Display: All
Tom
Tom
Baron się pokazał
3 Views
3
Amika
Uff ale ulga
Tom
Tom
Przyleciał o 10.36
Tom
Tom
Odleciał według czasu kamery 11.15
Barona od tygodnia nikt nie złapał na wizji
2 Views
2
Tom PW do Ciebie 🙂
1 View
1
Co to leży w budce w Wałbrzychu? Baron to przyniósł?
1 View
1
eevik
Kojarzy ktoś kiedy ostatnio Baron się pokazał,.bo na forum niestety nic nie pisze.
Często zaglądam do gniazda ,ale ostatnio cisza i pustki ........
eevik
Prawdziwa spiżarnia na trudne czasy...
Baron się rozkręca 😘
eevik
Tak tak dokładnie OP. Duża ta zdobycz. Jakaś słonka?
eevik
Na forum niestety nic nie ma, a zapisy przejrzałam i raczej nie obejmują przyniesienia takiej zdobyczy
oczami.ptakow
To brązowe pod ścianą? Słonka.
Też się zastanawiam 🙊
widzę, że Baron uzupełnił swoją kolekcję
1 View
1
Iwona65
Oj. moje uproszczenie co do głupoty słonek było jak widzę nietrafione zupełnie. Ale odnosiło się tylko do wypowiedzi Antonówki w treści rozbijania się o budynki ze ślepymi ścianami . Oczywiście to nie głupota, ale skoro są takie .... :) to po prostu nie było mi szkoda słonki jako żarcia dla Barona.Lepiej niech je takie dzikie niż (...) nie wiadomo co roznoszące. A ptaki faktycznie potrafią być zaskakujące. No bo co ja bym tu przecież robiła :)
Lili
Nie taki „ptasi móżdżek” głupi, jak go malują 😉
Ptaki potrafią dokonywać rzeczy niezwykłych, są świetnie zorganizowane, posiadają znakomite zdolności adaptacyjne i...pomysłowości.
OP! Piszesz o (...)ch, to warto poczytać o fascynującym mózgu (...) https://vetulani.wordpress.com/2011/12/28/fascynujacy-mozg-golebia/
elik
bardzo ciekawe 👍
Iwona65
Zmęczenie to fakt, typowy nocny migrant choćby ze względu na małą prędkość z jaką się poruszają i tym samym chronią się tak przed drapolami. Ale one głupie są 😏 , udowodnione, rozbijają się nawet o budynki bez szyb. Dlatego brawo dla każdego sokoła , który skorzysta z okazji
oczami.ptakow
Wiesz, teoretycznie (...) są głupie, włażą do gniazd sokołów itd. a do domu oddalonego o kilkaset kilometrów potrafią wrócić. Ja uważam, że żaden ptak nie jest ani mądry ani głupi, tylko każdy ma mózg specjalizujący się w danych rzeczach.
Antonówka
nie mów, że i on na te biedne słonki poluje...
Antonówka
biedne, bo zmęczone migracją i sporo się ich rozbija (chociażby o budynki). Wiem, że to żarcie jak każde inne 😏
Iwona65
Dlaczego miałby nie polować i dlaczego biedne, żarło jak każde inne
Pozwoliłam sobie ostatnio na spacery koło komina, aby popatrzeć co się tam dzieje.
Standardowo koło komina latają hodowlane gołębie, nie wiem do kogo należą i pojawiał się Baron.
Jednak po samicy nie widać żadnego śladu, trzeba brać pod uwagę, że koło komina jest dość sporo terenu zielonego, dzikiego gdzie też widziałam lisy 🤔
Więc jak jej coś się stało to zapewne nie poleżała by długo w okolicy...
Przykro mi, że Baron jest sam 😔
Na pocieszenie dodam, że w okolicach Gluszycy, Łomnicy to rzut beretem od Wałbrzycha pojawiły się nowe młode sokoły, około roczne, dzikie 🤔
1 View
1
Terka
A co z drugim kominem ? Czy tam sokoły też bywają, to blisko jest.
