Display: All
posiłek w Kwidzynie
Ojciec opiekuje się dziećmi.
https://ibb.co/j5ZftKd
9:21 Redzianka z jedzeniem
Czemu maluchy z Kwidzyna nie mają złotych obrączek?
IzaEs
Czyli dokładnie nie wiadomo dlaczego nie żółte tylko czarne ? 🤔🤔🤔 No i czy już jakieś imiona mają ???
niza
Jaro416, tak, na północy potrafią gniazdować na ziemi, ale u nas raczej tak nie robią.
jolajola
słyszałam półuchem, że młode ze słupów energetycznych i telekomunikacyjnych mają mieć czarną obrączkę ornito, że w tym roku wprowadzone
buber
A wieża w Dobrej, to nie tetekomunikacja? Młoda od Emisi ma złotą.
Gawi
może chodzi o te metalowe konstrukcje
niza
Pewnie tak, często stoją one poza miejscowościami, w polach. I wtedy to ani sokół miejski, ani leśny.
jaro416
sokoły polne są w Finlandii (wędrowne w sensie), takie co na ziemi mają gniazda. Może na słupach to jakieś elektrosokoły by wtedy były
😆
Gawi
polny
niza
Pewnie jak to od tego roku dopiero to nie wszędzie jeszcze takie zakładają. Ale to moje domysły.
niza
Na jednym z nagrań z obrączkowania (nie pamiętam z jakiego gniazda) coś słyszałam na temat czarnych obrączek ornitologicznych (że to jakaś nowość?) ale nie wyłapałam co dokładnie było mówione. Ale faktycznie fajnie by było coś się dowiedzieć na ten temat.
kolacja w Kwidzynie
Kiedy było obrączkowanie? Żadnego info nie było, żadnych wpisów na forum czy boksiku ???  Ciach i numery obrączek na górze :(
Na pocieszenie pozostaje mi, że dobrze typowałam, że chyba są tu same samiczki :/
Kos
Kos
Na czas obrączkowania przekaz był wyłączony 🙁
😮
elik
szkoda, że nie było informacji o obrączkowaniu, Stowarzyszenie z jednej strony zachęca do oglądania życia sokołów a z drugiej zachowuje się tak, jakby nie zależało mu na liczbie użytkowników  przed ekranem
Gawi
Bo to Orange robią co chcą,
muriel
Maluchy  po stresie na razie odpoczywają, znów w głębi budki. A któryś z rodziców, pewnie mama, czuwa na podeście.
wie ktoś jaki po ptak padł łupem sokołów ? https://zapodaj.net/plik-bfGlbbQOox
Iwona65
Konsultowałam to , bo moje typy były o kant..... To kaczka. Wielkość wskazuje na cyraneczkę.
Tak, to cyraneczka, kaczorek.
jaro416
dołączam się do pytania, strasznie mnie to ciekawi
Fantastyczne jest możliwość oglądania maluchów z tak bliska, od kiedy przeniosły się w pobliże wejścia do budki.
Karmienie tym razem można było oglądać w kamerze zewnętrznej.
https://zapodaj.net/plik-moMNv9gnrUhttps://zapodaj.net/plik-moMNv9gnrU
IzaEs
Wewnętrzna mi nie działa 🤔
15:02 Fiber karmi
Redzianka karmi swoje pociechy
Śniadanie w Kwidzyniu
Redzianka serwuje kolację ...
17:34 karmienie ale już od jakiegoś czasu. Kawał ptaka
U Redzianki śniadanie..
More