WebCam - Gniazdo Szczecin Dream Jump

Podsumowanie roku 2021

Lizka

2

Rok 2021 był drugim, w którym mieliśmy możliwość obserwować rodzinę szczecińskich sokołów na kominie dawnych zakładów WISKORD S.A., obecnie wykorzystywanym przez firmę organizującą skoki "rope jump".

Czytaj więcej...

Podsumowanie roku 2020

Lizka

W tym roku po raz pierwszy mieliśmy możliwość obserwować rodzinę szczecińskich sokołów na kominie dawnych zakładów WISKORD S.A., obecnie zaś będącym w dyspozycji firmy organizującej skoki typu "rope jump".

Podgląd gniazda działał czasowo od 30 maja do 9 września br. Obserwację, przez większość czasu, można było prowadzić na stronie zewnętrznej, od sierpnia zaś bezpośrednio już ze strony www.peregrinus.pl. W swoim pierwszym testowym sezonie, podgląd borykał się z wieloma problemami technicznymi, co utrudniło nam bardziej szczegółową obserwacje tego gniazda.

Czytaj więcej...

Dream Jump Szczecin - wprowadzenie

Administrator

logo

"Wiskord" - jedno z najstarszch stanowisk lęgowych sokoła wędrownego w Polsce. Istnieje od 2002 roku. Komin należał do fabryki Wiskord, która już w tedy była w stanie upadłości. Komin zmieniał później właścicieli. Obiekt jednak był zawsze niestrzeżony, przez co przyciągał "zdobywców", co skutkowało kilkukrotną stratą lęgów.

Od roku 2017 na kominie powstała nowa atrakcja - https://dreamjump.pl dzięki czemu komin jest teraz zabezpieczony przed niepowołanymi osobami. Skoki wykonywane z komina nie przeszkadzają jednak sokołom w wyprowadzaniu lęgów.

W roku 2020 we współpracy z nowym właścicielem zamontowaliśmy nowe gniazdo. DreamJump udostępnił teraz przekaz z gniazda.

FORUM - Historia gniazda