Display: All
U pustułek na G1 zalężanie (?) - że w sensie ptasi seks :)
162 Views
162
Dokładnie tak 😉
Właśnie przed chwilą na kracie u pustułek było bzykanko. A potem samiec poszedł na jajka.
150 Views
150
W Płocku na G1 jest chyba obca samica pustułki. Samiec nie oddał jej jedzenia i wrogo się do niej odnosił. Odleciał i krążył wokół komina. Ta wchodziła 2 razy do budki, jajka oglądała z rezerwą jak obca. Wyszła z budki i skoczyła na kamerę i stamtąd samiec próbował ją przeganiał. Teraz wrócił i zdenerwowany pokrzykiwał z podestu.
156 Views
156
Gawi
U nas na forum, film 58basik   https://youtu.be/1M3mWwneIj0?si=LYJ_8ZqgUKBa20qx
Antonówka
Przynajmniej wszystko jasne. Szkoda, że te gniazda tak blisko są. Raczej się nie dogadają ani teraz, ani w przyszłości :/
raf
W zeszłym roku jakoś bezkonfliktowo wychowały się i młode sokoły i pustułki. dlatego teraz duży szok
Gawi
W tym roku została dokonana pełna aneksja drugiego  gniazda i oba są traktowane jak jedno imperium
Gawi
Zaraz mi się  Wałbrzych przypomniał i akcja ratownicza młodych pustułek,  oraz niechlubna rola Helgi
Amika
Po Rafiku się tego nie spodziewałam, bardziej Werwy się obawiałam. Smutne to ale słabszy w przyrodzie nie ma lekko.
Szkoda tych jajek. Może jakiś hodowca by przejął do inkubatora
Gawi
Nie wierzę,, może gdyby to były sokole jaja, no, to inna sprawa, albo gdyby były już młode.
9:42 - Ponowne zalężanie. tak naprawdę to już nie wiem, co o tym myśleć. Trzeba cierpliwie obserwować sytuację. A ja muszę wyłączyć lapka, bo już nie daję rady dłużej siedzieć. Piszcie, proszę, co zaobserwujecie 😗
9:21 - Nastąpiło ponowne zalężanie 😉. Poza tym na zdjęciach Grzegorza nie zauważyłam daty, kiedy były robione. Jakiś czas temu była walka w tym gnieździe pustułek z Werwą, ale w końcu Werwa odpuściła i odleciała. Dzisiaj jest spokój i nie widać żadnych śladów tragicznej walki. A teraz samiczka na podeście, samczyk na jajkach🙂
Ale na zdjęciach jest 6 jajek. Dla mnie również zachowanie obojga jest dziwne i mam wrażenie że to obca samica
monikam54
Teraz było zalężenie , człowiek już nic nie wie 🤦🤷😱
monikam54
Podeszła do jajek , widać że jest obolała po takiej intensywnej walce. Mi się wydaje ,że to ona .
Amika
Nie widać po jej upierzeniu śladów walki. Zachowuje się niepewnie i ostrożnie, bo jest to dla niej obce gniazdo. W dodatku samiec nieprzychylnie ją przyjmował na podeście i w przeganiał jak chciała zabrać od niego jedzenie.
monikam54
Może to cały czas tamta pustułka, a nie siada na jajkach bo jest ciągle czujna po walce ?
Przeczytałam informację G. Dobosza i natychmiast zaglądnęłam do G1 w Płocku. Na szczęście zastałam sytuację, jak pisze raf. Zdjęcia Grzegorza faktycznie dramatyczne 😲
raf
Chyba nie było tak dramatycznie. samiec na jajach a samica na kracie wcina jadło
OlaOlszowska
Ale dziwnie się zachowują, jakby obca była. I nie siada na jajkach ta samica, samiec na chwilkę tylko usiadł.
OlaOlszowska
Czy to prawda, że w G1 byla walka pustułki sokolem?
125 Views
125
raf
Na facebook Sokole Oko są zdjęcia z walki pustułkowej z sokołem bez obrączek. Podobno rezydentka nie przeżyła...
Misio779
Ostatnio to nie wiem, ale wcześniej ta samiczka broniła gniazda przed Werwą, Kujawką i tą z Kłodawy. Póki co chyba jest spokój.
Dziś po 5 była walka
Dan21
Tak była.
Werwa karmi
110 Views
110
Werwa śpi z głową w piórach, dzieci śpią
113 Views
113
Werwa na kracie a maluchy leżakują w chacie .
99 Views
99
elas59
Werwa  z kolacją  wróciła i  Głodomorki nakarmiła  .
elas59
Werwa odleciała  a do maluchów przyleciał Rafik , był chwilę w budce ale teraz jest na kracie
Obiad w Płocku.
103 Views
103
111 Views
111
W ubiegłym roku systematycznie podglądałem lubelskie gniazdo. Z powodu śmierci Czarta Wrotka sama wychowywała młode. Dawała radę. Pamiętam, że zawsze dopychała, tak jakby pytając czy już jesteście najedzeni. 
Kibicujmy tym najmniejszym w gniazdach niech wyrosną na dorodne sokoły.
Dopóki będzie wystarczająca ilość pożywienia mały da sobie radę. W miastach dużo jest skrzydlatych stworzeń, pokarmu wiele. Wyzwaniem może być długotrwale niesprzyjająca pogoda. Wtedy jeść dostaną najsilniejsi .....
Z obawą zaczęłam oglądać ten filmik. Z obawą, że najmniejszy będzie wypchnięty przez starsze rodzeństwo. Z początku tak było. Na szczęście łup był duży, malec doczłapał do reszty i zaczął dostawać solidne wsady. Na koniec nawet wygrywał szarpaninę o duże kąski z największym z rodzeństwa🤗 Brawo, Mały, nie daj się, walcz🥊😀 Dziękuję, Violetta 
Izabrill
Mały daje radę . Obserwuje płockie karmienia i on jest bardzo waleczny . Nie daje sobą pomiatać. Nie we wszystkich miejscach z czworgiem maluchów to tak optymistycznie wygląda..
Trwa karmienie , jeden już uciekł 🤣
95 Views
95
Izabrill
Jeden Wielkolud kombinuje sobie coś na słoneczku 😊
Jeden maluch już w progu na świat wygląda. Ehhh szybko rosną kluseczki kochane 🥰
81 Views
81
Werwa , śpiąca z głową w piórach i jej 4 brzdące ...Dobranoc 😴😍
96 Views
96
Kolejne karmienie płockich żarłoków. Werwa powyciągała z kątów jakieś resztki. Dla takiej bandy to mało.😃
106 Views
106
Rafik na kracie, młode w swoim kąciku
88 Views
88
Karmienie gigantów 🤣. Mikrus pierwszy 😆.
91 Views
91
Misio779
Już po karmieniu, ale widać, że mało 😄
https://zapodaj.net/plik-PqA2aSu5ZJ
More