Podsumowanie roku 2020

tiga8
Rezydenci
Generic placeholder image
maleBielan

Wykluł się w 2015 roku, w pierwszym i zarazem ostatnim lęgu na słynnym Bielańskim balkonie, jako syn Franka i Leśnej. Posiada obrączkę żółtą i niebieską o kodzie 9AH.

Generic placeholder image
femaleCzarnooka

Wykluła się w czeskiej hodowli w 2013 roku. Następnie przyjechała do Polski gdzie została wypuszczona na leśnej platformie w Nowych Ramukach pod Olsztynem. Jest siostrą matki Bielana - Leśnej. Posiada obrączkę zieloną i czarną z kodem 9ZR

Para  na kominie przebywa  trzeci sezon. W 2018 roku z powodzeniem wyprowadziła lęg na koronie komina. Wykluły się wtedy dwa  pisklęta, oba  samce. Samczyk z tego lęgu został zlokalizowany na kominie w Nowym Dworze Mazowieckim. 16 kwietnia 2018 r udało się zainstalować na kominie gniazdo dla sokołów. W ubiegłym sezonie 2019 samiczka zniosła cztery jajka, wykluły się cztery pisklęta (samce). 

W sezonie 2020, Czarnooka ponownie zniosła cztery jajka, lecz tylko jedno pisklę się wykluło. Obrączkowanie odbyło się 20 maja. Samiec otrzymał  obrączki, niebieską  na lewej nodze o nr 1CE i ornitologiczną żółtą na prawej. Nie znamy daty zniesień. Wiosną gniazdo nie posiadało podglądu. Kamery zostały  zainstalowane dopiero 13 sierpnia. Zarząd Elektrociepłowni nazwał młodego sokoła Jedynak.

Samczyk 1CE, Jedynak

Filmik podsumowujący autorstwa Frugosława: