Pokaż:Wszystko
jur
jur
Dołek na PKiN-e osiągnął umowną linię hol/sypialnia
100 Wyświetleń
100
Taka mnie naszła myśl, realistycznie rzecz biorąc, zastanawiam się jakie procentowo Astra ma szanse na wyklucie chociaż jednego? Stawiam 20% tym razem. chyba, że te prezenty to taktyka Skierka na wygnanie jej z jajek
127 Wyświetleń
127
jur
jur
O takie "myślenie" Skierka bym nie podejrzewał 😀.
Kanela
Ja bym mocno studziła emocje. Wiem, że na fb sporo osób pała dużym entuzjazmem, że jest duża szansa na lęg, ale Skierek wciąż nie siada na jajkach, a Astra nadal robi przerwy i jajka nie są ogrzewane. Tak, jak nie musi polować są krótsze, ale bywają i takie po 40 minut. Czy to wystarczy? Zobaczymy. Myślę też że w poprzednim roku Skierek też Astrze donosił pożywienie, inaczej tego Cudnego by nie wysiedziała. Tylko może przekazania odbywały się poza wizją, albo po prostu nikt nie patrzył w kamery cały dzień, a zapisu nie mamy, więc łatwo to przeoczyć…
..no i w tamtym roku było jednak cieplej .....ale ja,  jako optymistka z natury - czekam na cud nr 2  😊
Kanela
Ja też czekam i bardzo tego Astrze życzę, bo na dokonuje ogromnego wysiłku, siedzi ile może
Lili
😉🤔
Netta , widzę, że jesteś optymistką , w kwestii Skierkowej taktyki , wyproszenia Astry z jajek 😄 ja natomiast ,  jestem bardziej w tym sezonie,  optymistycznie nastawiona , co do lęgu ...Skierek dokarmia , dzięki temu Astra  bardziej sumiennie wysiaduje  😊 całkiem poważnie , obstawiam dwójkę młodych,  a co. ..😇( tak na 80 %)
w sumie cuda się zdarzają (wczoraj u bielików Jackie i Shadowa 2 pisklaki z jajek cud się wykluły), ale w tym gnieździe dla Astry chyba lepszy 1 pisklak albo te dwa niż cała czwórka, bo co jak znów jej będzie Skierek kradł jedzenie jak ostatnio z Cudnym?
..no zobaczymy 🤔 wszyscy czekamy .....
Oliwia
Może jak coś uda się jakieś adopciaki załatwić?
tiga8
Nie powinnam tak mówić, ale tam jest potrzebny nowy samiec,a nie piękniś, fakt to bardzo ładny samiec, tyle że zachowuje się jak kawaler,chciałby  ale bez konsekwencji
tiga8
Nigdy w życiu, maluchy muszą się wykluciu pod samica inaczej ich nie przyjmie, jeśli by  miała choć jednego  można  podłożyć i dwa i trzy młode,  ale nie ma  pewności że Skierek przez pierwszy tydzień ogarnie jedzenie dla wszystkich. Już nie będziemy ryzykować.Zawsze Franek był deską  ratunku,  a Frania juz nie ma.
jur
jur
Jedne już przeżyliśmy i wystarczy wszystkim.
Yvone
Mi starczy,  patrzeliśmy wszak jak alpinista wchodził na komin by maluchy karmić. Basta!
Yvone
@ Oliwia , 
 w roku 2022 z inicjatywy FF ( zbiórka wśród FF) zostały zakupione dwa młode ,które zostały podłożone do gniazda ,adopcja nie udała się, bowiem Astra i Skierek nie podjęli się opieki nad młodymi. Młode zostały przeniesione na PKIN i odchował je Franek.  Czyli pomysł chybiony, a jeden młody odchowany cudem przez Astrę - nie gwarantuje niczego wg mnie, bo wiele lat nie miała młodych
Astra dała nam nadzieję w ubiegłym sezonie , że jednak można 🥰I tego się narazie trzymajmy 😘
Kawęczyn,  wietrzenie jajek ......I już zaopiekowane 😊
108 Wyświetleń
108
7.49 Skierek był z duuuzym śniadaniem dla Astry, łup przyjęła
110 Wyświetleń
110
https://zapodaj.net/plik-cBUI8AkJaS
W Konstancinie przed chwilą zmiana
117 Wyświetleń
117
jur
jur
Może będę się powtarzał, ale dołek nadal migruje do środka gniazda 😀
108 Wyświetleń
108
jur
jur
Dołek nadal wędruje coraz dalej od wylotu gniazda 😄
140 Wyświetleń
140
monikam54
😆
Skierek ze śniadaniem, Astra przyjęła. 5 minut jej nie było, Skierek na lampie
113 Wyświetleń
113
O 5:05 samica na PKiN zeszła z jajek, 1,5 minuty później zasiadł Hrabia. Gwizdał jak szkolny flet przy źle zakrytej palcem dziurce 😆
102 Wyświetlenia
102
Co to za dziwne dźwięki niepokoją samice 🫣
100 Wyświetleń
100
jur
jur
Od 5:13 - 5:17 była przewa w wysiadywanie. Nowa poleciała na miasto i wróciła, Hrabia jej nie zmienił.
131 Wyświetleń
131
Tak piszę ten tekst o Gidze i piszę i wczorajsza wiadomość o Prezesie mnie mega zasmuciła...Skalski go dokarmiał, a Skalskiego Varso...eh, szkoda takich młodych sokołów, z taką barwną historią :(
134 Wyświetlenia
134
Lili
😪
Jest już ciemno a Astra poleciała za kimś z krzykiem. Raczej intruz. Oby bezpiecznie wróciła. Poczekam na nią...
122 Wyświetlenia
122
Kanela
Cały czas czujna siedzi
Edit. Już wróciła. A za nią ktoś. Może to jednak był Skierek.
Skierek z kolacją, ale Astra jak to Astra - nie wychodzi :)
104 Wyświetlenia
104
Na Żeraniu Ciepłosław siedzi
106 Wyświetleń
106
Więcej