Falco tinnunculus
Inne ptaki drapieżne w Polsce Grupa otwarta 63 Użytkowników
·
A w Dolnej Odrze Państwo Pustułkowie przymierzają się do dołka nie zważając na nadmetraż lokum 😜 https://zapodaj.net/ce249feb1684f.jpg.html https://zapodaj.net/6fd7cd2754332.jpg.html
·
Szkoda, że na forum nie ma w tym roku tematu wolsztyńskich pustułek. Ja, niestety, nie dam rady go prowadzić, choć zaglądać na podgląd na pewno będę. Tutejsza para jest pocieszna
www.peregrinus.pl Schooling
·
Jeśli chcesz wzbogacić i uatrakcyjnić swój wpis na "boksiku" - dodaj do niego zdjęcia i klipy wideo.

Jak to zrobić? To całkiem proste: kliknij w przycisk "zdjęcia" poniżej okienka z treścią Twojego nowego wpisu. W odpowiednie pole wpisz lub wklej link do zdjęcia lub do filmu. Pamiętaj, musi to być link z zewnętrznego serwisu internetowego w którym jest umieszczone zdjęcie lub klip wideo (np. YouTube), który chcesz dodać do swojego nowego postu na "boksiku". Następnie kliknij w przycisk "Udostępnij".
W ramach jednego wpisu na "boksiku" możesz dodać nawet kilka różnych zdjęć i filmów.
Ostatnim krokiem jest kliknięcie w przycisk "Wyślij".

Teraz dodane przez Ciebie multimedia uzupełnią Twój wpis na "boksiku", a także będą widoczne w Galerii w Twoim profilu.
Pamiętaj, aby umieszczając link do multimediów w jednej ze Wspólnych Grup nawiązywał on do tematyki tej grupy.
Z poziomu galerii swojego profilu możesz edytować tytuł filmu/zdjęcia, możesz dodać opis i ewentualnie możesz go usunąć.

Uwaga na koniec: Taka prezentacja zdjęć i filmów nie obciąża dodatkowo naszego serwera. Zachęcamy zatem do korzystania z nowej funkcji...

#ogloszenie
·
Dobry wieczór Nie wiem czy zechcecie zobaczyć ale ten samiec pustułki , trzymając samiczkę za ogon, chyba najwyraźniej nie chciał żeby zostawiła go samego https://youtu.be/HWU8vMQe5Is
Ula
·
Czy ktoś widział pustułki w budce w Legionowie po tym ataku w niedzielę 14.08?
Wczoraj 14.08 W Legionowie rozegrał się brutalny atak na samczyka -rezydenta .Uderzenie w samczyka było potężne .Wszystko trwało ułamki sekund .Atakującym był prawdopodobnie
konkurent , ale to nie jest pewne .Będziemy obserwować , kto z tej masakry wyszedł cało.
·
Dobry wieczór, Lili napisała o ciekawej sytuacji w Legionowie http://www.peregrinus.pl/pl/peregrinus-forum/falco-tinnunculus/30620-pustulka-w-legionowskim-starostwie?start=280#268101
Tych sytuacji było dziś dużo więcej, była również walka dwóch samców, ale i chwilowa walka samiczki (a może to...
·
Dobry wieczór. U pustułek w Chełmie - Rodzina Cementowskich, dziś wykluł się trzeci pisklak. Jednak zachowanie samiczki mnie niepokoi.
Często wylatuje na długo i wraca z pustym szponem. A ostatnie karmienie było chyba przed południem. I jeszcze taka sytuacja
https://youtu.be/1ntRj-75lfE
·
w Legionowie 24.06.2022 r. o 7.39 81P odleciała z budki w swój pierwszy lot https://www.youtube.com/watch?v=HpS8gCpT3uw
·
Dzień dobry Dziś samiec w Legionowie dostarczył pisklakom żywą mysz. Ciekawe zachowanie maluszków i myszy też http://peregrinus.pl/pl/peregrinus-forum/falco-tinnunculus/30620-pustulka-w-legionowskim-starostwie?start=260#266236
Jedno mnie martwi - pisklaki w Legionowie uporczywie się drapią , broniąc się przed atakującymi je owadami ,czasem do gołego ciała . Wygląda to drastycznie .Samiczka próbuje
je chronić , ale to mało daje. Pisklaki w Wolsztynie -starsze -częściowo opierzone nie mają z tym kłopotu. Czy one dadzą radę ???
·
Dobry wieczór! W Zurychu wykluły się dziś trzy pustułcze maluchy (jeszcze jest drugie tyle jaj). Ciekawie ogląda się na cofajce jak mama karmi najpierw przedpołudniem jedno młode, parę godzin później dwa i późnym popołudniem już trzy
Po dłuuuugiej przerwie wrócił przekaz (pustułkowy) z Legionowa . W poprzednim roku sympatyczna para dochowała się z powodzeniem aż 6-rga potomstwa - obserwacja ich
opieki nad tyloma młodymi -to była czysta przyjemność . Samiczka coś wysiaduje , ale nie wiadomo , co ma pod sobą . Transmisja ruszyła kilka godzin temu.
·
Pusutłki z Brześcia, z którymi współpracuje nasze Stowarzyszenie. Jeszcze bez jajek, ale samiec podstępnie nad nimi pracuje.
https://www.youtube.com/watch?v=nuLiTS65nNE
Inne ptaki drapieżne w Polsce
Falco tinnunculus

Grupa skupiająca osoby zainteresowane obserwacją pustułek zwyczajnych na terenie całej Polski. Dodawaj tu swoje obserwacje spostrzeżenia i przemyślenia. Prezentuj swoje zdjęcia i klipy wideo.
Znalazłeś w sieci strony z kamerami on-line gniazd tych ptaków? Podziel się nimi tutaj z innymi Użytkownikami naszego serwisu.


