Display: All
Nadleśnictwo Barlinek ratowało dzisiaj rano. Jest informacja ze strony FB 
https://www.facebook.com/share/p/18oeLqWwvd/
298 Views
298
Na FB Nadleśnictwa Barlinek są już informacje o gnieździe i jajach...
269 Views
269
Myślę że jajka nie będą się już nadawały
249 Views
249
Barlinek- 14.10. 3 jajka a gdzie 4? bez opieki.
246 Views
246
WarKotka
Udało się uratować trzy. Teraz tylko czekać, czy sokoły podejmą się dalszej opieki
Jest obraz z Barlinka - 3 jajka na poprawionym gnieździe.
240 Views
240
Podobno już po akcji, a my nadal nic nie wiemy.
Podglądu jak nie było tak nie ma...
234 Views
234
Lili
Trzymajmy kciuki  🤞🏻Czekajmy na przylot sokołów💞
Inspe
14:18 weszłam do Barlinka. Widzę, że platforma gniazdowania sokołów naprawiona. Na środku 3 jajka, ale nie są to jajka sokoła. To są jajka podkładowe.  
Sądzę, że to co ocalało  zabrali do inkubatora. Ratują jak mogą. To było zdarzenie nagłe i niespodziewane. Jeżeli zarodki przeżyją  i ile dowiemy się. Wierzę w to.
jest już oficjalna informacja na stronie Nadleśnictwa- te trzy to prawdziwe jajka, które ocalały, teraz pozostaje czekać na Xenię i ... czy nie uległy wyziębieniu....
Inspe
Dziękuję za info. BARDZO DZIĘKUJEMY DRUŻYNIE RATOWNICZEJ
Gawi
Kamera i przekaz jest Nadl. Barlinek, więc.....
przykre to ,że informacji brak...
10:16 Tajga w gnieździe
255 Views
255
Wieslawa42
Juz tak od jakiegoś czasu siedzi, moze coś ....
Iwona65
Ona zniesie tak samo jak Skierek siądzie na jajka
Czekamy i trzymamy kciuki!🤞🤞🤞🤞🤞
256 Views
256
Maja5
Tajga w gnieździe😉
Na noc wyłączyli podgląd i nie działa do tej pory. Uważam, że to nie fer w przypadku zaistniałej sytuacji.
281 Views
281
Ja dalej nie mam podglądu na gniazdo w Barlinku. Ktoś coś wie może ?
Inspe
Kamery są własnością Nadleśnictwa Barlinek. Żeby tylko nas  poinformowali zgodnie z zasadami,  będzie dobrze.
monikam54
Szkoda specjalnie podgląd włączyłam , żeby zobaczyć czy już będzie ta akcja czy jeszcze nie.. 🫤
WarKotka
a juz myślałam, że u mnie coś nie działa, że podglądu nie ma
Mam nadzieję, że ta sytuacja da do myślenia ludziom opiekującym się takimi gniazdami i w martwym sezonie dokonają przeglądu tych gniazd i ich wzmocnienia od spodu materiałami, które nie ulegają degradacji aby już nigdy coś takiego nie nastąpiło. Wielki żal.
313 Views
313
Gawi
Rzeczywistość jest brutalna, bez kasy nic się nie zrobi, nie ma nic za darmo, za wszystko trzeba płacić
8 milionów dostało stowarzyszenie. Mało?
Gawi
Tytuł projektu:
RESTYTUCJA SOKOŁA WĘDROWNEGO W POLSCE
na lata 2024-2029

Umowa o dofinansowanie nr FENX.01.05-IW.01-0022/24

Beneficjent: Stowarzyszenie na Rzecz Dzikich Zwierząt "SOKÓŁ"
Wartość projektu: 9 150 623,95 zł
Wartość dofinansowania z Unii Europejskiej 7 778 030,35 zł.
Gawi
To gniazdo sfinansowało Nadl Barl dla rybołowa, sokoły przywłaszczyły sobie to gniazdo. więc czyja to własność, Jak coś piszesz sprawdź najpierw. Kamery i transmisję, tez finans. Nadl Barl.
