Display: All
Efa
Efa
PKiN. Dzień dobry, nie wszyscy z nas czytają boksik "Społeczność", nie wszyscy korzystają z fb... a to w końcu chodzi o gniazdo na PKiN, stąd pozwalam sobie skopiować, co napisał wczoraj FF jur: "INFORMACJA DLA FALCOFANÓW : w wyniku obrad przy okazji XVII Zlotu FalcoFanów, w porozumieniu z Prezesem Stowarzyszenia "SOKÓŁ",podjęto jednomyślną decyzję o nadaniu imienia samicy z PKiN-u. Witamy w naszym gronie HRABINĘ".
100 Views
100
Czy jest jakieś uzasadnienie dla takich imion na Siekierkach?
118 Views
118
tiga8
Imiona są nadawane przez ciepłownie.
walt
Dotyczy nie tylko Siekierek. Dostrzegam, że dawne konkursy na imiona dla sokołów odchodzą do przeszłości. A sprawiały tyle radości i zaangażowania ludziom obserwującym sokoły. Służyły też poznawaniu tych ptaków i poszerzania grona osób nimi się interesujących. Cóż, widocznie teraz staje się to mniej ważne a decyduje siła przebicia. Siła ludzi, którzy niemal nic nie wiedzą o sokołach , ale są właścicielami lub zarządzającymi obiektami na których te ptaki gniazdują. A wszystko to w myśl zasady: „ja tu jestem ważny i ja o wszystkim decyduję, nawet o imionach młodych sokołów, bo muszę zaspokoić swoje ego, a jeśli nie będzie spełniona maja wola, to nie pozwolę zamontować budki lub wejścia aby dokonać obrączkowania”. Tylko czy to służy sokołom (obserwacje gdy dzieje się coś niepokojącego) i Stowarzyszeniu (darowizny i 1,5%)? Ech.
Kanela
Nie wiem czy któreś miejsce, w którym pracownicy nadają imiona stawia warunki, że albo my decydujemy, albo nie ma gniazda? 
Ja zawsze odbierałam to jako symboliczny gest podziękowania za to, że udostępniają swoją przestrzeń, a często też są sponsorami transmisji, obsługują kamery. W przypadku kominów Termiki pracownicy są też bardzo przychylni, pomagają, zabezpieczają sokoły czy jajka gdy dzieje się coś nie tak. Dodatkowo jest to też forma zaangażowania pracowników, budowania wśród nich sympatii i zainteresowania gniazdującymi w ich miejscu pracy sokołami.
Kanela
Siekierka to wiadomo, August chyba od tego, że zakład mieści się przy ulicy Augustówka, Millenium to może od sokoła Millennium ze Star Wars, a Wąski nie mam pojęcia. Ale to tylko moje przypuszczenia co do interpretacji ;)
oczami.ptakow
Wąski od Kilera.
😆 😮
Gawi
Pracowników trzeba zapytać, to oni wybierali
Nela karmi na daszku
113 Views
113
Oliwia
Nela już nie karmi na daszku, została ograbiona z jedzenia i młodzież dała dyla
Pozdrowienia dla koleżanek i kolegów FF 😀
123 Views
123
jur
jur
Kam 1 dół 🤣
121 Views
121
OlaOlszowska
Gorące pozdrowienia dla wszystkich uczestników Zlotu 🤗🤗🤗
Dorcia
Pozdrawiam serdecznie wszystkich uczestników Zlotu, sercem jestem z Wami ☺️😍☺️
buber
Nie mogłam przyjechać, to chociaż popatrzę. Pozdrowienia dla FF tam na dole.😁I tych przy kompach też.
Antonówka
Da się już zauważyć pewne znajome postury 😁
Iglica góra lewa strona 😃
99 Views
99
jur
jur
Pogoda na Zlot wprost idealna, przestało padać 20 st C
101 Views
101
monikam54
I dzisiaj chyba sokoły przeczuwają że mają się pokazywać bo cały czas kogoś widać 😃
Fryckowa2008
Efektywnych obserwacji oraz intensywnej obecności Jaśniepaństwa sokołów podczas zlotu. 😃🥰
Antonówka
Udanej zabawy dla wszystkich na zlocie 😊🤩Sokołom i ludziom deszcz niestraszny i nie będzie przeszkadzać w razie czego 😉
jur
jur
Informacja dla uczestników Zlotu - ulica E. Plater od strony PKiN jest zamknięta dla ruchu.
95 Views
95
PKiN ktoś już czeka na swoich fanów 😃
87 Views
87
jur
jur
To ja i Zuzu 😀
Efa
Efa
Ktoś był na lampie w Pałacu i się zorientował, że jeszcze 11 godzin do Zlotu, więc poleciał😉
😆
93 Views
93
Efa
Efa
Fortuna na daszku
76 Views
76
Czy czegoś nie dopatrzyłem i nie wiem, czy mamuśka z PKiN jeszcze nie była chrzczona?
74 Views
74
..mamuśka narazie bezimienna .. imię dla niej mam na podorędziu,  gdyby Konkurs niespodziewanie wskoczył 😉
no i jeszcze brakuje imion dla nowych gachów Tajgi, Zoe i Luny
Iwona65
No to powodzenia
Żerań,  zastałam Fortunę na daszku i drugiego młodego na poręczy..( czyli Fortuna sobie radzi )
89 Views
89
Oliwia
Ukończyła u mnie kurs lotniczy :-)
Zdolniacha z niej , wszystko w " lot pojęła  " 🥰
Oliwia
..o jejciu ,  jest wspaniała 😘
Żerań, dwa młode na wizji
76 Views
76
Dzień dobry! Kawęczyn  - karmienie 😍
75 Views
75
More