Display: All
Oboje uparci. Baron rozpieszczony nie odpuszcza i czeka może dostanie żarcie, a panienka się najeżyła i nie pozwoli zabrać 🤣
Samiczka z łupem.
Kos
Kos
Ta wykapana Inka ,druga Kristo 😁
Obie śliczne 😊
elik
jest ładniejsza od swojej łaciatej siostry
Mimi
7CW skończy wymieniać pióra i przestanie być łaciata, a łatka pozostanie :( Obie są/będą bardzo ładne, tylko każda z innego rodzica więcej zaczerpnęła. Mają świetne geny zarówno co do wyglądu jak i charakteru :)
Mimi
Nie podobało jej się, że Baron przyleciał na sępa.
Kobieta z charakterem.
jur
jur
Jest spokojna jak u siebie. Pewnie Helgi już nie zobaczymy.
Mimi
Jest i Baron 😅
elik
Baron po raz drugi
Baron
Cały teren wokół komina z ziemi i powietrza przeszukany, oprócz tej kartki że wyjeżdża do Sopotu nic nie znaleziono 😜. Też mam nadzieje że Helga jednak wróci, znowu niemiecko-języczna prasa będzie gadać że Niemców biją w Wałbrzychu 🤣. Podziękowanie dla dla pana Mirosława i Krzysztofa za przeszukanie terenu 👏👍.
niza
Gawi z tego co pamiętam w Świdnicy budka jest już zamontowana, jeżeli w przyszłym roku będzie w niej lęg to stowarzyszenie ma się zacząć rozglądać za wsparciem finansowym w kwestii monitoringu.
Takie małe podsumowanie dla nowych FF :Helga wyprowadziła 3 lęgi z dwoma partnerami ( Bolko i Baron )w sumie 7 młodych 🙂jeśli los pozwoli i dopisze szczęście,może pewnego dnia ujrzymy któreś z nich w oku kamery 😍byłoby nam bardzo miło ....( a tak w ogóle mogłaby Helga zrobić nam psikusa i wylądować jutro o 6 z minutami na podeście )
Gawi
PEC świetnie prowadzi historię gniazda w pigułce zakładka "gniazdo" https://www.pecsa.pl/sokolim-okiem.html
Gawi
Może Kozak doczeka się kamery, był widziany w okolicach Świdnicy
Gawi
Samice po wyprowadzeniu do końca lęgu, są po prostu wycieńczone. Jeżeli nie mają wsparcia od tych swoich pasożytów, którzy oczekują zastawionego stołu, to nie ma co się dziwić, że spasione młódki są w stanie je przegonić. Niech tylko zapamiętają, że karma wraca.
Gawi
Mówiłam o dwóch konkretnych przypadkach, Nie każdy z samców jest jak Ster czy Franek. To Ster przez pierwsze dni żywił całą rodzinę, Bursztynka miała wszystko pod dziób podane. Widziałeś takie zachowanie u Barona bo ja nie. I nie ma to nic wspólnego z człowieczeństwem.
jur
jur
Gawi, samce to nie obiboki, ani pasożyty, po prostu Oni tacy są. Wszyscy wiemy i widzimy że jakoś przeżyły pierwsze rok/lata bez samic. Takie wypowiedzi są nieprawdziwe. Natomiast co samic po lęgu i ich wycięczeniu. Uważam taką tezę za mocno przerysowaną. Wielokrotnie, a liczba ta idzie w tysiące widziałem samice odpoczywające w spokoju po lęgach, nierzadko w towarzystwie swoich roszczeniowych dzieci, więc... ? Często widzę tu na boksiku jak sporo kobiet przenosi ludzkie relacje damsko- męskie na sokole życie. To nieporozumienie i zwykłe uczłowieczanie i w tej kwestii zdania nie zmienię.
grzegorz611
Mądrego to i miło posłuchać 👍
elik
Kysza, a czy to nie jest dziwny zbieg okoliczności, że prawie w jednym czasie 2 siostry z Inowrocławia zdobywają rewiry odległe o 300 km i pozbywają sią rezydentek ? Ani w Łodzi, ani w Wałbrzychu nikt nie zaobserwował intruzów na kamerach, a jednak z dnia na dzień zabrakło i Amon i Helgi !
