Display: All
Dwa młodziaki na G1, Gloria i Rufus
103 Views
103
Dzisiaj G1 okupowane to Werwa to Rufus.
105 Views
105
10.03 znowu Rufus na G1
126 Views
126
Toż to młody na G1 teraz siedzi ...😀
Czwóreczka Rufus 😍
raf
A co najmniej jeden młody na G2
114 Views
114
Ae i tak chyba z tych jajek nic by nie było, bo za długo nic się nie wykluło?
Było osiem jajek. Sześć tej zabitej samiczki, dwa "doniosła" ta druga samiczka. Wysiadywane były wszystkie. Teraz zostało siedem jajek, część z nich uszkodzona. Oby pustułki jeszcze żyły.
To wiemy, że pustułki o ile żyją już nie powrócą.
Teraz jest Rufus u pustułek
114 Views
114
buber
Na progu G2 prawdopodobnie Gloria.
23:16 pustułki już raczej szybko nie wrócą,na kracie Werwa lub Rafik
119 Views
119
Teraz, 7:43, Rufus na kracie G1, Gloria /chyba/ na kracie G2.
Nela
2:10 am dalej na kracie Rafik lub Werwa
Jeżeli przeżyły dzisiejszy nalot Werwy i Rafika, lepiej niech nie wracają. Martwi mnie, że jakieś inne ptaki zechcą tam zamieszkać. Naloty będą się powtarzać 🤔
Nela
Tam przeloty były codziennie więc wiadomo było niestety, że z żadnych innych lęgów nic nie będzie 😢 To była kwestia czasu
.......ponawiam pytanie o Falco , gdzie aktualnie  przebywa  i czy wszystko z nim w porządku ? Nie tylko mnie interesuje jego los ,pytania na jego temat  , przewijają się również na fb FF ...fajnie byłoby   , gdyby pojawiła się  chociaż krótka informacja  n/t   Falco 😊
123 Views
123
Gawi
Dziwisz się, bo ja nie. Zaraz materiał by się znalazł na innych fb.
..wiem , co masz na myśli,  niemniej jednak na info  o Falco czeka dużo osób....
IzaEs
No i ponad miesiąc nie mamy żadnej informacji
a nawet dwa młodziki na progu
111 Views
111
Młody na progu
108 Views
108
elik
są dwa, w kam 3 widać dwa ogony
G2 - młodzik na progu
120 Views
120
Dziwne, bo w ogóle nie widać latających pustułek. :( Może ktoś ma zapis i może sprawdzić co się wydarzyło?
116 Views
116
1 Repost
1
Dan21
Nie działały kamery przez cały weekend, więc chyba nikt nie wie co się wydarzyło. Ale jak na razie pustułki nie wracają do gniazda, więc możliwe że się skonczyło jak 28.04
raf
Co najmniej 2 młodych w progu G2
105 Views
105
Rafik siedzi u pustułek i czeka. Jeżeli nie było jeszcze kolejnej tragedii, to chyba dobrze się to nie skończy, bo siedzi bardzo spokojnie, tak jakby myślał, że pilnuje jajek w swoim gnieździe i czeka żeby Werwa przyleciała wysiadywać :(
115 Views
115
raf
To Werwa. Rafik był, ale odleciał, gdy samica wylądowala na kracie jakieś 20 min. temu
Rafik był kwadrans temu, teraz zmieniła go Werwa. Tak, czy owak, nie wróży to nic dobrego. Moje apele o zablokowanie tego gniazda giną gdzieś w kosmosie i pozostają bez jakiejkolwiek reakcji 😒
nie jestem pewna, ale wydaje mi się, że blokowanie w tym momencie gniazda ptakom to w świetle polskiego prawa przestępstwo, można to robić w określonych miesiącach w roku i na pewno nie jest tym okresem wiosna ani lato. Dodatkowo gniazda te budowane były z myślą o sokołach wędrownych, gatunkiem szczególnie chronionym, co też może mieć znaczenie. Też jestem za tym, aby gniazdo zostało zablokowane.
Chodzi mi o to, że pierwotnie G1 było gniazdem Werwy i Rafika. Nie znam dokładnie historii ich przeprowadzki do G2. Jednak oba gniazda są w jednym rewirze łowieckim, gdzie królują Werwa i Rafik. A oba sokoły o G1 nie zapomniały. Dlatego nie ma szans, by jakikolwiek inny lokator miał szansę na dłuższy pobyt w nim, rozmnożenie się, nie mówiąc o dłuższym życiu w nim. A takie piękne puste gniazdo "kusi" niczego nie świadome inne ptaki, jak np. nieszczęsne pustułki. Jedna już została zabita przez Rafika, z drugą nie wiadomo co się dzisiaj stało, a z jaj i tak lęgu nie będzie. Stąd moje nieustanne apele. Jeszcze mogą być walki między sokołami, gdyby w G1 zamieszkała inna para sokołów.
raf
Dorosły na g1(chyba Rafik). Pustułki brak 10:45
101 Views
101
Niestety, podejrzewam najgorsze 😒 Ostatni ich wspólny nalot skończył się zabiciem samiczki pustułki. Teraz gniazdo puste, jaja uszkodzone, chyba była walka 😔 DLACZEGO TO GNIAZDO JESZCZE NIE JEST ZABLOKOWANE???
raf
Teraz Werwa na mianę
Znowu podgląd padł
119 Views
119
More