na ff piszą, że Prezesa znaleziono martwego...jakaś dziwna passa się dzieje, to już TRZECI syn Gigi, który ginie w tym roku (Panicz i Junior wcześniej)
Zastanawiam się na ile dziwna passa a na ile wzrosła choć trochę świadomość ludzi i zaczęli zgłaszać ptaki z obrączkami (może nie zawsze w dobre miejsce). Śmiertelność wcześniej była pewnie ta sama, ale ptaki mogły być utylizowane bez identyfikacji
Też o tym pomyślałam, że więcej ludzi zgłasza znalezione ptaki. Ale zgłoszony został w jak najbardziej dobre miejsce, czyli dokładnie tam, gdzie zgłasza się odczytane obrączki. Nie wymagajmy od ludzi, żeby identyfikowali każdy gatunek i szukali odpowiedniego dla danego gatunku stowarzyszenia😉.
dokładnie, taka Falka czy Ziuta to przykłady,że może przeżyć... one dostawały dwukrotnie lanie i pokazywały się po tym laniu (Falka od Tercji, Ziuta od Wrotki dwa razy). No i Gdynek kiedyś miał starcie z naszym ulubionym dzikusem - Rafikiem zanim się osiedlił w Łodzi
To samo wydarzyło się 28 marca. Hrabia podleciał blisko, by przyjrzeć się intruzowi, a potem obaj usiedli na szczycie dachu. Następnie Hrabia zaatakował Bosę, która krzyczała przy balustradzie. https://zapodaj.net/plik-cQzTZeoDsL