Display: All
jur
jur
Może będę się powtarzał, ale dołek nadal migruje do środka gniazda 😀
108 Views
108
jur
jur
Dołek nadal wędruje coraz dalej od wylotu gniazda 😄
140 Views
140
monikam54
😆
Skierek ze śniadaniem, Astra przyjęła. 5 minut jej nie było, Skierek na lampie
113 Views
113
O 5:05 samica na PKiN zeszła z jajek, 1,5 minuty później zasiadł Hrabia. Gwizdał jak szkolny flet przy źle zakrytej palcem dziurce 😆
102 Views
102
Co to za dziwne dźwięki niepokoją samice 🫣
100 Views
100
jur
jur
Od 5:13 - 5:17 była przewa w wysiadywanie. Nowa poleciała na miasto i wróciła, Hrabia jej nie zmienił.
131 Views
131
Tak piszę ten tekst o Gidze i piszę i wczorajsza wiadomość o Prezesie mnie mega zasmuciła...Skalski go dokarmiał, a Skalskiego Varso...eh, szkoda takich młodych sokołów, z taką barwną historią :(
134 Views
134
Lili
😪
Jest już ciemno a Astra poleciała za kimś z krzykiem. Raczej intruz. Oby bezpiecznie wróciła. Poczekam na nią...
122 Views
122
Kanela
Cały czas czujna siedzi
Edit. Już wróciła. A za nią ktoś. Może to jednak był Skierek.
Skierek z kolacją, ale Astra jak to Astra - nie wychodzi :)
104 Views
104
Na Żeraniu Ciepłosław siedzi
106 Views
106
już nie same
104 Views
104
Efa
Efa
Siekierki jaja same i same
94 Views
94
Efa
Efa
Już okryte
Gloria o 24tej zameldowała się  w Markach, moze pokaże  sie na Kawęczynie  lub Żeraniu
117 Views
117
jestem w trakcie pisania artykułu dla OTOP o Gidze, próbuję wejść na stronę 203 w archiwum 2021 i mam coś takiego jak błąd kodowania zawartości :( (potrzebuję info o pierwszym wylocie Mikrona z datą), pojawia się to także w innych archiwach, przy czym jedno z archiwów Wołomina jest całkowicie nieosiągalne
121 Views
121
Inspe
Mikron w połowie marca przestał się pokazywać w NDM. 
Był widziany ostatni raz na kamerce technicznej w NDM w dniu 10.03.2025.
W dniu 15.03.2025 ekipa FF zorganizowała poszukiwania Mikrona, ale ptaka nie namierzono.
Zniesione przez Rafę jajka (pięć) zabrano 22 marca. Rafa zniosła jeszcze szóste 23 marca.
24 marca do gniazda wszedł nowy samiec Ejber 4DU. Czy to on przyczynił się do zniknięcia Mikrona ?
Inspe
Mikron wykluł się 6 dni po pierwszym pisklaku.
Inspe
https://peregrinus.pl/pl/peregrinus-forum/szukaj?query=Mikron&childforums=1

To jest poprzez "szukanie zaawansowane"  w Archiwum 2021 _ dalej Warszawa PKIN ( ostatni na stronie3) ze słowem MIKRON oraz zaznacz "Również wyszukiwanie w forach potomnych "

https://peregrinus.pl/pl/peregrinus-forum/szukaj?query=Mikron&searchdate=all&childforums=1&catids=0%204&limit=20

Inne parametry ze słowem MIKRON i wyszło 300 stron przez wyszukiwanie zaawansowane
dziękuję za info, korzystam :D, jeszcze Skalski mi został, ale to już do ogarnięcia, choć tu też brakuje jednej strony, z pierwszymi reakcjami Gigi i Franka na Skalskiego i Pegaza
Szkoda że Prezes nie został zgloszony do Stowarzyszenia  była by możliwość zabrania go, a tak to Gdańsk nas informuje prawie po miesiącu.Ten rok się zaczął  fatalnie dla naszych sokołów, aby to był koniec złej passy dla tych ptakow.
134 Views
134
Bożka
No to wielka szkoda, że takie informacje docierają tak późno. Tak sobie myślę, może warto byłoby, aby Stowarzyszenie opisało na fb, gdzie zgłaszać znalezione chore lub nie żyjące już sokoły. Można byłoby udostępnić taki post na ptasich grupach (np. na grupie PTAKI), może zwiększyłoby to jeszcze bardziej świadomość ludzi. Choziaż w tym przypadku pewnie świadomość była, tylko system zawiódł ... 😞
Daszka
Na grupie Ptaki nie odróżniają sójki od zięby, więc już widzę te wszystkie zgłoszenia "sokołów". Ktoś zgłosił Prezesa dokładnie tam, gdzie zgłasza się odczytane obrączki. Myślę, że problem jest w lekkiej hmmm... opieszałości stacji. Ale też nie wiem, jakie tam są moce przerobowe.
Lili
😟
oczami.ptakow
W stacji ostatnio są duże problemy z przesyłaniem danych pierwotnych przy zgłoszeniach. Ja ponad tydzień na zwykłą kaczkę czekałem, mój znajomy na kilka ptaków od początku marca dalej czeka.
More