Display: All
Skierek wpadł do budki, chwilę pogadał, ale Astra nie zeszła z jajek.
108 Views
108
Skierek z prezentem
112 Views
112
Kanela
Powrót do budki po 10 minutach
Kanela
Astra przyjęła, je na kracie. Skierek odleciał
Jajka na Siekierkach już praktycznie 2 godziny bez grzania. Skierek okupuje budkę, Astra już trzy razy próbowała wejść, ale jak zbliża się do wejścia to Skierek cofa się do budki nie pozwalając na zmianę.
119 Views
119
Kanela
Jajka były same conajmniej 2h15min… 😭
Wreszcie udana zmiana 😍
To tak jak z tym z Rzymu, on podobnie tak Amelię w nocy blokował
Kanela
Skierek to tak zasypia w budce jakby też na nockę się szykował…
Iwona65
No pewnie. Może kropi, napewno wieje, to co jaśnie pan będzie wychodził
Skierek niczym Mr T/Tormento z Włoch stoi koło jajek i się chłodzą, ciekawe czy Astra się postawi
110 Views
110
Astra cały czas czeka zeby wejsc na jajka, juz prawie 2 godziny
Kanela
Astra cały czas siedzi na kracie, widać na kamerze nr 2 w lewym rogu
Siekierki, jaja same, sokół (najpewniej Astra) je na kracie
104 Views
104
Skierek to jest ewenement na skalę światową, ciekawa obserwacja ornitologiczna. Z takich jego klonów to na ec4 mieliśmy takiego (samiec przed Varso, czarna obrączka) i to jeszcze reintrodukowany ptak...ta jego Czeszka się mega namęczyła z dwiema partiami jajek
Kanela
Najgorsze w tym Skierku, że tyle lat się dziad uchował, nikt nie może go przegonić
Kanela
Teraz Skierek wszedł do budki i stoi obok jajek, Astra wróciła i chciała je dalej grzać, ale jak zobaczyła go w środku to nie weszła. Tym samym jajka się chłodzą ze Skierkiem obok…
Wieslawa42
oby sokoliki się uchowały
Kanela
Już 1,5 h odkąd oglądam jajka są bez grzania, a nie wiem ile były wcześniej zanim zaczęłam patrzeć.
Iwona65
Grubo ponad 2h. Wiatr, chmury, brak słońca
..tyle sezonów ,  już się biedna Astra męczy , przy tym Skierku..🙁
😢
Iwona65
Szukałam emoty jakiejś strzelby , ale nie znalazłam
Kanela
Siedzi dziad w budce i nie chce wyjść…
Siekierki: jajka same, sokół na daszku.
98 Views
98
..to Skierek
jur
jur
Dołek na PKiN-e osiągnął umowną linię hol/sypialnia
100 Views
100
Taka mnie naszła myśl, realistycznie rzecz biorąc, zastanawiam się jakie procentowo Astra ma szanse na wyklucie chociaż jednego? Stawiam 20% tym razem. chyba, że te prezenty to taktyka Skierka na wygnanie jej z jajek
127 Views
127
jur
jur
O takie "myślenie" Skierka bym nie podejrzewał 😀.
Kanela
Ja bym mocno studziła emocje. Wiem, że na fb sporo osób pała dużym entuzjazmem, że jest duża szansa na lęg, ale Skierek wciąż nie siada na jajkach, a Astra nadal robi przerwy i jajka nie są ogrzewane. Tak, jak nie musi polować są krótsze, ale bywają i takie po 40 minut. Czy to wystarczy? Zobaczymy. Myślę też że w poprzednim roku Skierek też Astrze donosił pożywienie, inaczej tego Cudnego by nie wysiedziała. Tylko może przekazania odbywały się poza wizją, albo po prostu nikt nie patrzył w kamery cały dzień, a zapisu nie mamy, więc łatwo to przeoczyć…
..no i w tamtym roku było jednak cieplej .....ale ja,  jako optymistka z natury - czekam na cud nr 2  😊
Kanela
Ja też czekam i bardzo tego Astrze życzę, bo na dokonuje ogromnego wysiłku, siedzi ile może
Lili
😉🤔
Netta , widzę, że jesteś optymistką , w kwestii Skierkowej taktyki , wyproszenia Astry z jajek 😄 ja natomiast ,  jestem bardziej w tym sezonie,  optymistycznie nastawiona , co do lęgu ...Skierek dokarmia , dzięki temu Astra  bardziej sumiennie wysiaduje  😊 całkiem poważnie , obstawiam dwójkę młodych,  a co. ..😇( tak na 80 %)
w sumie cuda się zdarzają (wczoraj u bielików Jackie i Shadowa 2 pisklaki z jajek cud się wykluły), ale w tym gnieździe dla Astry chyba lepszy 1 pisklak albo te dwa niż cała czwórka, bo co jak znów jej będzie Skierek kradł jedzenie jak ostatnio z Cudnym?
..no zobaczymy 🤔 wszyscy czekamy .....
Oliwia
Może jak coś uda się jakieś adopciaki załatwić?
tiga8
Nie powinnam tak mówić, ale tam jest potrzebny nowy samiec,a nie piękniś, fakt to bardzo ładny samiec, tyle że zachowuje się jak kawaler,chciałby  ale bez konsekwencji
tiga8
Nigdy w życiu, maluchy muszą się wykluciu pod samica inaczej ich nie przyjmie, jeśli by  miała choć jednego  można  podłożyć i dwa i trzy młode,  ale nie ma  pewności że Skierek przez pierwszy tydzień ogarnie jedzenie dla wszystkich. Już nie będziemy ryzykować.Zawsze Franek był deską  ratunku,  a Frania juz nie ma.
jur
jur
Jedne już przeżyliśmy i wystarczy wszystkim.
Yvone
Mi starczy,  patrzeliśmy wszak jak alpinista wchodził na komin by maluchy karmić. Basta!
Yvone
@ Oliwia , 
 w roku 2022 z inicjatywy FF ( zbiórka wśród FF) zostały zakupione dwa młode ,które zostały podłożone do gniazda ,adopcja nie udała się, bowiem Astra i Skierek nie podjęli się opieki nad młodymi. Młode zostały przeniesione na PKIN i odchował je Franek.  Czyli pomysł chybiony, a jeden młody odchowany cudem przez Astrę - nie gwarantuje niczego wg mnie, bo wiele lat nie miała młodych
Astra dała nam nadzieję w ubiegłym sezonie , że jednak można 🥰I tego się narazie trzymajmy 😘
Kawęczyn,  wietrzenie jajek ......I już zaopiekowane 😊
108 Views
108
7.49 Skierek był z duuuzym śniadaniem dla Astry, łup przyjęła
110 Views
110
https://zapodaj.net/plik-cBUI8AkJaS
W Konstancinie przed chwilą zmiana
117 Views
117
jur
jur
Może będę się powtarzał, ale dołek nadal migruje do środka gniazda 😀
108 Views
108
jur
jur
Dołek nadal wędruje coraz dalej od wylotu gniazda 😄
140 Views
140
monikam54
😆
Skierek ze śniadaniem, Astra przyjęła. 5 minut jej nie było, Skierek na lampie
113 Views
113
O 5:05 samica na PKiN zeszła z jajek, 1,5 minuty później zasiadł Hrabia. Gwizdał jak szkolny flet przy źle zakrytej palcem dziurce 😆
102 Views
102
More