Display: All
Gniazdo barlineckich rybołowów odwiedziła dzisiaj pustułka płci męskiej ;) https://zapodaj.net/plik-YRVkL5Kf4H
88 Views
88
Dużo pisałam o tych barlineckich pustułkach na Forum 🙂 Miłośnicy rybołków nazwali samczyka Koszyk, samiczkę Tasia  Ostatnio to gniazdo po dłuższej nieobecności odwiedził znowu Nestor, za nim przyleciała Luba. Pokrzątali się po gnieździe, Nestor gniazdo "naznaczył" strzałem 😁 Po ich odlocie, a byli dość długo, przyleciał zdumiony i zdezorientowany Koszyk 😄 Ciekawe, czy w przyszłym roku to gniazdo będzie gniazdem rybołowów, czy nadal spiżarnią pustułek🤭
Gawi
Ostatnio pustułki były stałymi gośćmi, dorośli i młode. Samiec zrobił tam sobie spiżarnię
Barlinek, sokół w gnieździe, Xenia
81 Views
81
Gawi
po jej odlocie  był Bar
Pomóżcie proszę zidentyfikować tego gościa https://youtu.be/H6OuTOR4Gd0
85 Views
85
Lili
Samica😉
Citro
Wygląda jak pleszka.
W Barlinku jakieś ludziki się drą co chwilę
75 Views
75
Gawi
Już wiem, tam w pobliżu jest pole biwakowe i głos po wodzie się niesie
Forest na obręczy
82 Views
82
jur
jur
Ktoś w gnieździe.
78 Views
78
5.50  sokół na obręczy  gniazda ...w czarno -  białym kadrze .
77 Views
77
od 13,24 obecny w gnieździe Forest (?), wiem to z zapisu bo kamerki nie działają
83 Views
83
Kos
Kos
Było też spotkanie z Tajgą 😊
Na stronie, w ewidencji populacji brakuje Xeni i Bara W sokolopedii jest tylko X/HY (Ksenia), nie ma Bara
108 Views
108
Może dlatego, że Xenia to Niemka a Bar jest bez obrączek 🤔
Gawi
Ani jedno ani drugie nie ma znaczenia, są w ewidencji i tacy i tacy
Działające jeszcze kamery klatek adaptacyjnych
Garwolin https://precate.pl/player/?src=garwolin%2Fcam1
Barlinek https://precate.pl/player/?src=barlinek2%2Fcam1 
Dojlidy https://precate.pl/player/?src=dojlidy1%2Fcam1 
Zamrzenica https://precate.pl/player/?src=barlinek2%2Fcam1 Tu obraz zawiesił się 21.07.2025 
Niestety adresu Janowa rozkminić nie mogę (chodzi o tę część linku po ?src=......)
94 Views
94
W Barlinku był dzisiaj sokół.
https://zapodaj.net/plik-ynAXMosJ6O
80 Views
80
Może wróci sokole życie rodzinne do tego pięknego gniazda 😏
Kilka dni temu był Bar
Gawi
Xenia, ma obrączki, Bar ich nie ma
Kamerkę w Nadleśnictwie Dojlidy namierzyłem, więc będę podglądał dalej, bo jest tam na co patrzyć. Właśnie wjechało śniadanie, no no to przecież raczej już obiad 12:45
67 Views
67
Krzyś podziel się ze mną również
monikam54
Podziel się 😁
I koniec podglądu wysiedlonych Sokołów. Do zobaczenia za rok
69 Views
69
krzyś
No wielka szkoda, że już zamknięto wszystkie podglądy, bo w Dojlidach i Garwolinie ciągle jeszcze co się działo i można było podziwiać młode sokoły. W innych stacjonarnych lokalizacjach o ciężko już kogoś na żywo złapać.
Jeszcze raz wielka szkoda, że nie mogę już na nie popatrzyć. Powodzenia dla wszystkich adopciaków, latajcie szybko i wysoko 
Dojlidy kamera 2 młodzik ma drzemkę , może czeka na dostawę
78 Views
78
Kamera w Janowie znowu byle jak ustawiona. Wczoraj ktoś podłoże lustrował i potem nie wysilił się by ustawić jakiś sensowny widok. 
W Dojlidy 2 od kilku godzin kamera utknęła z ustawieniem na widok podłoża. 
Zastanawiam się, czy te kamery służą do ogólnodostępnych obserwacji czy tylko do sporadycznych wizyt operatorów.
90 Views
90
More