Gawi
W obu przypadkach samce z tych gniazd to obiboki (przykro mi to mówić o Gdynku)
JS
obie siostry jednocześnie ,,,prawie wybrały się na podbój gniazd
Ciężko nie przyznać ci racji ....
elik
no cóż, możemy sobie gdybać co się stało (może się z czasem coś wyjaśni albo i nie...) Jednak gdyby Helga miała już nie wrócić, to w sumie dobrze, że jest kolejna chętna na rewir, samca i budkę bo to gwarancja udanego sezonu w kolejnym roku. Szkoda mi bardzo Helgi, poznaliśmy ją jeszcze w młodzieńczym upierzeniu, od swojej pierwszej wizyty zafundowała nam emocje (Nowinka, Waldi i akcja ratunkowa pustułczych piskląt), jednak jakby nie patrzeć na naszych oczach wyrosła na super sokolicę a że lubiła swoje gniazdo, to często mogliśmy ją podziwiać
JS
jakoś mnie to nie cieszy elik, za Helgą tęsknię :(
JS
Ech, Amon, Zjawa, Krzysia, Zośka iii... Helga piąta z kolei samica w tym sezonie ???!!! to nie na moje nerwy, sorry i nie do wiary 😰
Strach się bać, co będzie dalej .....
Masz rację JS ,też nie mogę uwierzyć , że tak łowna,dorodna ,silna sokolica przegrała 😞 obyśmy się myliły.....Amon również nie mogę odżałować ...że smarkatej nie przegoniła
elik
Helga ma dopiero 5 lat, jest w świetnej kondycji i zna już życie. Ta obca samica wiosna skończyła rok, to w sumie sokola smarkula i jakoś mi się nie chce wierzyć, żeby dała radę Heldze. Może wiec jednak jakiś wypadek przytrafił się naszej rezydentce (Bolko też miał pecha i został znaleziony przypadkiem na dachu)
Elik ,to byłby dziwny zbieg okolicznosci znika Helga i w cudowny sposób pojawia się nowa ....a u nas z sokołami posucha ...Helga prawie rok czekała na partnera ,po śmierci Bolko ...
JS
Ewidentnie odkąd ulotniła się Helga, pojawiła się młoda i te resztki piór (widoczne przed kamerą nr 2 mnie zastanawiają) nie było tego 13-go , ale, że Helga dała się "gówniarze" przepędzić ???
Show more comments
Nowa na kracie
OlaOlszowska
https://zapodaj.net/plik-Qy8c15jyT9

https://zapodaj.net/plik-xOBgt7Pj6d
zaczynam się martwić o Helgę, ostatnio była 13 sierpnia, to do niej niepodobne, tym bardziej, że kręci się tam obca samica
Gawi
Mam nadzieję, że Grzesiu i pan Krzysztof jej szukają.
Bez
entuzjazmu patrzy się na nową piękność przy gnieździe ,gdy czeka się na kogoś innego.....z każdym przylotem nowej - nadzieja zaczyna powoli gasnąć ...ale jak pisałam niżej ,pewnych rzeczy nie da się przeskoczyć .....jednak czekam dalej ....
niza
Ja również bardzo o nią się martwię. Dokładnie, to do niej niepodobne żeby na tak długo znikać. Mam nadzieję, że mimo wszystko zrobiła sobie dłuższą wycieczkę, wróci niedługo i przepędzi 9CW. Ta Inowroclawianka jest piękna, ale wolę żeby Helga wróciła. Oby było wszystko ok, ehh.
OlaOlszowska
Pół minuty dzieliło ich spotkanie, Baron odleciał, a o 10:09 9CW przyleciała
OlaOlszowska
Przed chwilą była 9CW i ciokała
Gawi
przed nią był Baron
Gawi
Baron
Ta nowa samica na kracie
elik
a, chyba, że tak, myślałam, że chodzi o Wałbrzych
elik
Renata, tylko dwa młode się odchowały w tym roku, Portos i Aramis
Renata1975
Miałam podać lokalizację tego gniazda, w tym roku byłam tam 4 razy, jest w na skaplikowanym terenie, jednak kiedy na ogóle tu przeczytałam, że gniazdo przez kogoś tam znalezione cieszy się zainteresowaniem, zwatpilam, nie chce aby gniazdo które znalazłam przez przypadek cieszyło się zainteresowaniem, chce aby jak do tej pory te sokoly żyły w spokoju.
