Display: All
5.12. Wrocia siedziala do 5 na progu. Wołała Czajnika, ten przyleciał i teraz siedzą w budce i Czajnik coś mocno się tłumaczył...
192 Views
192
3.45 , Wrotka śpi na balustradzie , bardzo czujnie
192 Views
192
Bardzo niespokojna noc dla Wroci, 1:16 znowu słychać sokoła ( myślę że Wrotkę), 1:19 spowrotem przemieszcza się, także widać ją na daszku budki.
191 Views
191
1.26 ktoś na daszku czuwa
172 Views
172
O 00:58-00:59 było słychać sokoła. Wrotki obecnie nie widać, ale pewnie czuwa.
169 Views
169
dellta
czy byłoby możliwe, aby walczyły także w nocy? ten dźwięk brzmiał jak odpędzanie intruza
Wydaje mi się, że to było nawoływanie. Odpędzają takim bardziej "szczekającym" głosem.
Gdzie jest Wrotka
178 Views
178
Wrotka gdzie jesteś?
204 Views
204
Wrotka odleciała gdzieś. Dziwne bo o tej porze raczej nie powinna latać.Chyba, że się przesunęła w dalszy róg dachu budki i jej kamera nie obejmuje.
258 Views
258
Amika
O 21:45 podreptała na prawą stronę daszku i zniknęła z kamery. Nie wiadomo czy tam siedzi czy odleciała
Kotu
Poszła w prawą stronę, w stronę drabinek...
Oby Wrotka wróciła do zdrowia
250 Views
250
Teraz ktoś siedzi na budce.
270 Views
270
Amika
To Wrotka, parę razy odlatywała i przylatywała na daszek, a teraz siedzi tam od 18:15
Iwona65
Czajnik mi gdzieś tam mignął w środku chyba. Bo już kompa odpaliłam nawet, żeby ten dziób jej lepiej zobaczyć
Amika
Czajnik przyleciał z jedzeniem o 17:55 wszedł z nim do budki, dłuższy czas zapraszał a ona na dachu była. Na chwilę odleciała i znowu na dach wróciła, no to Czajnik z żarciem w szponach odleciał
Wrotka postanowiła spędzić dzisiejszą noc na daszku.
Ale się działo jak mnie nie było. Rany, znowu ta Ziuta, coś jej się wrotkowskie gniazdo za bardzo podoba. Jest ładną sokolicą, ale niech już leci hen daleko, och.... Dziękuje dziewczyny za świetną relację, czytam dalej... Teraz patrzę na zdjęcia Amiki poniżej, trochę mnie to przeraża. Oby Wrotka dała radę. Ale się dzieje 😱
248 Views
248
W piątek napisałam, że jak wrócisz po weekendzie Niza , to może być już jajko , a tutaj takie rzeczy się dzieją..  😡
niza
Tak, teraz zobaczyłam. Tak w ogóle to Ziuta już musiała się kręcić wcześniej, takie odnoszę wrażenie. Bo Wrotka już wcześniej wydawała się niespokojna, oboje latali jakby przeganiali intruza. Widocznie Ziuta sobie jeszcze tak mocno nie pozwalała, może trzymała się jeszcze na dystans. Ehh, niech leci sobie daleko. Nie życzę jej źle, ale niech Lublin zostawi w spokoju.
..Ziuta jest zdeterminowana , minął rok , a ona dalej poszukuje swojego miejsca  i samca ...nie odpuszcza ...
Po 17-tej musiało dojść do bezpośredniego starcia samic, bo Wrotka ma poraniony dziób https://zapodaj.net/images/28c1fe0dac663.jpg
241 Views
241
eevik
A to nie są resztki jakiegoś pokarmu co jadła? Wydaje mi się że wróciła z takim dziobem i piórkami przy szponach po 16tej jeszcze przed tym zamieszaniem. Układała też wole. Mam nadzieję, że to to a nie efekty potyczki...
Amika
Eevik, te zrzuty są z późniejszego czasu, to było po 18-tej. I dajboże, żeby to były resztki jedzenia
niza
Ja też jak teraz patrzę trochę spokojniej, to wydaje mi się, że chyba tam jednak coś jej się przykleiło.
Iwona65
Ja to z tel. słabo widzę takie szczegóły
niza
😱
Amika
Wcześniejszy atak Ziuty, wtedy Wrotka jeszcze tych ran nie miała https://zapodaj.net/images/3f9c6c4523ace.jpg
elik
ale poharatany😲
Iwona65
🤬🤬🤬
Amika
Iwona65
Obejrzałam zapis od 17.50 . Dramatyczne loty i naloty
Amika
Goniona wpadła do budki z wrzaskiem, więc to chyba  nie są resztki jedzenia.
Iwona65
Ziuta mogła ją dopaść podczas jedzenia
Kotu
To może być też kawałek wydziobanej Ziuty...
Iwona65
Byłaby zestresowana i w bólu. A latała zdrowo, żwawo, z włączonym turbo. Obejrzałam w kompie zrzuty i nie ma też pewności. Na kolażu Amiki wygląda to jak mięcho, a na środkowym jak dziura. Ale może to tylko przyschnięty już kawałek mięsa się przykleił.  Ale na pewno dziób nie byłby tak uszkodzony, żeby mięso jej tam wypruło
Amika
No właśnie od tamtej pory do gniazda się nie zbliżyła tylko na daszku siedziała albo na króciutko wylatywała i tam wracała. Na noc do gniazda jak na razie nie przyszła a ostatnio przecież tam sypiała
Dziwna sytuacja. Wrotka planuje spędzić noc na daszku.
276 Views
276
airszpila
Że spędzi na daszku nockę.
airszpila
Na to wygląda.
17:57 jest i Czajniczek z prezentem. Opiórowany elegancko (prezent, nie Czajnik!)
269 Views
269
Czajnik to będzie opiórowany jak się ta draka skończy 😂😂😂
Wrocia na daszku
16:40-45 chyba Wrotka na balkonie czujnie obserwuje, podnosi głowę i kręci wkoło a przy tym puszcza "wiazanki"= Ziuta w pobliżu 🙄🤔? Ale 16:45 odelciala i za chwilę (nie miałem podglądu że 30s) ktoś na progu budki- kto??
272 Views
272
Bożka
Wrotka, przyleciała goniona przez Ziutę, wpadła do budki i z progu odstraszała.
More