WebCam - Gniazdo Warszawa PKiN

PKiN - teksty i artykuły...

Wyniki konkursu na imiona dla młodych sokołów Warszawa PKiN 2023

alt

Zakończył się konkurs na imiona dla młodych sokołów z Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Zwycięskie imiona to:

  • maleHETMAN 1 EC - jako pierwszy imię zgłosił Daniel Świątoniowski (Łańcut).
  • maleWUZETKA 2 EC - jako pierwsza imię zgłosiła Żaneta Vakaresku (Opole).
  • malePREZES 3 EC - jako pierwsza imię zgłosiła Kinga Le Bec (Warszawa).
  • maleIVO 4 EC - jako pierwsza imię zgłosiła Katarzyna Rubaj
    Nata
    (Świdnik).

W I etapie konkursu otrzymaliśmy propozycje imion od 112 osób. Zgłoszono 94 różne propozycje imion męskich oraz 85 różnych propozycji imion żeńskich. Na najciekawsze propozycje oddano 631 głosów. Szczegóły poniżej.

Serdecznie gratulujemy.

Czytaj więcej...

Grupa FalcoFani zaprasza...

Grupa FalcoFani zaprasza do obserwacji warszawskich sokołów wędrownych. Spotykamy się w każdą drugą sobotę miesiąca przy ul. E. Plater 47 w godz. 12:00 - 15:00. Gdyby w tym terminie wypadało jakieś święto, bardzo zła pogoda, lub inne zdarzenie, każdorazowo będzie podany inny termin obserwacji w temacie "Nasze spotkania, wycieczki, zloty". Plan każdego spotkania przewiduje obchód Pałacu dookoła w bardzo wolnym tempie z przystankami na obserwację. Do obserwacji można przyłączyć się w każdym czasie, jak również wcześniej odłączyć. Do dyspozycji obserwatorów udostępniamy lunetę SWAROVSKI ATM 80 HD. Prowadzący spotkanie odpowie na Państwa pytania, jak również opowie historię gniazda i rezydującej pary. Zapraszamy wszystkich chętnych na obserwacje i do bliższego zapoznania się z tymi pięknymi ptakami, bliższego dosłownie, bo przez lunetę widać je "jak na dłoni".

Podsumowanie roku 2021

4

Tegoroczny sezon lęgowy przebiegał bez większych problemów, aczkolwiek nie obyło się bez dwóch niespodzianek i wielkich emocji. Pierwszą niespodzianką były 4  jajka z których, wykluły się 4 pisklęta. Para nigdy wcześniej nie miała czwórki piskląt, a Franka określano jako "Mistrza trójki".

Czytaj więcej...