Display: All
Skierek z dokładką ale już budkę opuścił i odleciał .
87 Views
87
Antonówka
ciekawe, czy doczekamy się karmienia w jego wykonaniu 😃
Już mnie nic nie zdziwi 😎
Kanela
Kolejny punkt do odhaczenia na mapie ojcostwa 😄
Astra karmi. Spora tuszka, zastanawiam się, czy nie położyła częściowo na pisklakach, ale ktoś jedzenie odbiera 🫣😃
94 Views
94
137 Views
137
Patrząc na tę sytuację na Siekierkach wydaje mi się, że najbardziej przełomowy był ten ten poranek kiedy Skierek siedział tak długo i wygodnie na jajach. Wcześniej karmił Astrę, ale jednak do jajek nadal się nie poczuwał. A od tego dnia zaczął maszerować na jaja po przyniesieniu pokarmu, teraz do pisklaków. Dzisiaj Astra na chwilę opuściła budkę to zaraz się zjawił, więc jest w gotowości.
Moze jak wtedy przysypiał na tych jajach to uderzyła mu do głowy ta wspomniana przez Inspe na forum prolaktyna 😅
132 Views
132
Daszka
Ja tam myślę, że jednak po prostu stał się już starym dziadem i po prostu w końcu testosteron mu spadł i z super samca zmienił się w dziadziuśka-tatuśka😁.
Antonówka
😅
tarodo
jak zrobiło się tak miło i w końcu nauczyłam się dodawać filmy to dla przypomnienia odgrzebane w archiwum https://youtu.be/_2HQMCNyEuU?si=gUF2lvudOloQk4Ji
Lili
👍🏻
....mi chodzi po głowie,  że  przełomem mogło też być pojawienie się rok temu Cudnego (imię  zobowiązuje 😉)  .....fakt , że Skierek się nie angażował w widoczny sposób , ale po wylocie z gniazda młody przebywał przecież w rewirze ....trzeba było nauczyć go latać,  polować itd ..I tu Skierek mógł się zaangażować bardziej ...w tym roku nastąpiła wyraźna zmiana w Skierku - regularne , dostarczanie posiłków samicy  ...a ,  że prawie przed samym kluciem , tak pięknie siedział na jajkach  - bo może uslyszał młode z jajek(wcześniej jajka go kompletnie nie interesowały) ...teorii jest wiele w temacie jego metamorfozy i zapewne w każdej jest ziarenko prawdy... CUDny nie przypadkowo dostał takie imię 😉  ...cuda panie  na Siekierkach  ,no  cuda 🙃
Kanela
Tak, tu na pewno musiało wiele czynników wpłynąć, to bez wątpienia.
Tez tak uważam
Wyniosła resztki ale Skierek który starał sie ogarnąć gromadkę nie zdążył bo Astra wróciła. Nie widać klucia na czwartym jajku. Może trójeczka zastanie ale to i tak cud.
111 Views
111
aalina
Ponieważ Skierek dbał o dostawy , przerwy były krótkie  a jajka w budce to liczyłam, że będzie dobrze ale że trójeczka a może i czwarte to nie obstawiłabym.
Trójka to szok 🤯
Nie wiem czy ktoś obstawiał taką gromadkę 💚

Ja po cichu liczyłam na jednego... No góra dwa.. 😀
..ja oficjalnie obstawiłam 2 , a tu proszę 😆
Ojciec roku próbował usiąść w dołku, ale pisklaki bardzo mu w tym przeszkadzały, Astra uratowała go od tej trudnej sytuacji
98 Views
98
...no , wschodząca gwiazda , jeszcze w pełni nie jest doskonała 😀
śniadanie u Astry
94 Views
94
elik
muszę przyznać, że Astra (mimo małego doświadczenia) bardzo ładnie karmi
Skierek z ułówką
86 Views
86
Siekierki, kam 3, Skierek na lampie pióruje zdobycz (?)
80 Views
80
Kanela
Jest dobrze. ❤️
elik
już na kracie przed budką zaprasza do odbioru
O 5 przeleciał Skierek i zmienił Astrę jednak siadanie mu nie wyszło po paru minutach wróciła Astra ze śniadaniem i karmi młode
86 Views
86
Lili
👌🏻
tarodo
tak jest bardzo delikatny w stosunku do maluchów czasami wydaje mi się że on czeka aż one zbiją się w małą kulkę bo sam nie chce ich przesuwać żeby nie zrobić im krzywdy
Kanela
Obejrzałam na FB ten filmik z zasiadania Skierka i myślę, że jest naprawdę nieźle. Stara się, próbuje, jest też delikatny, widać, że się przymierza z wszystkich stron jak to zrobić żeby nie zgnieść tych dzieci. Jemu też będzie coraz trudniej ogarnąć tę wiercącą się ekipę i do tego jeszcze jajko, które widać cały czas ogląda i zauważa. Teraz czasem nawet Astra musi się nagimnastykować żeby wygodnie i dobrze na nich zasiąść, a jest doświadczona i przede wszystkim większa. 
Najważniejsze, że nie zwiał tylko siedział aż do powrotu Astry, widać że się poczuwa 😊
Astra karmi, niestety nie widziałam czy sama po coś poszła czy Skierek przyniosl
77 Views
77
tarodo
Sama poszła ale chyba do spiżarni bo nie było jej tylko parę minut
Kanela
Właśnie widziałam Twój wpis :) Ale musiała mieć coś sporego, a nie jakiegoś suchara, bo skończyła to jeszcze wyniosła resztki. Może Skierek jej coś zostawił w spiżarni.
tarodo
tak mi się właśnie wydaje że coś ze spiżarni przyniosła bo nie było jej tylko kilka minut https://zapodaj.net/plik-cyroNAaBPQ
o 4:45 chyba Falka w progu
72 Views
72
To prawdziwy powód przemiany Skierka. Wybierałam się na sokolenie do Siekierek i on się o tym dowiedział 
https://zapodaj.net/plik-y4Az9NOJTN
110 Views
110
Lili
😉
niza
😆
a może przypadkiem zjadł balbinę, która dostała środek na wiadomo co 🤣🤣🤣
Fryckowa2008
😂
Daszka
🤣 A kiedy wybierzesz się na sokolenie pod EC4 w takim razie😁? I o EC3 mogłabyś przy okazji zahaczyć i Włókniarza do Słupska zgarnąć w sumie.
Iwona65
Jeszcze mam dwa inne gniazda, żeby zrobić w nich porządek. W dwóch czary już zadziałały, Skierkowi się upiekło. A te dwa są na liście rezerwowej
działasz jak magda gessler!
😂
tarodo
😅
Chyba to Falka,  kam.3. na progu gniazda ,  stoi tyłem  ...coś  panienka blisko gniazda się trzyma  , dziś już mamiła i to porządnie ..coś wyciśnie  niebawem  ( mam nadzieję)😀 może dzis , może jutro ..😉
125 Views
125
Odleciała 🤣
jest Skierek na kracie ale tylko ogon mu widać
116 Views
116
More