Grupa otwarta

 Grupa otwarta oznacza, że wszyscy mogą zobaczyć tę Grupę i jej zawartość, a dołączyć do niej może każdy zarejestrowany Użytkownik naszego serwisu po zalogowaniu.
Dołączenie do Grupy umożliwia dodawanie wpisów w Aktywności tej grupy oraz dodawanie wpisów na Ścianie, dodawanie zdjęć i filmów (o ile opcje te są w tej grupie dostępne).

Użytkownik może oznaczyć Grupę jako  Obserwowaną - oznacza to, że wpisy i aktywności jej użytkowników będą prezentowane (dodatkowo) w menu Społeczność oraz mogą1) być pokazywane pod pozostałymi podglądami on-line.
Oznaczenie Grupy jako Obserwowanej wygasa automatycznie po upływie 12 miesięcy od chwili jej oznaczenia.


"Aktywność" - Zasady dodawania wpisów:
  • Wpisy powinny dotyczyć życia oraz obserwacji pustułek zwyczajnych w Polsce.
  • Nie dodajemy tu wpisów dotyczących innych grup tematycznych czy gniazd z kamerami on-line.
  • Nie dodajemy tu wpisów prywatnych.
  • Uzupełnienia informacji we wpisie robimy poprzez dodanie komentarza pod nim lub (jeśli to jest możliwe) poprzez jego ponowną edycję.
    Starajmy się nie dodawać kolejnych wpisów dotyczących tej samej kwestii.
  • Możesz ograniczyć dostęp do swoich wpisów tylko do znajomych.
  • Wpisy i komentarze z Aktywności po czasie ustalonym przez Administratora będą automatycznie usuwane.

Hashtagi

W celu łatwiejszego wyszukiwania i grupowania informacji z ulubionych lokalizacji i podglądów możesz uzupełniać swoje wpisy hashtagami.
Możesz stosować hashtagi z imionami lub numerami obrączek mieszkańców/rezydentów czy ich potomstwa np.: #wars · #sawa · #zmiennik · #0XY · etc.

Porada: Hashtagi rozpoczynamy znakiem # i muszą zakończyć się spacją : #hashtag .
Dla uproszczenia oraz zredukowania możliwości popełniania błędów, proponujemy pisać hashtagi małymi literami i bez polskich znaków.

"Ściana"

Na ścianie dodajemy wpisy (jeśli opcja ta jest dostępna) mające szczególne znaczenie w życiu obserwowanych w naturze pustułek.
Jeśli chcesz uzupełnić wpis innej osoby, zrób to poprzez dodanie odpowiedzi na jej wpis.


Zdjęcia i Filmy

O ile Administrator udostępni te opcje w Grupie, możesz dodawać zdjęcia oraz linkować filmy z serwisu YouTube.
Zdjęcia i filmy muszą obrazować życie oraz dokumentować obserwacje gatunku Falco tinnunculus w Polsce.
Dodanie zdjęcia lub filmu utworzy wpis w Aktywności tej Grupy.

Zdjęcia muszą spełniać kryteria dotyczące wielkości. Zdjęciom i filmom należy nadać odpowiadający ich treści tytuł oraz można je uzupełnić opisem. Zdjęcia lub filmy nie spełniające kryteriów tematu tej Grupy będą usuwane.
Każdy Użytkownik posiada ograniczoną ilość zdjęć, które może dodać w Grupie.


Regulamin

Pamiętaj, że zawsze jesteś zobowiązany do zachowania zgodnego z Regulaminem.

Jeśli uznasz wpis lub komentarz innego Użytkownika za niezgodny z zasadami tej Grupy lub postanowieniami Regulaminu, możesz go zgłosić. Pamiętaj, nie zgłaszaj wpisu lub komentarza tylko dlatego, że nie zgadzasz się z jego treścią i masz odmienne zdanie niż autor.
Wpisy i Komentarze zgłoszone przez Ciebie zostaną dodane do Twojej listy ukrytych aktywności/komentarzy.
Zgłoszenie wpisu/komentarza nie jest anonimowe.

Jeśli Twój wpis lub komentarz został oznaczony  - przyjrzyj mu się i ewentualnie zmodyfikuj lub usuń. Jeśli uważasz, że jest z nim wszystko w porządku, a zgłoszenie jest dla Ciebie krzywdzące - napisz do nas.

Wpisy niezgodne z zasadami tej Grupy lub postanowieniami Regulaminu mogą odpowiednio do ich treści zostać przesunięte do właściwej grupy, do wpisów profilu ich autora lub zostać usunięte.


1)Jeśli w ustawieniach swojego profilu użytkownik w opcji "Wpisy pod podglądami WebCam" wybrał wartość "Domyślny".

jmg
Właściciel
grzegorz611
Użytkownik
Basiula
Użytkownik
Użytkownik
Użytkownik
Użytkownik
Użytkownik
aalina
Użytkownik
Kotu
Użytkownik
powsinoga
Użytkownik
Manta
Użytkownik
Amika
Użytkownik
Darla
Użytkownik
Dorcia
Użytkownik
tiga8
Użytkownik