Schooling
Polecane Wymaga zaproszenia
www.peregrinus.pl
·
FORUM serwisu peregrinus.pl umożliwia przesyłanie plików zdjęć, grafik i obrazów na swój serwer jako załączniki do postu. Trzy załączniki to max. Więcej nie można przesłać na serwer w ramach jednego postu - konfiguracja FORUM nie pozwoli (w/g Regulaminu tylko trzy zdjęcia na jeden post, więc ograniczenia konfiguracyjne umożliwiające przesłanie max. trzech załączników nie dziwią).
Maksymalne rozmiary załączników graficznych to: 200 kB (1200x800).
Ograniczenia rozdzielczości oznaczają, że FORUM będzie zmniejszać rozdzielczość grafik do ustalonych w konfiguracji w sposób automatyczny.
Jeśli Twoja fotka ważyła pierwotnie więcej niż 200kB i miała większą rozdzielczość niż dopuszczona przez konfigurację FORUM to po operacji zmniejszenia rozdzielczości mogą się zdarzyć dwie rzeczy:
1) Twoja fotka teraz ma mniej niż 200kB - FORUM ją dopuści.
2) Twoja fotka ma niestety w dalszym ciągu więcej niż 200 kB - FORUM ją odrzuci.

Musisz wiedzieć, że przechowywanie dużej ilości zdjęć na naszym serwerze wiąże się z kosztami. Zanim zdecydujesz się przesłać zdjęcia, oceń je. Wybierz naprawdę najlepsze sceny i ujęcia. Nie wstawiaj wszystkiego co masz.
Najlepsze wrażenie wywoła post, który ma niewiele zdjęć, ale za to naprawdę ciekawych i niepowtarzalnych.

#forum
www.peregrinus.pl
·
Od teraz Twój awatar może znaleźć się na liście sponsorów.
Wystarczy, że przekazując Darowiznę za pośrednictwem serwisu Przelewy24 posłużysz się tym samym adresem e-mail, który podałeś w ustawieniach swojego profilu.

1,5% 💚 KRS 0000133612 • https://www.peregrinus.pl/pl/pomoc-sokolom/darowizna

#ogloszenie #pomagam
www.peregrinus.pl
·
Pamiętaj, że adres e-mail użytkownika musi być poprawny i aktywny przez cały czas użytkowania konta w naszym serwisie.
Prosimy Was o sprawdzenie tego w ustawieniach Waszych kont.
Poprawnie działający adres e-mail pozwoli uniknąć w przyszłości problemów z dostępem do kont, logowaniem czy odzyskaniem zapomnianego hasła.

#ogloszenie
www.peregrinus.pl
·
Jeśli chcesz wzbogacić i uatrakcyjnić swój wpis na "boksiku" - dodaj do niego zdjęcia i klipy wideo.

Jak to zrobić? To całkiem proste: kliknij w przycisk "zdjęcia" poniżej okienka z treścią Twojego nowego wpisu. W odpowiednie pole wpisz lub wklej link do zdjęcia lub do filmu. Pamiętaj, musi to być link z zewnętrznego serwisu internetowego w którym jest umieszczone zdjęcie lub klip wideo (np. YouTube), który chcesz dodać do swojego nowego postu na "boksiku". Następnie kliknij w przycisk "Udostępnij".
W ramach jednego wpisu na "boksiku" możesz dodać nawet kilka różnych zdjęć i filmów.
Ostatnim krokiem jest kliknięcie w przycisk "Wyślij".

Teraz dodane przez Ciebie multimedia uzupełnią Twój wpis na "boksiku", a także będą widoczne w Galerii w Twoim profilu.
Pamiętaj, aby umieszczając link do multimediów w jednej ze Wspólnych Grup nawiązywał on do tematyki tej grupy.
Z poziomu galerii swojego profilu możesz edytować tytuł filmu/zdjęcia, możesz dodać opis i ewentualnie możesz go usunąć.

Uwaga na koniec: Taka prezentacja zdjęć i filmów nie obciąża dodatkowo naszego serwera. Zachęcamy zatem do korzystania z nowej funkcji...

#ogloszenie
www.peregrinus.pl
·
Poniżej słów kilka na temat usuwania własnych wpisów oraz komentarzy z "boksików".