Renata1975
Ja nie wiem, nigdy się nie interesowałam tym kominem, ale dzięki za podpowiedź, bo może warto sprawdzić co tam się dzieje 🤔
Po powrocie do pracy bo obecnie jestem na L4 do połowy grudnia, zwrócę uwagę, akurat oba kominy mam dość dobrze widziane przez lornetkę z parkingu przy pracy 😉
jur
jur
A niech to jastrząb drapnie, ilość postów z obserwacji spod komina na żywo jest odwrotnie proporcjonalna do zalogowanych tam, a szkoda 😔
Renata1975
Teren zielony koło komina jest lubiany przez dziki, można tam spotkać nawet ponad 20 dzików na raz, nie każdy ma ochotę na bliski kontakt z dzikami.
Zresztą gdzie teraz w Wałbrzychu nie spotkasz dzika, już chyba wszędzie, można rzec, że stały się oficjalnym mieszkańcami miasta Wałbrzych.
Renata1975
Ogólnie nie jest to łatwy teren do obserwacji, każdy kto zna okolice komina wie, że bez dobrego sprzętu jak lornetka jest obserwacja utrudniona.
Teren zielony, bloki no i sam komin jest dość dobrze ogrodzony na dość długa odległość.
Z jednej strony masz tory, które mają spory teren zielony, dziki, na których możesz spotkać lisa 😉, kolejny bok idzie od ulicy, dość głównej i między terenem PEC a ulica są jakieś bloki należące do prywatnych firm,
Kolejny bok to między innymi straż pożarna i jakieś firmy, następny to też jakieś firmy a i spory kawał terenu zielonego który łączy się z torami.
No chyba, że tak było jak piszesz....... 🙂
Renata1975
Imiona mogę mylić nie mam do nich głowy ale fakty już nie 😉
Renata na 1000 % pisałaś o Bolko, coś ci się pomylilo chyba..... 🙊W czeluściach internetu nic nie ginie przecież 😛
Renata1975
Nigdy nie widziałam na nowym ani Helgi ani Bolko dlatego dziwne było dla mnie, że Baron wiedział gdzie jest dużo jerzykow
Renata1975
Może wtedy pomyliłam imiona bo na bank chodziło mi o Barona zaraz po tym jak pojawił się zaczął wpadać na nowe, i jeszcze wtedy myślałam, że może dlatego iż może on jest z legu z Guszycy i wiedział, że tu są jerzyki 🤔
Natomiast Bolko latał na Nowe Miasto i tam się spotkał z agresją (...)rzy 🙁
Gawi
Strzelał? i sąsiedzi nic z tym nie robią, cicho siedzą.
Renata1975
Nie wiem czy Bolko, na bank Baron przestał przylatywać na Nowe Miasto po tym jak golebiarz strzelał do niego 🙄 to akurat widziałam na własne, oczy z okna 🙄 a gdy zadzwoniłam do ochrony środowiska powiedzieli mi, że muszę mieć dowód.
W tym roku Barona widziałam tu chyba tylko raz, Bolka nigdy, nie widziałam na nowym.
Niestety też zniknęły jakiś miesiąc temu myszołowy, młoda para, która się na skraju lasu zadomowiła, nie widuje ich od miesiąca, a widywałam codziennie rano bo gniazdo zaczęly budować dosłownie parę kroków od mojego bloku.
I trudno było je nie widzieć jak pokazywały się locie.
Gawi
No tak, jak nie ma sokolic to hodowlane mogą robić obloty bez ryzyka.
Renata1975
Latały tam jak była Helga dlatego ona w parę minut potrafiła mieć posiłek 🤫
Baron przy obiedzie
1 View
1
Baron z 3 łupem
1 View
1
Tom
Tom
Baron pilnuje zapasów
1 View
1
Miejmy nadzieję, że obecna sytuacja jest przejściowa i juz niedługo , obok naszego młodego wdowca pojawi się Baronowa 💕 (rym niezamierzony 🙂)
Tom
Tom
Baron robi zimowe zapasy, przed chwilą złożył w spiżarni ptaka, chociaż poprzedni jeszcze nie zjedzony
1 View
1
Drugi dzień Baron się nie pokazuje, zapisy od 3 rano sprawdzone
1 View
1
widzę u Barona nowego ptaszka
1 View
1
potwornicka
😂
jur
jur
Skojarzenia mogą być różne 😆
elik
żeby nie było żadnych skojarzeń informuję, że ptaszki nie mają ptaszków 😜
Sokół w budce
1 View
1
jest Baron, może przypomni sobie o ptaszku
1 View
1
elik
wcina
Baron miał udane łowy, łup złożył na progu
1 View
1
Jakoś chłopak funkcjonuje i daje radę 👍
More