Display: All
Dziś powinno być drugie jajo, czekamy.
75 Views
75
Ok 17 samica była w budce. Wierciła się w dołku. Niestety, potem nie mogłam patrzeć. Od 18.30 siedzi, ale na jedynym czy na dwóch jajach? Kto wie?
Akurat miałam pytać czy to nie czas na 2 jajko
Iwona65
Poleciała jak za intruzem kilka minut temu
W Kwidzynie samotne jajko w zimowej scenerii. Pogoda nie rozpieszcza...
52 Views
52
IzaEs
Już zaopiekowane 🥰
W Kwidzyniu biało w budce, jajko marznie, sokół obok siedzi. Marnie to wygląda. https://zapodaj.net/plik-ohk2jUdOcN
51 Views
51
Widocznie tak jest dobrze. Zaufania trochę trzeba mieć do sokołów, potrafią wysiadywać i wiedzą kiedy zacząć. Jajko osłonięte, nic mu nie będzie.
No to jak pochwaliłam wcześniej Fibera. To teraz słabiutko. Samica wyleciała kilka minut temu, jego nie ma a budkę śnieg zasypuje. Widać jeszcze suche miejsce,  które zakrywała samica
56 Views
56
Iwona65
Jest
IzaEs
😶‍🌫️
Musimy day jakieś oficjalne imie naszej Kwidzyńskiej damie
53 Views
53
basiapj77
A mnie się Fibrowa podoba, taka swojska
raf
Liwa od rzeki płynącej przez miasto
Gawi
Z imionami, to różnie bywa. Czasami załogi same tylko u siebie organizują konkursy, np Dobra/Emitel,  czasami jak np Reda, Koszalin organizują konkursy ogólnodostępne, ale u siebie, a czasami peregrinus organizuje konkursy. Wszystkich obowiązuje "wykaz zwycięskich imion" - (po prawej stronie boksika, konkursy)
muriel
W tamtym roku Fibera 'ochrzcili' pracownicy Orange, więc i z samiczką pewnie tak samo będzie. Liczę na równie zgrabne imię.
IzaEs
Moze od Kwidzynia... Kwidzyńka
Może coś od Fibera... Bera Berka
Fiber znowu w progu obecny. Pojawia się zawsze zaraz po tym jak samica opuszcza gniazdo
66 Views
66
Fiber przyniósł swojej damie mały prezent.https://zapodaj.net/plik-DYtU2gPcS2
72 Views
72
Agness50
A jak nazywa się ta dama
Jeszcze się nie nazywa. Może coś razem wymyślimy,,,😀
Amika
Chyba nie było on taki mały 😀 https://zapodaj.net/images/0df0f26ec43d1.jpg
😆
Iwona65
Ona wróciła trochę wcześniej najedzona, później przyniósł jej prezent, a ten wzmiankowany to rzeczywiście malizna. Nie mogła go dziobem wygrzebać spod swoich paluchów. 🙃
Amika
Rzeczywiście na zrzucie niewiele widać bo mały rozmiar, ale myślałam, że kuprem nakryła. Szkoda, że nie widziałam tej sytuacji. W tym roku Fiber jest dla mnie najbardziej samcem nr 1 😍
Iwona65
Aż tak? Co Cię tak w nim urzekło?
Czyżby Fiberowi udzieliły się Skierkowe zwyczaje? Co wejdę na podgląd, to jajko same, a Fiber siedzi na progu. Wiem, że jeszcze czas na inkubację, ale mógłby się choć trochę postarać.
56 Views
56
Jedzenie donosi, wieczorem siedział przy budce razem z samicą. Zanosi się raczej na drugiego Bohuna
buber
Tak tylko żartem napisałam. Gdyby Fiber był Skierkiem nie odchowałby tych pięknych młodych z Redzianką w zeszłym roku.
Fiber wygląda jakby się ufarbował od jajka.https://zapodaj.net/plik-I6Qj4pOo3K
75 Views
75
Amika
😊
Fiber zaakceptował jajko :)
79 Views
79
Terka
Wróciła samica, głośne rozmowy...
Iwona65
Mało powiedziane 🙂. Ponad 5 minut szalał z robieniem dołka przy tym jajku. Robił miejsce na następne
Para z przerwami cały czas nadawała, ona z gniazda, Fiber z dachu. Ale do gniazda nie wszedł jak już zleciał
70 Views
70
Jest jajko w Kwidzynie! 🤩
Przeczucie mnie nie myliło.
Kiedy zniosła to nie wiem, ale odkryła 8:59.
https://zapodaj.net/plik-PxwHaZDDw3
71 Views
71
Super było zobaczyć 😃
Jest jajo!
55 Views
55
8.58 pokazała, zniosła chwilę wcześniej, chyba 8.56
Iwona65
No to znowu mamy rozbieżność obserwacyjną. Wg. mnie zniosła 8.49.albo 8.47. Akurat tego nie pamiętam , ale na filmiku zobaczę
Może być, u mnie się przekaz rwał, trudno było uchwycić moment. Mogłam pomylić czas.
Iwona65
Ja też się nie upieram . Ale sęk w tym, że mi wcześniej wyszło to zniesienie 😕 Obejrzyj i oceń. A niestety mi kręciło w czasie o którym Ty pisałaś i nie mogłam porównać . Mi wychodzi 8.47 https://youtu.be/OuLxFtK1Zms?si=dvnTIPb1u2zNS53z
Może być 8,47.
Czyżby w Kwidzynie jajko było? Bosa leży jak by wysiadywała. 🤔
55 Views
55
Będzie jajo, ale przekaz się rwie, ciężko patrzeć
raf
Wygląda jakby dusiła
Jeszcze nie, ale pewnie zaraz będzie
Pozycja samicy obiecująca. 🤗
56 Views
56
Amika
Teraz śpi od dobrych kilku minut
More