Zbiórka na lunetę-opis sprzętu

Administrator

Drogi Internauto!

W Warszawie (Polska) na dachu Pałacu Kultury i Nauki gniazduje para sokołów wędrownych (Falco peregrinus) o imionach Wars i Sawa . To nasza wielka duma i żywy efekt restytucji jednego z najbardziej zagrożonych gatunków na świecie, a także symbol polskiej tradycji narodowej. Pomóż miłośnikom tych wspaniałych ptaków w zakupie profesjonalnej lunety do obserwacji i dokumentacji fotograficznej warszawskiej pary i jej potomstwa , a także wszystkich sokołów, które zawitają do stolicy. Będziemy bardzo wdzięczni za każdą przekazaną kwotę.

Zbiórka na lunetę jest inicjatywą grupy osób obserwujących sokoły bezpośrednio wokół Pałacu Kultury i Nauki. Stowarzyszenie zobowiązało się do podwojenia zebranych funduszy na zakup lunety w celu umożliwienia zakupu jak najlepszego jakościowo sprzętu.

Wpłaty prosimy dokonywać na konto Bank Ochrony Środowiska /Włocławek 52 1540 1069 2001 8721 8535 0001 z dopiskiem "Darowizna na lunetę PKiN".
Numer konta widnieje też na dole strony głównej Stowarzyszenia Na Rzecz Dzikich Zwierząt "SOKÓŁ" www.webcam.peregrinus.pl.

Sprzętem, jaki jest planowany , jest luneta Svarowski ATM 80 HD z okularem 20-60 x oraz statywem  ALU AT 101 z głowicą DH 101. Do kompletu będzie dołożony adapter UCA do digiscopingu oraz pokrowce na lunetę i statyw.

Wyśliśmy z założenia, że należy dożć do zakupu jak najlepszego sprzętu, jaki jest możliwy aby późniejsze obserwacje dawały jak największą przyjemność bez żałowania, że właściwie można było trochę dołożyć i mieć jeszcze lepszy sprzęt. Gdyby się to nie udało, to za zebrane fundusze postaramy się kupić cos tańszego, ale w jak najlepszej jakości za kwotę, którą będziemy dysponować. Poniżej przedstawiamy PLAN MARZEŃ.

Opis sprzętu:

luneta Svarovski ATM 80 HD oraz okular 20-60x

Idź do...Idx do...

statyw alu AT 101 + głowica DH 101

 

oraz uniwersalny adapter UCA do dużych i małych aparatów

A całość powinna się prezentować jak poniżej:

      


Informacje i zdjęcia zaczerpnięte ze stron: