje imion od 120 osób. Poprawnie zgłoszono 78 różnych propozycji imion męskich oraz 77 różnych propozycji imion żeńskich. Na najciekawsze propozycje oddano 506 ważnych głosów.
Szczegóły poniżej.

Zwycięzców Konkursu powiadomimy pocztą elektroniczną.
Serdecznie gratulujemy.

Czytaj więcej...

Wyniki konkursu na imiona dla dorosłych sokołów - Poznań VEOLIA 2020

logo alt

Wyniki konkursu na imiona dla dorosłych sokołów wędrownych Poznań VEOLIA w roku 2020

Zakończył się konkurs na imiona dla dorosłych sokołów gniazdujących na terenie EC Karolin.

Zwycięskie imiona to:

  • maleVELIO - jako pierwsza imię zgłosiła Marta Markiewicz  z m. Borowe
  • femaleMALTANKA - jako pierwsza imię zgłosiła Joanna Hewelt-Kudła z Gdańska

W I etapie konkursu otrzymaliśmy propozycje imion od 184 osób. Poprawnie zgłoszono 109 różnych propozycji imion męskich i 101 różnych propozycji imion żeńskich. Na najciekawsze propozycje oddano 950 ważnych głosów. Szczegóły poniżej.

Nagrody w konkursie ufundowali: Fundacja VEOLIA, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu oraz Stowarzyszenie na Rzecz Dzikich Zwierząt "SOKÓŁ".

Laureatom serdecznie gratulujemy.

Czytaj więcej...

Poznań VEOLIA - wprowadzenie

     Kilka lat temu Firma Veolia zgłosiła się do naszego Stowarzyszenia z prośbą  o pomoc w założeniu na kominach należących do nich, platform jako potencjalnych miejsc lęgowych dla sokołów wędrownych. Po konsultacjach i wykonaniu niezbędnych projektów, we wrześniu 2017 roku zostało zamontowane gniazdo na kominie poznańskiej Veolii - EC Karolin. Wcześniej nie mieliśmy sygnałów o przebywających tam sokołach. Ale wyciekły informacje o planach montażu tam sokolego gniazda, o czym prawdopodobnie dowiedziały się sokoły, i wielokrotnie przed jak i po montażu gniazda były widziane na tym kominie. Niestety w roku 2018 nie zdecydowały sie na zajęcie gniazda, co skwapliwie wykorzystały pustułki. Niestety w trakcie wyhowywania młodych, jeden osobnik z pary zginął, przez co lęg się ostatecznie nie udał. 

   1 kwietnia 2019 roku zdecydowano się na uruchomienie kamer w oczekiwaniu na sokoły. I właśnie tego dnia poraz pierwszy w tym roku w gnieździe pojawiła się pustułka. Liczymy na to, że jak nie w tym, to w przyszłych latach pojawią się sokoły w naszym gnieździe.

Gniazdo oraz kamery i transmisja sfinansowane zostały przez Fundację Veolia Polska, montaż gniazda sfinansowane przez Stowarzyszenie Sokół.