Dużo pisałam o tych barlineckich pustułkach na Forum 🙂 Miłośnicy rybołków nazwali samczyka Koszyk, samiczkę Tasia ☺ Ostatnio to gniazdo po dłuższej nieobecności odwiedził znowu Nestor, za nim przyleciała Luba. Pokrzątali się po gnieździe, Nestor gniazdo "naznaczył" strzałem 😁 Po ich odlocie, a byli dość długo, przyleciał zdumiony i zdezorientowany Koszyk 😄 Ciekawe, czy w przyszłym roku to gniazdo będzie gniazdem rybołowów, czy nadal spiżarnią pustułek🤭
Kamerkę w Nadleśnictwie Dojlidy namierzyłem, więc będę podglądał dalej, bo jest tam na co patrzyć. Właśnie wjechało śniadanie, no no to przecież raczej już obiad 12:45
No wielka szkoda, że już zamknięto wszystkie podglądy, bo w Dojlidach i Garwolinie ciągle jeszcze co się działo i można było podziwiać młode sokoły. W innych stacjonarnych lokalizacjach o ciężko już kogoś na żywo złapać. Jeszcze raz wielka szkoda, że nie mogę już na nie popatrzyć. Powodzenia dla wszystkich adopciaków, latajcie szybko i wysoko ☹
Kamera w Janowie znowu byle jak ustawiona. Wczoraj ktoś podłoże lustrował i potem nie wysilił się by ustawić jakiś sensowny widok. W Dojlidy 2 od kilku godzin kamera utknęła z ustawieniem na widok podłoża. Zastanawiam się, czy te kamery służą do ogólnodostępnych obserwacji czy tylko do sporadycznych wizyt operatorów.