Display: All
A na G1 jakieś zwłoki przy wejściu do gniazda... Pustułki nie posprzątały po śniadaniu?
88 Views
88
monikam54
To wczorajsza kolacja samicy 6EX . Co nie zjadła schowała do budki. Pustułki się dzisiaj poczęstowały , miały podane na gotowo 😂
Jest i pustułka.
Werwa drozda dostała w prezencie.
85 Views
85
Terka
Rafik poleciał, Werwa też, jajka same. Ale jest już Rafik, do góry patrzy.
Płock G1 na podeście pustułka
78 Views
78
6EX zagląda do Werwy.  https://youtu.be/H1BFlOwd0Z8
74 Views
74
Misio779
Oj tam, nieważne, niech się baby ganiają. Najważnieszy jest sufit 😂
monikam54
Chyba się trochę zlapały , bo Werwie po powrocie brakuje trochę piór z przodu.
58basik
Nie sądzę aby jej coś brakowało, to plamy lęgowe. https://zapodaj.net/plik-YdScWvWCO5
monikam54
Dzięki za sprostowanie 😊
Państwo pustułki toaletę robią 😄 (7:50), a po północy pani Kłodawianka jeszcze była, ale przed 2:30 musiała polecieć.
https://zapodaj.net/plik-gdGvBP4gEd
56 Views
56
No właśnie jakiś za duży ten trupek mi się wydawał jak na pustułki... :)
Misio779
A o 8:00 pustułki w środku. Samiec na czatach, a głodna samiczka konsumuje łup Kłodawianki 🤔😆
https://zapodaj.net/plik-d4FoOqtrLL
Na G1 trwa posiłek 6EX samicy z Kłodawy. Zobaczyłam obrączke.
83 Views
83
Daszka
No tutaj jeszcze może być z nią ciekawie...
Para pustułek na G1 😊
78 Views
78
G1 pustułka
72 Views
72
Tymczasem na G1... Ktoś groźny chwilę później musiał przelatywać, bo było widać cień i szybko się ewakuowały do środka. https://ibb.co/v8hnPVQ
72 Views
72
jeszcze są :)
elik
widziałam przeloty innej pustułki gdy para przebywała na podeście, samiec rozładowywał napięcie (niczym szympans bonobo) kopulacją, w ciągu 2 minut 3 razy 😜
Antonówka
przyklepują miejscówkę 🤣
5:30, Rafik zmienił Werwę 🌞🙂
89 Views
89
Tak myślę ,że może to Helenka 3EH z zeszłego roku z Pruszkowa odwiedziła dzisiaj podest 😊
110 Views
110
tiga8
Wygląda na Helenkę ,czyli poleciała w odwiedziny do dziadków ,no miło jej nie przyjęli.
tiga8
Wchodzi w grę tylko 3EHPruszków , 3ES Anwil i3EF Orlen
oczami.ptakow
3ES nie może być, bo to Libra a ona nie żyje.
Inspe
Tak jest niestety, córka Wildy z 2024r nie żyje
3ES  Anwil , to Libra , która nie żyje.....
tiga8
3EP to jest sokół z leśnego gniazda i nie może mieś obrączki niebieskiej.
tiga8
To by było możliwe że EH.
Misio779
Po lewej stronie pod trójką jest P, ale po prawej za E nie wygląda mi na P, ale nie jest to H ani V.
https://zapodaj.net/plik-BYVlGjutdd
Daszka
Chyba, że nie ogarnęłam jeszcze jakiegoś gagatka...
Daszka
To raczej niemożliwe, bo w zeszłym sezonie nie było takiego numeru obrączki. Jeżeli 3 jest pewna i E jest pewne, to w grę wchodzą tylko wspomniane Helenka 3EH albo Werka 3EV.
oczami.ptakow
Nie wszystkie sokoły są w sokołopedii, więc opcji jest dużo więcej.
Daszka
Aaaaa. A wiadomo, których "miejskich" zeszłorocznych lęgów w sokołopedii brakuje?
oczami.ptakow
Brakuje tych, które wykluły się poza kamerami i nigdy się przed nimi nie pokazały.
oczami.ptakow
Jednak już w temacie Admin wyjaśnił, że akurat z sokołów wyklutych w zeszłym roku z początkiem obrączki 3E wpisane są wszystkie.
.możesz mieć  rację Daszka ...w każdym bądź razie mogła  to byc wizytą rodzinna , bo Werka to córka Rafików , a Helenka to wnuczka , od córki , Petry  😆
Mimi
Jak wcześniej napisałam: 3EP
Terka
Albo 3ER
oczami.ptakow
Tylko, że ten sokół wygląda na samca. Ale może to być przekłamanie przez perspektywę, a poza tym błąd przy obrączkowaniu też nie jest wykluczony.
monikam54
A może to 3EV Werka też z zeszłego roku,  rodzice to Rafik i Werwa ,i po prostu odwiedziła swój rodzinny dom 😁
Daszka
Mi ta druga, nieczytelna litera bardziej wygląda na H, bo ewidentnie są tam linie równoległe, a nie skosy jak przy V.
https://zapodaj.net/plik-VkKSTwN21B
monikam54
Być może tak jest , trochę źle też widać. Mi się wydaje ,że tam jest na początku 3E ale to domysł 🤷
Też widzę 3E. Patrzyłam na sokołopedię i jest też 3EV Werka z 2024 roku. Może wpadła odwiedzić rodziców.
..albo Helenka 3EH odwiedziła dziadków,  bo to córka Petry 😁
Gniazdo 1, gniazdo 2 - wizyty intruzów https://youtu.be/oAb0F_VASm8
85 Views
85
Inspe
3EV WERKA ?
elik
młodociane upierzenie nie uchroniło tego młodzika przed wyszarpaniem sporego pęku piór z piersi a swoją drogą przepiękne, wyraziste ma to upierzenie
Mimi
Wydaje mi się, że na obrączce jest 3EP.
58basik
3 EP lub 3 ER
Mimi
Im bardziej patrzę, tym bardziej widzę 3EP 🤣Zapewne sokół z gniazda, do którego FF nie mają podglądu.
Jajka bez opieki Rafik w strachu przylatuje i odlauje z podestu
76 Views
76
23.27 -"młoda" odleciała - po 2min wróciła - nocnych lotów się nie boi...
78 Views
78
22.30 -G1- "młoda z Kłodawy " - nadal na podeście sobie siedzi ....a może i śpi ...
76 Views
76
monikam54
Aż się boje jutrzejszego dnia , jak ją Werwa zobaczy 🫨
Szkoda mi jej 😞
More