Display: All
Czy Fiberowa ma syndrom pustego gniazda czy ochotę na kolejne dzieci? Odkąd Fibi nie chce wrócić do budki, przekłada kamyczki i mości nowe gniazdko miłości?
71 Views
71
muriel
Ciekawe co będzie za rok, bo strasznie byłoby smutne, gdyby samica z tak  silnym instynktem macierzyńskim (a i ojciec nienajgorszy ;) ), miała znów problemy z  własnym lęgiem :/
Myślę, że jest zaskoczona, że jej malutka Fibi już jest dorosła. Ja zresztą też...to stało się tak szybko...
Pani Fiberowa stoi z ułowką na podeście, cierpliwie czeka na córkę
65 Views
65
Kochana, troskliwa mamcia...Cierpliwie czeka na swą córeczkę. Drzemie na kracie, najwidoczniej jest zmęczona. Ale nie wchodzi do budki - chce, by Fibi ją, w razie czego, dostrzegła 
8.36 Fiberowa z posiłkiem na kracie, rozglądała się za młodą, po kilku minutach odleciała
77 Views
77
Maja5
Fiberowa
8.06.2025 g. 8.00
Melduję że Kruszynka na szczęście ma się bardzo dobrze, jest po posiłku i odpoczywa. To już zdecydowanie nie jest Kruszynka - trzeba chyba przejść na "Fiberówna"
74 Views
74
Ktoś zaproponował skrót "FIBI" - według mnie też ładnie 🥰
raf
Dorosła w domu
91 Views
91
7 rano, Fiberowa na kracie wypatruje.
4 rano, gniazdo puste
Mała jest wyposażona w plecak od Orange, może  to jest odpowiedź
17.40 Oboje rodzice w budce, każde w swoim kącie i oboje nawołują. Matka czekała na progu do 19tej
nie chcę krakać ale źle to wróży jak dorosłe są a młodej nie ma w pobliżu, rano pojadę objechać teren
20.45 brak rodzinki na maszcie:-(
16.30 dziecka brak, Fiberowa siedzi na progu i wyczekuje
Około 6tej mami przytargała całego (...), a dziecka niema. Około 7 oboje rodzice byli w budce, Fiber nawoływał, nawet Fiberowa wydała z siebie odgłosy, a Kruszynki jak nie ma w budce tak niema.
Tego golebia zabrała na komin zakładów papierniczych oddalony o 1,5km. Kruszynka siedziała jak się później okazało nisko w 1/3 masztu pod budką. A Fiber siedział w połowie masztu. Ok. 6.30 Kruszynka postanowiła zwiedzać niską okolicę i wylądowała na słupie pobliskiej lampy. Miała bliskie spotkanie ze sroką i dwiema śmieszkami niezbyt przychylnie nastawionymi jak się można domyślać. Potem ruszyła gdzieś i straciłem ją z pola widzenia. Poniżej fot. jak siedzi ze sroką. Dawajcie znać proszę jak się pojawi w gnieździe lub jak któreś z dorosłych.
https://zapodaj.net/plik-wZeoqDZHLA
Iwona65
Rap, sytuacja ma się tak, że tum razem zaczęłam od boksa. Jak tej obserwacji nie będzie na forum to...  ja się z Tobą kiedyś policzę 😉😂
Fiber też się pokazał. Siedzi od dłuższego czasu
105 Views
105
Jest nasza ślicznotka! Siedzi w progu :)
108 Views
108
Iwona65
No, mama też jest urodziwa
😆
muriel
Zadowolona, wreszcie chata wolna ;)
Fiberowa w gnieździe
89 Views
89
Młoda była w gnieździe o 10.34. Sprawdzała, czy Fiber coś przyniósł. Był to przylot i odlot w poziomie, nie zeskok z daszku.
60 Views
60
Młoda znów na daszku, całkiem sprawnie jej ten skok wyszedł.
69 Views
69
w budce mama, młoda na progu
81 Views
81
https://zapodaj.net/plik-YieBsBYWvW takie ćwiczenia o 4.50 a 5.08 zeskoczyła do budki
79 Views
79
Iwona65
Super. Trochę więcej opisu z obserwacji by się przydało, nawet jak nie masz za bardzo udokumentować
Fiberówna nie odleciała, tylko na daszek wskoczyła. I wydaje mi się, ze nadal tam jest, bo od czasu do czasu słychać tuptanie
106 Views
106
teraz matka przyniosła zdobycz i słychać było jak się drze u góry 😄
Amika
To był tata. Przyniósł jakiegoś myszorka. Zapraszał do budki ale w końcu wskoczył na daszek. Chwilę później do budki przyleciała samica i była mocno zdziwiona odgłosami z nad sufitu
Amika
Słychać ją jak tupta, chyba kombinuje jak wrócić do chałupy.
Oj , będzie ciężko wrócić chyba
Fiberówna 2 min temu odleciała
115 Views
115
Alerty RCB w całym kraju...Ale sobie pogodę wybrała 😲 Może wróci przed potencjalną nawałnicą schronić się do domku 😏
Ona już wczoraj podskoki ćwiczyła na rogu kraty, ale nocowała w domku
elik
pozostaje życzyć bezpiecznych wiatrów 😘
Patrzę właśnie po kamerach i nie widać jej, dzięki za wiadomość! Jadę zobaczyć pod gniazdo czy nie przesiaduje gdzieś w pobliżu.
15.00 Chwilę posiedziała na maszcie a teraz siedzi na dachu swojego "gniazda"
15:32 siedzi cały czas na daszku, muszę już uciekać niestety. Jest ktoś z okolic Kwidzyna?, może się zgadamy na szybko jakoś, przydałoby się więcej oczu do obserwacji... 
https://zapodaj.net/plik-j7XCmR1K6h - ta plama na daszku to ona :-)
Daszka
Można przez stronę zapodaj.net. Wrzucasz tam zdjęcie, generujesz link do zdjęcia i wrzucasz ten link tutaj normalnie w wiadomości.
napisz czy jest gdzieś w pobliżu i jak będziesz mógł zapodaj fotki
Daszka
Czekamy na relację🙂.
monikam54
O nie ! Będę tęsknić za Kruszynką 😭😭😭 
Bądź szczęśliwa i mam nadzieję że jescze się nam pokażesz ♥️
Ćwiczyła na kratrce ze dwie godziny i nagle fruuuu
gdybym wiedziała to bym nagrała...owszem nie było za wiele widać bo jedno skrzydło i noga ale zawsze coś...myślałam ze się tylko będzie rozciągać, ćwiczyć a tu bach hop nie ma
Nocka na kracie 🤔
108 Views
108
More