Witam z nowego podglądu w Kwidzynie. Mam małe pytanie jeżeli Redzianka ma obrączkę 9DA (patrz fotka jmg) to dlaczego na górze strony jest pomyłka i samiczka ma obrączkę 4CX ? https://ibb.co/cF5qtnX
Stowarzyszenie od wielu lat próbuje pozyskać środki na budowę profesjonalnej "bazy danych sokołów". Takiej rozbudowanej sokołopedii. Nie opierającej się na mechanizmie wpisów na FORUM, ale na dedykowanym tylko do tego celu oprogramowaniu. Mamy na to nasz autorski pomysł. Niestety, jak do tej pory nie znajduje to zrozumienia w instytucjach wspierających takie projekty. Szkoda, wtedy odszukanie sokoła po danych z obrączki byłoby proste i natychmiastowe. Dostępne właściwie dla każdego... 🙂
Już ta modernizacja naszego forum, „udogodnienia” .. mnie przerosły. Może jednak postawmy na to co się sprawdziło prostotę i przejrzystość? Czy naprawdę konieczne są wpisy na boxiku miesięczne? Ja nie jestem w stanie dotrzeć do końca bo ciagle mnie „winduje” na górę wpisów 🙈
Hmm.. a ja myślę, że prekursorski pomysł na sokołopedię Ciućka bardzo dobrze się sprawdza i.. co ważne angażuje wszystkich FF :) Boję się tego autorskiego pomysłu 🙈
Koncepcja tego projektu nie ma nic wspólnego ze stroną https://www.peregrinus.pl. Czasami warto policzyć do trzech, czego sobie i wszystkim innym serdecznie życzę.
Port Lincoln Osprey ( Australia Południowa) , ma fajnie opracowaną stronę na YT, Z tego co wiem, zrobił i prowadzi im to ktoś z Holandii https://portlincoln-osprey.com/portlincoln/ tylko, że tam jest jedno gniazdo i jedna kamera
Nie chodzi nam o opieranie się na jakiejś komercyjnej usłudze typu YT czy FB bo nie chodzi o kolejny fan page czy coś w tym stylu. Temat jest złożony i pracochłonny, ale do zrobienia. Mamy własne pomysły tylko trzeba zacząć je wreszcie wdrażać...