Usuwając Aktywność (wpis) ze strumienia aktywności ("boksika") - usuwasz permanentnie również wszystkie komentarze i wszystkie odpowiedzi na te komentarze oraz wszystkie polubienia związane z tym wpisem i komentarzami.
W analogiczny sposób usuwając komentarz, jednocześnie usuwasz permanentnie wszystkie odpowiedzi udzielone na ten komentarz oraz wszystkie polubienia usuwanego komentarza oraz polubienia udzielonych odpowiedzi.

Aktywności (wpisy) oraz komentarze i odpowiedzi na te komentarze może usunąć ich autor, Właściciel Wspólnej Grupy, Administrator lub Moderator Wspólnej Grupy (jeśli ci ostatni dwaj zostali wyznaczeni w danej Grupie).
Uprawnienie usuwania wpisów i komentarzy przysługuje również Administratorom Serwisu.

#ogloszenie
www.peregrinus.pl
·
Info dla tych, którzy pod podglądami WebCam chcą czytać wpisy jedynie z grup powiązanych z danym podglądem:

Taki styl to przeciwieństwo wycofanego w ubiegłym roku SHOUTBOXa i ustawienie domyślne nowego "boksika".

Jeśli np. pod podglądem WebCam z Płocka widzisz wpisy z grupy Warszawa to znaczy, że grupę Warszawa oznaczyłeś jako "Obserwowaną". Przestań "Obserwować" grupę Warszawa, a wpisy z tej grupy nie będą Ci się pojawiać pod innymi podglądami. Nie będą też pojawiać się w menu Społeczność.
Można też przejść do danej grupy klikając w jej nazwę i przeglądać całą aktywność tylko z nią związaną.

Patrz także: https://www.peregrinus.pl/pl/aktualnosci/wiecej-niz-shoutbox

#ogloszenie
www.peregrinus.pl
·
#ogloszenie

Wydaje się, że część z naszych Użytkowników źle interpretuje funkcję raportowania (zgłaszania) wpisów i komentarzy w "boksiku".

Można jej używać TYLKO I WYŁĄCZNIE wówczas, gdy wpis/komentarz łamie zasady opisane w zakładce "O Grupie" i/lub Regulamin.
Nie można zgłaszać wpisów bo nie zgadzamy się z autorem lub go nie lubimy. Wydaje nam się, że autor plecie androny? To jeszcze nie jest złamanie zasad. “Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa." - jeśli wg Ciebie już to zrobił to napisz komentarz. Najlepiej życzliwy lub życzliwie zignoruj ten wpis. Nie zgłaszaj!

Mylenie się, brak wiedzy, pogląd diametralnie różny od Twojego to nie naruszenie Regulaminu. Denerwują Cię wpisy jakiejś osoby? To jeszcze nie powód do zgłaszania. W nowej wersji naszego serwisu udostępniliśmy Wam kilka możliwości poradzenia sobie z niechcianymi wpisami/komentarzami. Możesz ukrywać pojedyncze wpisy lub komentarze. Możesz ukrywać wszystkie wpisy/komentarze pochodzące od danego autora. Wypróbuj te opcje.

Zatem co zgłaszamy? Najpoważniejsze powody to hejt, mowa nienawiści, trolowanie, reklama czy kryptoreklama, spamowanie treściami całkowicie nie związanymi z tematyką grupy czy serwisu, etc.

Pamiętać należy o prostych zasadach: pisz na temat, nie obrażaj, polemizuj używając argumentów merytorycznych, odnoś się do treści a nie do autora.
Jeszcze jedno: zgłoszenia nie są anonimowe.
www.peregrinus.pl
·
#pms #ogloszenie

Jak wysłać Wiadomość Prywatną do Użytkownika, który nie jest moim znajomym, nie jest zalogowany i nie mogę znaleźć jego wpisów i komentarzy na FORUM czy w "boksiku"?

Przejdź do Wiadomości Prywatnych: https://www.peregrinus.pl/pl/moj-profil/pms
"W formularzu nowej Wiadomości Prywatnej w pole "Do" wpisz z klawiatury login adresata.
Nie ma znaczenia czy adresat jest, czy nie jest zalogowany. Wielkość liter w loginie również nie ma znaczenia.
www.peregrinus.pl
·
#ogloszenie

Co powinienem zrobić, żeby pod podglądami WebCam widzieć wpisy spod wszystkich innych podglądów?