Dostali na dokładne rzeczy które zawarli w projekcie na działalność na kolejne lata, nie wszystko mieści się w takich projektach i też nie mogą tych pieniędzy rodzić ponad to o co wnioskowali. Więc tak, mało, bo nie dotyczy to problemu pieniędzy na konserwację gniazd. Nawet mała zrzutka idzie jak flaki z olejem na utrzymanie kamer w trzech gniazdach…
No widać nie starczyło na przegląd,hmm
Rano będzie akcja w Barlinku info od admina
306 Views
306
Inspe
Dwa tygodnie temu Film SPietrek
https://youtu.be/04HHCGTB3Y8?si=cyusrUexGhbWXwM9
Inspe
https://youtu.be/u47-Axs3aVY?si=p1C19mqsgKKUL6H4
Film z 8.04.2025 SPietrek
Inspe
To jest stara platforma budowana dla rybołowa. Waży około tony. Ma kilka warstw.  Żadne jaja nie przeleciałyby na wylot. Leżą tam w tym zagłębieniu. Tylko mogły się niestety zgnieść.  Może jednak przeżyły i są całe. Samica nic nie jadła z dziury.
tylko wyłaczyli podgląd i nie wiadomo czy cokolwiek juz tam zrobili. Wkurzająca jest ta niewiedza
Gawi
To gniazdo jest od ub roku, przygotowane było dla rybołowów, ale sokoły zagarnęły to gniazdo  dla siebie
Do rana to już wychłodzone jajka będą. Inkubacja już długo trwa i wychłodzenie zaszkodzi jajkom.
Maja5
Samica w pustym dołku🥺😭
Maja5
Tym roku jajka mają pecha. Trzeba zobaczyć na You Tube to może się znajdzie się filmik na ten temat.😐
Lili
🤔😒
Gawi
tylko tyle że będzie akcja
Gawi
Coś w tym roku jajka mają pecha
Dan21
To już będzie po ptakach ...
monikam54
Ale wiesz coś więcej ? Na ratunek dla tych chyba i tak za późno więc czy podłożą jajka jak w Kwidzyniu ?
A w Barlinku brak jajek ????? 😯😯😯 Zapadły się pod ziemię???? Ktoś coś wie???
260 Views
260
Maja5
No o co chodzi? Wcześnie jeszcze były!
😪😪😪😪 Chyba tego nie wytrzyma moje serce. Istny rollercoaster 🥴 Jak czymś się człowiek ucieszy, to zaraz następny powód do płaczu 😥
monikam54
Ktoś chyba ma dostęp do zapisów?  Żeby sprawdzić co tam się wydarzyło czy one na pewno są w tej dziurze.
oczami.ptakow
Jeśli nie ma ich w konstrukcji gniazda gdzieś zaklinowanych ( a wyjęcie ich w takim wypadku stamtąd i tak byłoby raczej niemożliwe ), to są na pewno rozbite. Spadnięcia z takiej wysokości (o ile pod spodem nie ma mnóstwa mchu) jest zabójcze dla jajek...
monikam54
Zobacz wydaje mi się że gniazdo chyba jest na jakiś deskach przyczepione i jak dobrze się przyjrzeć to jest siatka. Więc spaść chyba nie spadły na sam dół, ale rozbić się pewnie rozbiły...
oczami.ptakow
Jeśli pod spodem jest siatka to się może nawet nie rozbiły, ale są w konstrukcji gniazda. Będzie bardzo ciężko je stamtąd wyjąć bez zniszczenia gniazda...
kolorowadama3
Siatka jest, to widać na zbliżeniu. Tylko co z tego. Nawet jeśli są całe to niestety do rana z tych jajek nic nie bedzie... 😞
oczami.ptakow
Załóżmy 9 godzin nie grzania. Jeśli pójdą od razu do inkubatora, to szansa jeszcze by była. Tylko jak pisałem wcześniej, największym problemem najpewniej będzie wyjęcie ich stamtąd.
kolorowadama3
No jak by nie spojrzeć- (...) z tyłu. Kiepsko to widzę 😞
niza
Zobaczyłam post na FB i musiałam tu wejść , bo nie wierzę.... Już wystarczy nieszczęść z jajkami na ten rok....
Lili
😒😢
Tak jest tam dziura, Bar od ok godziny, kręci sie w koło niej i do niej zagląda :(
niza
😢
IzaEs
W Baryczy naprawili a tutaj jajka zmarzną w nocy jak pomoc przyjdzie rano 😥
potwornicka
Przecież nikt nie zaryzykuje nocnej wyprawy do lasu i wchodzenia na drzewo 🙈
monikam54
I mamy już po lęgu...
IzaEs
😥
monikam54
Na forum filmik o 13.09 i jeszcze były !
Gawi
później też, była jeszcze zmiana
IzaEs
Na pewno są w tej dziurze 😥😥😥
walt
Jeśli nie spadły już na ziemię.....
Misio779
Xenia zdezorientowana, niedawno patrzyła we wgłębienie na środku gniazda 🙁
niza
😢
monikam54
Matko ! Faktycznie ! Gdzie 4 jajka 😱 co tam się wydarzyło !!!??🥺😭
Show more comments
U Zdenki pięknie ptaki ćwierkają
166 Views
166
Tajga w gnieździe
171 Views
171
Inspe
Jest 20:27 Tajga dalej w gnieździe
Forest na obręczy gniazda pióra układa, a w tle ptasi koncert trwa 🥰
184 Views
184
More