Witam. Też ciągle widzę samczyka i po kilku sekundach zaczyna się kręcioła. W dodatku zauważyłam, że w tych kilku sekundach niby "na żywo", samczyk zawsze robi ten sam ruch łebkiem. Coś, jakby "Dzień świstaka" 🙃
Dobry wieczór. Samicę widziałam dziś rano. Z tym przekazem coś jest nie tak. Codziennie po południu jest widoczny samiec i kręci się kółko. Nie ma znacznika czasu i nie wiadomo czy to co widzimy to jest aktualne.
Odległość między Głogowem a Legnicą - to w linii prostej około 60 km . ..super byłoby, aby któryś z młodych Luny i Bohuna tu się osiedlił.....narazie to nieśmiałe marzenie , ale kto to może wiedzieć, co młodemu sokolowi w duszy gra ??? Budka , praktycznie nówka nieśmigana , pustułki niech wyprowadzą swój lęg, a potem czas na stałych, sokolich rezydentów 🤔
..zgadza się, miała być wstępnie dla Kozaka ..ale widać, że jemu co innego w duszy zagralo ..😉 Dolny Śląsk , Nisia, ubogi w sokoły ..Barona nie ma już 1.5 roku i cisza z sokołami 🙁
Kyszo kochana, proszę, niech przynajmniej w Legnicy pustułeczki mają swoje gniazdo oraz spokój od sokołów. Pustułki zostawiają zawsze czyste gniazda, to jest szansa, że legnickie gniazdo długo będzie śliczne 😉❤
...no i temat Wałbrzycha jest cały czas otwarty ...dziś znów przejeżdżałam koło komina Helgi ...fajnie z drogi widać podest ... .pomyślałam, że może być tak, że gniazdo zamknięte, to sokoły się pojawiły na kominie ..no , ale cisza i pustki ..a nie często, lecz bardzo .często patrzę