Display: All
Pustułka na kracie
104 Views
104
Dzień dobry. Natrafiłam na taki artykuł. Nasuwa się pytanie gdzie te kamery? A jeżeli tylko techniczne to kto ma do nich dostęp? Coś ktoś wie? https://swidnica24.pl/2024/03/w-oczekiwaniu-na-sokola-na-razie-inni-lokatorzy-na-swidnickiej-platformie/
116 Views
116
jur
jur
W artykule jest napisane że "kadrami podzielił się przewodniczący Rady Miejskiej w Świdnicy Jan Dzięcielski.
niza
Faktycznie, otwierałam wcześniej na telefonie i nie zauważyłam ostatniego akapitu.
Bea
Bea
Witam po dłuższej nieobecności w Wałbrzychu. Widać, że nasze sokoły dokonały wyborów i zmieniły lokum. Ciekawe, czy wyklute sokoły w tego typu gniazdach preferują, wybierają takie miejsca na gniazda, czy nie ma to znaczenia.
95 Views
95
elik
moje spostrzeżenie jest takie, że najczęściej przy budkach pojawiają się sokoły z niebieską obrączką, czyli te, rodem z kominów
W lesie też dostają niebieskie.
elik
prawda, może nie doprecyzowałam, jedna niebieska, druga, ornitologiczna żółta
Pustułka na podeście
88 Views
88
Bea
Bea
Czyżby Helga i Baron znaleźli sobie innych partnerów?
106 Views
106
elik
nie wiadomo, najpierw przestała przylatywać Helga, potem Baron miał nową samiczkę, ona też po jakimś czasie przestała przylatywać, w końcu zniknął z wizji Baron
Bea
Bea
Mam nadzieję, że Helga gdzieś się ujawni, że nic jej się nie stało.
Dzień dobry. Mam pytanie, czy jest jakiś osobny wątek założony na forum na pustułki wałbrzyskie? Bo mi się nie udało znaleźć.
100 Views
100
Ciuciek
niema, ale może zróbmy tak, że wstawiaj posty w tym głównym Wałbrzychu, jak wędrowne się nie zjawią, a pustułki już przyklepią to gniazdo pierwszym jajkiem to się otworzy  temat w części pustułkowej, a ten temat z braku wędrownych sokołów się tymczasowo przymknie (aż wrócą).
Pustułka na podeście.
83 Views
83
I my też  doczekamy się sokołów 🙂 jakby nie patrzeć , to 4 sokoly jakoś tu trafiły 😊
Renata1975
W parku koło zamku Książ są dwa sokoły, jak będę miała siłę w niedzielę na spacer to wybiorę się tam i je poszukam, bo widuje je regularnie na Podzamczu 🤔 i za każdym razem lecą w kierunku parku 🤔 a jak mi się nie uda teraz to w kwietniu mam urlop, chętnie wykorzystam parę dni na dogłębną obserwacje parku 😉
😆
Jestem systematycznie w Książu na kijkach , zacznę i ja się rozglądać .....
jur
jur
Nie zapomnij zabrać lornetki.
Pustułka na podeście.
86 Views
86
W Wałbrzychu zaczęły królować pustułki
113 Views
113
Ladyassa
Na wałbrzyskim Podzamczu są od dawna a skoro budka lęgowa pusta to historia powtarza się ;)
Kolejny raz gość https://ibb.co/FV0MqKH
113 Views
113
pustułki chyba chcą zamieszkać!
92 Views
92
Pustułki zagościły w budce,jeden w środku drugi pod podestem, ten z pod podestu przyleciał na podest a z budki pofrunął drugi w dal
92 Views
92
Samczyk na poręczy
100 Views
100
samczyk siedzi na poręczy
110 Views
110
Pan pustułka znów był na chwilę.https://ibb.co/s5fj54W
109 Views
109
More