Maluchy w tym roku były bardzo głośne, mam nadzieję, że nie przykuly niczyjej uwagi 🤭
Renata1975
Pisze o gnieździe które jest kilka kilometrów od naszego w zeszłym roku pisałam, że podejrzewam, że właśnie Baron jest z gniazda tego 🤔
OlaOlszowska
Atos 😉
elik
może to kwestia nocnego oświetlenia a poza tym mało prawdopodobne, żeby w jednym czasie zniknęli rezydenci i pojawiła się nowe para
Renata1975
Pisze, że mogę się mylić w tym roku za dużo ich oglądałam czyli sokolow bo Warszawa, Dolina Baryczy i jeszcze kilka gniazd było na uwadze i mogę już z przeciążenia mózgu się mylić 🤭
Ale Baron jest w Wałbrzychu był u mnie na podwórku zaledwie 3 dni temu 🤔 chyba szukał jerzykow ale one już odleciały 🤷‍♀️
Był bardzo chyba zaskoczony bo aż usiadł na dachu i rozmyslal co się stało, że nie ma ptaków 😂 i siedział chwilę póki nie pokazał się w powietrzu myszołów, który o dziwo tuż obok zaczął w tym roku budować gniazdo 🤔
elik
nocował Baron, odleciał na główkę minutę przed przylotem obcej samicy
Renata1975
Tyle godzin obserwuję co roku to gniazdo, czasem ciągiem przez dwie godziny się gapiłam na te sokoly, tak mogę się mylić jednak on mi nie pasował do Barona 🤔
W gnieździe o którym wiedzą nieliczni i mam nadzieję, że tak zostanie wykluły się w tym roku 4 młode i wszystkie szczęśliwie opuściły gniazdo.
Renata1975
Elik Baron nie ma tyle białego na głowie, ale właśnie pościągałam pliki z rana i mam te z nocy i przyjrzę się dokładnie 🤔
OlaOlszowska
9CW była na kracie czyli ta nowa samica, ale przed nią był ktoś bez obrączek, Baron?
OlaOlszowska
https://zapodaj.net/plik-F4dUUIkL30
https://zapodaj.net/plik-Sci48mZz84
Renata1975
A ta ma obraczki to ta co była wcześniej?
W nocy był inny sokół
Już się gubię 🤦‍♀️
Kto jest w gnieździe?
Na bank to nie nasz 😳
Renata1975
Może wyszłam już z wprawy w odróżniaiu ich, z kamery 1 z bocznego profilu można założyć, że to Baron, jednak z kamery 3 widząc jego głowę mam poważne wątpliwości, Baron nie ma tyle białego na głowie 🤔 sokół nie ma obrączek więc tylko barona rozważam jeśli to on 🤔
Renata1975
Elik jak wchodził do gniazda to już wzbudził moje podejrzenie, wchodził jak nie Baron 😂 i zaczęła go oglądać do z kam 1 do z 3 i zgłupiałam 😂
elik
wciąż obecny, teraz na podeście. Dla spokoju ducha przyjęłam, że to Baron
Byłem dzisiaj dwa razy pod kominem, zero sokołów. Wisiała tylko kartka "Ich bin nach Sopot gegangen, Helga " 😜
Tak....
jolajola
czyli Helgi nie widać od dni kilku, a tylko w jeden dzień pokazała się młoda z Inowrocławia i Baron jej sie kłaniał?
Dzień dobry. Czy samica 9CW była widziana kolejny raz na wizji czy to był ten jeden raz jak nam się pokazała? Helgaaa, wracaj, chłop Ci obcą babę przyprowadził do domu!!!
elik
jak do tej pory była raz
Albo mam omamy, albo około 6:15 na podeście był obecny obcy sokół. 9C...? Piękny wianuszek z jasnych piór z tyłu głowy.
Edit. Widze z wpisu z forum, że to jakaś poważna akcja...
Amika
9 CW https://zapodaj.net/images/7df3e087b9447.jpghttps://zapodaj.net/images/ffa1c5cabfe36.jpg
elik
czyli młódka z Inowrocławia
Mimi
dzień dobry, mi bardziej na W wygląda, a 9CW to samiczka z Inowrocławia 2022.
oczami.ptakow
Coś dużo tych z Inowrocławia ostatnio... Jeszcze chwila i będą drugim Anwilem ;) W sumie jest tam syn Iskierki, więc może ona jakoś nauczyła go lepszej opieki nad dziećmi 😆
Mimi
Czyli siostra panienki z Łodzi :)
Mimi
6:09:57 dobrze widać W
oczami.ptakow
To może być 9CM. Ttlko, że wtedy to Pirat, z Gdyni z 2021 i musiałby być błędnie zidentyfikowany przy obrączkowaniu, bo to ewidentnie samica.
elik
aalina
Jeżeli 9CV to by była Bajka (2021 Kawęczyn, Bielan i Czarnooka). 9CW nie znalazłam.
Antonówka
https://ibb.co/GtXGwDp
9CW?
Helga w budce
Sokół pod kratą
Baron na kracie
Baronowa w budce.
More