Display: All
Co do intruza u Neli, moim zdaniem nie jest to żaden młodziak z 2025 roku, bo ma dorosłe upierzenie, plus jest sporych rozmiarów, więc obstawiam samicę. Ktoś niżej w boksiku pisał, że "Z" ma dorosła dama z Puław, albo Chmielowa. Chmielowa ma nadajnik, jeśli żyje, zapewne niedziałający. Robota pełna prowizorka na szybko - ale w edycji wideo w telefonie zwolniłam nagranie z wizyty intruza. Wydaje mi się, że faktycznie coś połyskuje na grzbiecie intruza. Czyżby siostrzenica postanowiła niepokoić ciotkę? 
Edycja, bo zapomniałam podać: oryginalne nagranie autorstwa FF tarodo ❤️
https://youtu.be/O_OSAh2Y6VY?is=wWqxpg4Ld3qAZeX6
94 Views
94
Prawie się przekonałam, że to nie Chmielowa, bo faktycznie ona na zdjęciach miała taki bardziej Wrotkowy żabot. Ale przyjrzałam się jeszcze raz screenowi FF tarodo (I z niego skorzystałam) i trochę wygląda to tak, jakby faktycznie było widać podkładkę, która została jej zamontowana przy ostatniej wizycie w ośrodku, i na tym nadajnik. Oceńcie. 
https://zapodaj.net/plik-S4X5seeGMc
tarodo
jednym z pojawiających się jest Ciepłosław drugi miał 1 Z a może ten z "nadajnikiem?" to trzeci czyli Falco
Dla porównania, screen z filmiku LTO na fb.
https://zapodaj.net/plik-BoSNrms3BR
tarodo
Tu jest zrzut z mojego filmiku coś widać na plecach może to faktycznie nadajnik szkoda tylko że dodając go nie podałaś autora filmu https://zapodaj.net/plik-DXbbOM0DuN
Jezu, faktycznie, tak się zafiksowałam na analizowaniu, że zapomniałam dodać informacji o autorze 🤦‍♀️ a sama kiedyś się irytowałam, że ktoś mi coś podwędził 🤦‍♀️ najserdeczniej przepraszam ❤️ wrzucę edycję do wpisu
tarodo
rozumiem sytuacje i nie musisz edytować, może właśnie przez to że napisałam nikt Ci już nie podwędzi niczego
tarodo
I jeszcze jedno zbliżenie sokoła lecącego na Nele https://zapodaj.net/plik-TfUE3VNh3d
Chmielusia jest chyba bardziej czekoladowa na torsie.Tutaj wydaje się być biały jak u samców.  Ale nie jestem ekspertem.
tarodo
Teraz jest dorosła więc może wyglądać troszkę inaczej niż ją pamiętamy nagrywam non stop może uda się coś jeszcze złapać
oczami.ptakow
Widzieliśmy Chmielową dorosłą, gdy była w ośrodku. To nie jest ona. Ona ma inny żabot. To jest raczej samiec.
tarodo
Jeśli to faktycznie samiec to mniejsze zagrożenie dla młodych
TheVersusxPro
Gdyby to był intruz to Nela nie stałaby do niego plecami, poleciałaby od razu za nim
Jednak, według obrączki, Ciepłosław to nie był, a każdy inny to intruz.
Kanela
Obrączki tego lecącego na filmiku sokoła nie widać. Wcześniej była widoczna obrączka z Z jakiegoś sokoła stojącego na daszku, ale to było 1,5 h przed tym nalotem, wg tego co pisała tarodo. Nie wiemy czy ten na filmie to ten sam co stał na daszku.
W sumie prawda, może być i że to dwa różne sokoły. Ciągle mi się wydaje, że ten nadlatujący to za duży na samca, ale może mam zwidy tylko 😆
Ten jeden maluszek w Konstancinie ma ewidentnie taki czarny Apaszowo-Czarnooki łepek 😍
96 Views
96
Skierek przekazał łup i odleciał :)
107 Views
107
Tyle znalazłam: samica 1EZ Puławy 2023r, 4HZ samica z hodowli 2025r, 1HZ samiec z hodowli 2025r ( pewnie nie) i na koniec rodzynek 7HZ Chmielowa.....
