Pokaż:Wszystko
Młody na progu
108 Wyświetleń
108
elik
są dwa, w kam 3 widać dwa ogony
G2 - młodzik na progu
120 Wyświetleń
120
Dziwne, bo w ogóle nie widać latających pustułek. :( Może ktoś ma zapis i może sprawdzić co się wydarzyło?
116 Wyświetleń
116
1 Udostępnienie
1
Dan21
Nie działały kamery przez cały weekend, więc chyba nikt nie wie co się wydarzyło. Ale jak na razie pustułki nie wracają do gniazda, więc możliwe że się skonczyło jak 28.04
raf
Co najmniej 2 młodych w progu G2
105 Wyświetleń
105
Rafik siedzi u pustułek i czeka. Jeżeli nie było jeszcze kolejnej tragedii, to chyba dobrze się to nie skończy, bo siedzi bardzo spokojnie, tak jakby myślał, że pilnuje jajek w swoim gnieździe i czeka żeby Werwa przyleciała wysiadywać :(
115 Wyświetleń
115
raf
To Werwa. Rafik był, ale odleciał, gdy samica wylądowala na kracie jakieś 20 min. temu
Rafik był kwadrans temu, teraz zmieniła go Werwa. Tak, czy owak, nie wróży to nic dobrego. Moje apele o zablokowanie tego gniazda giną gdzieś w kosmosie i pozostają bez jakiejkolwiek reakcji 😒
nie jestem pewna, ale wydaje mi się, że blokowanie w tym momencie gniazda ptakom to w świetle polskiego prawa przestępstwo, można to robić w określonych miesiącach w roku i na pewno nie jest tym okresem wiosna ani lato. Dodatkowo gniazda te budowane były z myślą o sokołach wędrownych, gatunkiem szczególnie chronionym, co też może mieć znaczenie. Też jestem za tym, aby gniazdo zostało zablokowane.
Chodzi mi o to, że pierwotnie G1 było gniazdem Werwy i Rafika. Nie znam dokładnie historii ich przeprowadzki do G2. Jednak oba gniazda są w jednym rewirze łowieckim, gdzie królują Werwa i Rafik. A oba sokoły o G1 nie zapomniały. Dlatego nie ma szans, by jakikolwiek inny lokator miał szansę na dłuższy pobyt w nim, rozmnożenie się, nie mówiąc o dłuższym życiu w nim. A takie piękne puste gniazdo "kusi" niczego nie świadome inne ptaki, jak np. nieszczęsne pustułki. Jedna już została zabita przez Rafika, z drugą nie wiadomo co się dzisiaj stało, a z jaj i tak lęgu nie będzie. Stąd moje nieustanne apele. Jeszcze mogą być walki między sokołami, gdyby w G1 zamieszkała inna para sokołów.
raf
Dorosły na g1(chyba Rafik). Pustułki brak 10:45
101 Wyświetleń
101
Niestety, podejrzewam najgorsze 😒 Ostatni ich wspólny nalot skończył się zabiciem samiczki pustułki. Teraz gniazdo puste, jaja uszkodzone, chyba była walka 😔 DLACZEGO TO GNIAZDO JESZCZE NIE JEST ZABLOKOWANE???
raf
Teraz Werwa na mianę
Znowu podgląd padł
119 Wyświetleń
119
Buza nadciąga nad Płock 🫣 ale niebo piękne 🥰😍
160 Wyświetleń
160
Maja5
przepraszam czy były młode w tym gnieździe?
IzaEs
Nie
IzaEs
Już leje
IzaEs
I po burzy
Cała czwóreczka w budce😊.
97 Wyświetleń
97
Już kiedyś pisałam, że młode w tym roku bardzo są przywiązane do gniazda. Zeszłoroczne gamonie tak do niego nie wracały 😁 Dla mnie to bomba, bo mogę ich podziwiać dłużej 🥰
..kochane ptaszyska 🥰🤩
jeden młody w przejściu
97 Wyświetleń
97
U pustułek jedno jajko mniej, jednak samiczka nie przeturlala tego, które było poza dołkiem kilka dni temu.
86 Wyświetleń
86
Wtedy przeturlała, ale wczoraj jedno rozdziobała (ci co widzieli piszą, że puste było) i skorupkę zjadła
Plock kam G2 3 oi sokół leżakuje
82 Wyświetlenia
82
W Płocku Rufus wcina w budce, a drugi placek leżakuje w progu z głową na zewnątrz.
77 Wyświetleń
77
W Płocku bardzo wieje, Gloria na podeście, brat na progu
81 Wyświetleń
81
Iwona65
Obżarta
Chłopaki w gniezdzie, trójeczka ❤️ a Rufus przyniósł ułówke
71 Wyświetleń
71
Od jakichś 2 godzin siedzi cała czwórka :) Werwa dostarczyła żarełko
buber
Ciekawe, czy sam złapał? ;)
Więcej