Display: All
jest samica na tarasie, ta dorosła
59 Views
59
Samiec cioka na podeście
53 Views
53
Samiec przyleciał i cioka.
65 Views
65
monikam54
Ktoś się odzywa do niego 😁
Pewnie Uncja 😁
Terka
Samiec wytrwale nawołuje, ale samicę (chyba) widać było przez chwilę w locie
Terka
Chyba ją zobaczył w locie, bo wystartował jak błyskawica. >>>>
Uncja na kracie
59 Views
59
Była samiczka a teraz jest samiec. Już drugi raz i zaprasza.
59 Views
59
samiec ponownie na wizji
74 Views
74
Samczyk na kracie
64 Views
64
Spotkanie Uncji z samcem w Dobrej.https://zapodaj.net/plik-ICaLayaW18
70 Views
70
samiec na wizji
76 Views
76
Terka
poleciał.
spotkanie z Uncją
70 Views
70
monikam54
Ciekawe czy Bosa gdzieś jeszcze tam jest..
elik
Uncja poszła za budkę
...tak poza tematem ,  to Elik dzisiaj w pełnej formie 😁 nie można za nią nadążyć biegać po gniazdach 😉
elik
😃
Iwona65
szybsza od sokołów. I niech tak już zostanie
samiec w gnieździe
57 Views
57
A może by tak nadać jakieś imię Samcowi 9DH z Goleniowa, który urzęduje teraz w Dobrej i skoro dołączył do grona naszych wszystkich samców ??🤔🤔🤔
87 Views
87
Lili
👍🏻
elik
w Dobrej jest taka tradycja, że imiona sokołom nadają pracownicy ( wyjątek był, młoda z ubiegłego roku pozostała bezimienna)
IzaEs
Aha ale może nie wiedzą że jest taka potrzeba imienia ? 🤔
Gawi
Sokolnicy i ornitolodzy operują nr obrączek. Imiona to wymysł podglądaczy, takich jak my
Terka
Gawi, a jak nie mają obraczek ? ;)
Gawi
Dla takich oglądaczy jak my, zawsze lepiej jak jest imię. Wiem coś o tym. Ptyś troooochę czekał na swoje imię. Był po prostu  samcem b.o., rezydentem, w zależności od okoliczności
IzaEs
Afrodyta z Inowrocławia też czekała 😉🤩
IzaEs
No tak 😉tylko my mamy taka potrzebę żeby wszystko nazywać 🤪 więc można nazwać jakoś roboczo naszego nowego samczyka 😀😀😀
IzaEs. - istnieje jakieś tam  prawdopodobieństwo ,  że po przeczytaniu Twojego wpisu przez pracowników Emitel -   imię zostanie nadane.....część z nich to  być może FF , którzy czytają nasz boksik .Imię 
znacznie ułatwia komunikację i brzmi sympatyczniej niż suche cyferki I literki ..
Poza tym ,  sezon lęgowy na tę chwilę  ,  to już naprawdę,  tuż za rogiem ...Czekamy zatem na nadanie imienia 😊  Serdecznie pozdrawiamy pracowników Emitel a ....😊
IzaEs
Dziękuję za zrozumienie Krysza  i czekamy na odzew i imię 🤩😍🥰
Terka
Nam łatwiej kojarzyć przy takiej ilości sokołów, jeśli mają nazwy-imiona (nie uczłowieczamy) bo coraz więcej jest samic bez obrączek, a głupio się pisze "samica bez obrączek z Łodzi EC4" Mamy już 7 takich samic, na szczęście w większości mają imiona. 8 samic i 3 samce.
samiec na kracie
60 Views
60
na końcu tarasu wylądowała samica, to Uncja
99 Views
99
oczami.ptakow
Podgląd mi chwilę nie działał i ona też znikła.
oczami.ptakow
Wystraszyła samca chyba ;)
Nie mam 100 procent pewności, bo aby mieć, to zwały materiałów trzeba by przejrzeć, ale wygląda na to, że przez tyle lat istnienia gniazda w Głogowie, Uncja jest dopiero drugim sokołem z tego gniazda o którym wiemy, że przeżył do kolejnego roku - pierwszym jest Giga.
83 Views
83
Być może znaczna część to "statystyka " , kolejna część  kominy bez kamer 🤔 niewykluczone , że pewien procent młodych sokolow osiedlił się w Niemczech czy  Czechach ..do Polski też trafiają niemieckie sokoły, np. Szira , Maltanka  Bryza czy Gaja ...a o pozostałych może jeszcze usłyszymy 🤔
Iwona65
I Czeszka Zdenka
No i walbrzyska Helga , bliskość granicy ma na takie przemieszczanie wpływ...
monikam54
A Tajga? Ona chyba też z Niemiec pochodzi.
Zgadza się..
oczami.ptakow
Najwięcej sokołów zagranicznych w Polsce w ostatnich latach na kamerach było z Niemiec.
More