Możesz widzieć wpisy spod wszystkich podglądów lub tylko tych, które Cię szczególnie interesują.
Wystarczy skorzystać z funkcji "Obserwuj" dostępnej w każdej otwartej grupie.

Przejdź do interesującej Cię grupy https://www.peregrinus.pl/pl/moj-profil/moje-grupy i kliknij w przycisk "Obserwuj". Od tej chwili pod wszystkimi podglądami WebCam oraz w menu "Społeczność" będziesz widział dodatkowo wpisy z tej grupy.
Każdą kolejną interesującą Cię grupę dodasz w analogiczny sposób.

Uwaga: Oznaczenie grupy jako "obserwowanej" wygasa po 12 miesiącach.
jmg utworzył/a tę Grupę
·
www.peregrinus.pl
·
#ogloszenie

Jeśli zdarzyło Ci się ukryć jakąś aktywność lub komentarz, możesz je bez trudu przywrócić.

Lista ukrytych przez Ciebie aktywności jest tutaj: https://peregrinus.pl/pl/moj-profil/ukryte-aktywnosci
a komentarzy tutaj: https://peregrinus.pl/pl/moj-profil/ukryte-komentarze
W ten sam sposób możesz przywrócić zgłoszone i ukryte aktywności lub komentarze.

Teraz również możesz z jednego miejsca zarządzać listą blokowanych przez Ciebie kont innych użytkowników naszego serwisu. Listę kont, które blokujesz znajdziesz tutaj: https://peregrinus.pl/pl/moj-profil/blokowani-uzytkownicy
www.peregrinus.pl
·
#ogloszenie

Lubisz small talk? Czy brakuje Ci niekoniecznie sokolich ciekawostek? Menu "Społeczność" jest do tego doskonałym miejscem.

Poszerz grono swoich znajomych o osoby z którymi chcesz wymieniać poglądy, polemizować, dzielić się pasjami, "wykopaliskami" i "odkryciami" z sieci.
Im szerszy krąg znajomych tym większa szansa na ciekawą rozmowę...

Sprawdź sam: https://peregrinus.pl/pl/spolecznosc/
www.peregrinus.pl
·
#ogloszenie

Czy odnalazłeś już swoich znajomych i przyjaciół na peregrinus.pl?
Skorzystaj z nowej możliwości: https://peregrinus.pl/pl/spolecznosc/szukaj-znajomych .

Dziel się wrażeniami i ciekawostkami w kręgu bliskich sobie osób w menu "Społeczność"...
www.peregrinus.pl
·
#ogloszenie

Powiadomienia? Co to takiego i do czego mogą mi służyć?

Chcesz wiedzieć, kiedy ktoś polubi Twój wpis lub komentarz? Nie chcesz przegapić komentarzy, które zostaną dodane do Twojej aktywności? Możesz też dowiedzieć się, gdy ktoś skomentuje wpis, który Ty też już skomentowałeś.
Wypróbuj nową funkcję. Ustaw powiadomienia w swoim profilu https://peregrinus.pl/pl/moj-profil/ustawienia-profilu#cbtabpane63
www.peregrinus.pl
·
#ogloszenie

1) Czytać wpisy pod poszczególnymi podglądami WebCam może każdy, wystarczy się zalogować.

2) Wypowiadać się (pisać nowe wiadomości) pod poszczególnymi podglądami może każdy zalogowany pod warunkiem, że wcześniej dołączy do odpowiedniej grupy.
Powinna obowiązywać tu zasada, że pod danym podglądem piszemy tylko w temacie tego właśnie podglądu! Inne wpisy to spam.

3) Obserwować wpisy innych osób z innych podglądów niż obecnie oglądany może osoba, która wcześniej "rozpocznie obserwację" grupy powiązanej z tym innym podglądem.

Sugestia dotycząca różnych innych tematów, nie związanych z podglądami: proszę je prowadzić tutaj: https://peregrinus.pl/pl/spolecznosc lub na swoim profilu w zakładce "Aktywność".