Display: All
Te jajka są zbyt często opuszczane i się wychładzają, nie są wysiadywane na zmianę, może z tego nic się nie wykluć.
Ciuciek
Pusutłki tak jak wędrowne sokoły wysiadują dopiero od przed ostatniego zniesienia, więc to, że leżą te jajka same to jest sytuacja jak najbardziej normalna ;)
niza
... Jak są zbyt duże odstępy w kluciach to powoduje to później rywalizację w posiłkach. Te mniejsze mają mniejsze szanse dostać się do dzioba rodzica i pobrać pokarm. Dwa czy trzy dni w życiu piskląt to ogromny przeskok i ogromna różnica w wielkościach piskląt jeżeli kluły się później.
niza
Trzeba dodać, że oprócz tego, że normalna to wręcz pożądana. Dzięki temu, że pełna inkubacja zacznie się później to pisklęta zaczną się kluć "jeden po drugim", w sensie, że będą małe odstępy między kluciami. To ważne żeby nie było zbyt dużych odstępów. Wtedy przede wszystkim łatwiej wykarmić dzieciaki, większe prawdopodobieństwo, że wszystkie przeżyją ten wiek "niemowlęcy"....
buber
Nic im nie będzie, zaczną wysiadywać jak samica złoży wszystkie, 5 albo 6.
Bea
Bea
Są już dwa jajka.
Super wiadomość 👍 takie info na dzień dobry , codziennie mogę otrzymywać 😀
muriel
A o 7.18  trwały prace nad trzecim jajkiem, bezpośrednio pod okiem kamerki zewnętrznej. 😉
Dobrze ,że się nie lenią😜
😆
buber
Wchodzi się w podgląd i coś się dzieje, narazie samczyk na jajkach😊https://zapodaj.net/plik-jg7SVUREjo
Czy te jajko nie wygląda podejrzanie, jakby pęknięte?
niza
Faktycznie wygląda jakby było pęknięte, ale wg mnie w tym miejscu jest po prostu ciemniejszego koloru. To jajko było już trochę wysiadywane i było wszystko ok. Zobaczymy po kolejnym posiedzeniu na nim.
Rzeczywiście jakoś podejrzanie wygląda 🤔
OlaOlszowska
Pustułeczka grzeje jajeczko. 🥰 Ciekawe ile ich będzie?
Ja obstawiam 5.
Jest jajko w Wałbrzychu - pustułki .
😮
Jak długo może nie być ogrzewane? Czemu nie ma rodziców...
Karolina.jakwert06
Też się nad tym zastanawiam. Już chyba na kilka dobrych godzin jajko zostawione.
Karolina.jakwert06
Na innym forum o pustułkach wyczytałam, że wysiadują jaja po złożeniu przedostatniego lub ostatniego. Także nie ma się co martwić.😊
niza
Ostatnio "zaniedbałam" Wałbrzych, wchodzę a tu samiczka siedzi w dołku. Szybki rzut oka na boksik i jest niespodzianka 😃 Podzielam opinię Kyszy, czekamy na sokoły w Wałbrzychu (teraz oczywiście od kolejnego sezonu jakby co), może być inny Czajniczek czy Imbryczek, jestem za 😅
muriel
Jajko niespodzianka (długo wyczekiwana) 😀👍🏻
Jabo
Tylko rodziców nie ma
Cieszmy się pustulkami 👍ale .może w końcu i my doczekamy się jakiegoś , powiedzmy.-  Imbryka 😜
😆
Bea
Bea
https://zapodaj.net/plik-5hqukdHFu9 Wreszcie pojawił się nowy lokator gniazda.🙂
Wielka radość w Wałbrzychu 😄 Tak przykro było patrzeć na puste gniazdko 🤗
Bea
Bea
Jest pierwsze jajko pustułek -07:25 (wtedy weszłam) :)
Czyli zniosła między 5.20 a 7.20.
Citro
Też sobie miejsce wybrała, z tej kamery nie ma zapisu. 😆
OlaOlszowska
Wczoraj trwały dość intensywne przymiarki do dołka i zastanawiałam się, czy aby coś się nie szykuje.
buber
Obstawiałam ten dołek w drugim kącie, a tu zonk😁. Ważne, że jest.
Kam 1 pustułka przymierza się do dołka
OlaOlszowska
Ona ma tam dwa dołki i sprawdza, który lepszy 🙈
Bea
Bea
Zalężanie na podeście
samiczka na poręczy
Parka na podeście, samiczka z myszą, pewnie od wybranka. https://zapodaj.net/plik-1jKlj5UKsw
Pytanie do znawców pustułkowych. Jest jeszcze szansa na złożenie w Wałbrzychu jajek? Czy to już raczej nie ta pora i za późno? Wiem, że pustułki składają jajka później niż sokoły tylko pytanie o ile?
niza
O to super, to szanse są i nie małe, fajnie :)
😆
Szansa jest zawsze, dziś w Legionowie złożyła pierwsze jajko.
elik
czytałam, że połowa maja to norma
W Wałbrzychu samica pustułki na podeście 😊, dobrze że te budki żyją 🌞👍
More