Display: All
Skierek przekazał łup i odleciał :)
107 Views
107
Tyle znalazłam: samica 1EZ Puławy 2023r, 4HZ samica z hodowli 2025r, 1HZ samiec z hodowli 2025r ( pewnie nie) i na koniec rodzynek 7HZ Chmielowa.....
100 Views
100
tarodo
Efa
Efa
Z tych zdjęć wynika, że lewa jest żółta i lewa jest niebieska... chyba, że tańczy i na skos stanął za drugim razem 🤣 A może tylko ja źle patrzę na te zdjęcia. .. hmm. Napisz proszę jak to jest.
tarodo
Żółta na prawej a niebieska na lewej na Facebooku FF wrzuciłam w komentarzu pod moim postem króciutki filmik jak stał na daszku https://www.facebook.com/share/p/1ERDKXBWvj/
sokoły z hodowli (reintrodukcji) mają czarne obrączki 😏
Faktycznie, jeśli to lewa łapka to odpadają...
te sokoły mają czarne obrączki obserwacyjne bez względu, na którą łapkę zostały założone, w przypadku Żerania obrączka obserwacyjna jest niebieska
Człowiek się uczy całe życie 😁
Kanela
Jeszcze Gniewko z Pałacu jest 4KZ 😛
Efa
Efa
Całkiem możliwe😆 Ale jak się znalazł Ciepłosław, to niech już tu nie mąci Gniewko.
Iwona65
Niech mąci. Ciepłosław wypad
Żerań nie wiem czy nie kręci się gdzieś w pobliżu Ciepłosław bo Nela od dłuższego czasu rozgląda się, cioka i co jakiś czas na chwilę odlatuje z barierki po czym zaraz wraca
103 Views
103
tarodo
po prawie 1,5 godziny od tego momentu wróciła Nela a za nią inny sokół nie wiem czy próbował wylądować czy to była próba ataku https://zapodaj.net/plik-hfVUQkWy2s
tarodo
to raczej obcy tyle udało mi się złapać  https://zapodaj.net/plik-KRgtvTTHz8
tarodo
w powiększeniu widać 1Z https://zapodaj.net/plik-5BTHxGavVJ
Pałac karmienie sucharem.
89 Views
89
Skierek z jerzykiem, młode od razu przejęły
86 Views
86
Kanela
A teraz jeszcze Astra z wielkim ptakiem 😄Ale młody który przejął jerzyka woli sobie sam zajadać :)
Skierek karmi
85 Views
85
Kanela
Kanela
Ale go samiczka na koniec pogonila 🫣
Efa
Efa
Gassek karmi, jeden ma dość i siedzi w kącie
117 Views
117
Gassek podaje kolację :)
114 Views
114
Siekierki karmienie
120 Views
120
Skierek byl z czyms malym wpadl, wydarly mu i uciekl, mysle ze tak miedzy 16 a 17, dokladnie nie powiem :(
Kanela
To ja właśnie jakoś w tym czasie trafiłam na młodego jak zajadał jerzyka, to pewnie ten od Skierka :)
tarodo
nie chciałabym wywoływać kolejnej burzy ale Skierka dawno nie widziałam chyba że coś mi umknęło
Kanela
Skierek teraz jest w trybie szybko przekazać młodym jedzenie i zwiać, więc trudno na niego trafić. Dzisiaj go nie widziałam, ale trafiłam jak jeden młody jadł świeżego jerzyka, więc myślę że to Skierek dostarczył, bo Astra się raczej taką malizną nie zajmuje.
..samiczka jaka duża  😍 kiedy te Siekierciątka tak wyrosły???
😆
IzaEs
Z daleka wygląda jakby było dwóch dorosłych
.dokładnie..
Z 15 minut temu zastałam Gasska na kracie i nie wiem, czy wrzucił młodym łup, który leży na środku budki, czy to leżało już wcześniej🤔.
95 Views
95
Gassek karmi harmider na cały Konstancin
108 Views
108
Ciekawe kiedy pojawi się jakaś piękna dama...😁
Daszka
Oby po sezonie, chyba że jakaś z wybitnym instynktem opiekuńczym😁
Efa
Efa
Ależ on się uwija
Efa
Efa
Pałac karmienie
106 Views
106
Efa
Efa
W Kam5 i 7
Kam4 na karnienie
132 Views
132
Jeśli chodzi o Żerań i dzisiejsze wpisy na temat obecności drugiego sokoła. Rano trafiłam na odzywającą się Nelę. A że nie był to głos zdenerwowania czy odstraszania, tylko bardziej kontaktowy, to zostałam na tym podglądzie. Na filmiku raz się tylko tak odzywa. No niestety nie miałam czasu żeby wpatrywać się w tel i cały czas odświeżać lub zmieniać kamery. Jest też zmęczenie upałem i zaleganie Neli. No i  niby obrączkowanie. A w zasadzie wyjęcie i włożenie młodych. Elik może wstaw ku pamięci do swojego postu
https://youtu.be/sOUa_W7AaVk?is=I-CgtPAE8eGIACZH
168 Views
168
jotesz
Tak, jak ludzie: po głosie i wyglądzie, a wzrok mają lepszy i bogatszy.
Oliwia
Mam takie pytanie laika, jak sokoły rozpoznają się w swoich parach? Jak to się dzieje że po takim czasie Nela nie pogoniła Ciepłosława jak intruza?
Gassek karmi 😊
158 Views
158
More