Wchodzisz na forum np.Trzebieży ( Gniazda nadrzewne) 2. Masz zdjęcie w wymagany formacie np jpg, 3.Masz zdjęcie na swoim dysku zmniejszone do 199 kB 4. Wchodzisz na ostatnią stronę gdzie widzisz posty 5. Szukasz i otwierasz zakładkę " ODPOWIEDZ" 6. OTWIERA SIĘ tzw OKNO W JĘZYKU HTML 7. Musisz w internecie poszukać podstawy języka HTML 8. STAJESZ W ŚRODKU OKIENKA HTML, które służy do wprowadzania słów opisu sytuacji . Piszesz któtką historię sokoła, którą udało Ci się obserwować przez godzinę 9. Poniżej okienka do wpisywania jest DODAJ PLIK, naciskasz ten napis , wybierasz swój dysk ze zdjęciami lub GALERIĘ ( np w telefonie) , 10. Wybierasz swoje najładniejsze zmniejszone zdjęcie do 199 kB i go po prostu zaznaczasz WYBÓR ( np w telefonie) 11. Następnie Przycisk WSTAW W WIADOMOŚCI Jeżeli będziesz prawidłowo stał kursorem pod tekstem, który opisałeś powyżej, i KURSOR będzie aktywny pod tekstem, to bez problemu zdjęcie wstawi się objęte ramami języka HTML. WÓWCZAS PO ZAPISANIU ZDJĘCIE POJAWI SIĘ W OKIENKU POSTU. 12. NA KOŃCU WIDZISZ ZAPISZ i musisz to wykonać tzn. ZAPISYWANIE POSTU NA KOŃCU JEST NAJWAŻNIEJSZE. PRÓBUJ TWORZYĆ POSTY. POWODZENIA.
SimpleStream działa tylko przez kilka godzin. Trzeba zrobić zdjęcie lub nagrać video i przenieść na YT lub inną platformę, a następnie dopiero udostępnić link do swojego nagrania