Ogólnie późną jesienią i zimą często nadajniki nie dają sygnału ze względu na małą ilość światła słonecznego (nie są w stanie odpowiednio się naładować). Trzeba często czekać do wiosny na kolejne sygnały. Natomiast co do Fonii to nie mam pojęcia kto ma dostęp do jej nadajnika.