100 Views
100
tarodo
Efa
Efa
Z tych zdjęć wynika, że lewa jest żółta i lewa jest niebieska... chyba, że tańczy i na skos stanął za drugim razem 🤣 A może tylko ja źle patrzę na te zdjęcia. .. hmm. Napisz proszę jak to jest.
tarodo
Żółta na prawej a niebieska na lewej na Facebooku FF wrzuciłam w komentarzu pod moim postem króciutki filmik jak stał na daszku https://www.facebook.com/share/p/1ERDKXBWvj/
sokoły z hodowli (reintrodukcji) mają czarne obrączki 😏
Faktycznie, jeśli to lewa łapka to odpadają...
te sokoły mają czarne obrączki obserwacyjne bez względu, na którą łapkę zostały założone, w przypadku Żerania obrączka obserwacyjna jest niebieska
Człowiek się uczy całe życie 😁
Kanela
Jeszcze Gniewko z Pałacu jest 4KZ 😛
Efa
Efa
Całkiem możliwe😆 Ale jak się znalazł Ciepłosław, to niech już tu nie mąci Gniewko.
Iwona65
Niech mąci. Ciepłosław wypad
Żerań nie wiem czy nie kręci się gdzieś w pobliżu Ciepłosław bo Nela od dłuższego czasu rozgląda się, cioka i co jakiś czas na chwilę odlatuje z barierki po czym zaraz wraca
103 Views
103
tarodo
po prawie 1,5 godziny od tego momentu wróciła Nela a za nią inny sokół nie wiem czy próbował wylądować czy to była próba ataku https://zapodaj.net/plik-hfVUQkWy2s
tarodo
to raczej obcy tyle udało mi się złapać  https://zapodaj.net/plik-KRgtvTTHz8
tarodo
w powiększeniu widać 1Z https://zapodaj.net/plik-5BTHxGavVJ
Pałac karmienie sucharem.
89 Views
89
Skierek z jerzykiem, młode od razu przejęły
86 Views
86
Kanela
A teraz jeszcze Astra z wielkim ptakiem 😄Ale młody który przejął jerzyka woli sobie sam zajadać :)
Skierek karmi
85 Views
85
Kanela
Kanela
Ale go samiczka na koniec pogonila 🫣
Efa
Efa
Gassek karmi, jeden ma dość i siedzi w kącie
117 Views
117
Gassek podaje kolację :)
114 Views
114
Siekierki karmienie
120 Views
120
Skierek byl z czyms malym wpadl, wydarly mu i uciekl, mysle ze tak miedzy 16 a 17, dokladnie nie powiem :(
Kanela
To ja właśnie jakoś w tym czasie trafiłam na młodego jak zajadał jerzyka, to pewnie ten od Skierka :)
tarodo
nie chciałabym wywoływać kolejnej burzy ale Skierka dawno nie widziałam chyba że coś mi umknęło
Kanela
Skierek teraz jest w trybie szybko przekazać młodym jedzenie i zwiać, więc trudno na niego trafić. Dzisiaj go nie widziałam, ale trafiłam jak jeden młody jadł świeżego jerzyka, więc myślę że to Skierek dostarczył, bo Astra się raczej taką malizną nie zajmuje.
..samiczka jaka duża  😍 kiedy te Siekierciątka tak wyrosły???
😆
IzaEs
Z daleka wygląda jakby było dwóch dorosłych
.dokładnie..
Z 15 minut temu zastałam Gasska na kracie i nie wiem, czy wrzucił młodym łup, który leży na środku budki, czy to leżało już wcześniej🤔.
95 Views
95
Gassek karmi harmider na cały Konstancin
108 Views
108
Ciekawe kiedy pojawi się jakaś piękna dama...😁
Daszka
Oby po sezonie, chyba że jakaś z wybitnym instynktem opiekuńczym😁
Efa
Efa
Ależ on się uwija
Efa
Efa
Pałac karmienie
106 Views
106
Efa
Efa
W Kam5 i 7
Kam4 na karnienie
132 Views
132
More