Taka mnie naszła myśl, realistycznie rzecz biorąc, zastanawiam się jakie procentowo Astra ma szanse na wyklucie chociaż jednego? Stawiam 20% tym razem. chyba, że te prezenty to taktyka Skierka na wygnanie jej z jajek
Ja bym mocno studziła emocje. Wiem, że na fb sporo osób pała dużym entuzjazmem, że jest duża szansa na lęg, ale Skierek wciąż nie siada na jajkach, a Astra nadal robi przerwy i jajka nie są ogrzewane. Tak, jak nie musi polować są krótsze, ale bywają i takie po 40 minut. Czy to wystarczy? Zobaczymy. Myślę też że w poprzednim roku Skierek też Astrze donosił pożywienie, inaczej tego Cudnego by nie wysiedziała. Tylko może przekazania odbywały się poza wizją, albo po prostu nikt nie patrzył w kamery cały dzień, a zapisu nie mamy, więc łatwo to przeoczyć…
Netta , widzę, że jesteś optymistką , w kwestii Skierkowej taktyki , wyproszenia Astry z jajek 😄 ja natomiast , jestem bardziej w tym sezonie, optymistycznie nastawiona , co do lęgu ...Skierek dokarmia , dzięki temu Astra bardziej sumiennie wysiaduje 😊 całkiem poważnie , obstawiam dwójkę młodych, a co. ..😇( tak na 80 %)
w sumie cuda się zdarzają (wczoraj u bielików Jackie i Shadowa 2 pisklaki z jajek cud się wykluły), ale w tym gnieździe dla Astry chyba lepszy 1 pisklak albo te dwa niż cała czwórka, bo co jak znów jej będzie Skierek kradł jedzenie jak ostatnio z Cudnym?
Nie powinnam tak mówić, ale tam jest potrzebny nowy samiec,a nie piękniś, fakt to bardzo ładny samiec, tyle że zachowuje się jak kawaler,chciałby ale bez konsekwencji
Nigdy w życiu, maluchy muszą się wykluciu pod samica inaczej ich nie przyjmie, jeśli by miała choć jednego można podłożyć i dwa i trzy młode, ale nie ma pewności że Skierek przez pierwszy tydzień ogarnie jedzenie dla wszystkich. Już nie będziemy ryzykować.Zawsze Franek był deską ratunku, a Frania juz nie ma.
@ Oliwia , w roku 2022 z inicjatywy FF ( zbiórka wśród FF) zostały zakupione dwa młode ,które zostały podłożone do gniazda ,adopcja nie udała się, bowiem Astra i Skierek nie podjęli się opieki nad młodymi. Młode zostały przeniesione na PKIN i odchował je Franek. Czyli pomysł chybiony, a jeden młody odchowany cudem przez Astrę - nie gwarantuje niczego wg mnie, bo wiele lat nie miała młodych
Tak piszę ten tekst o Gidze i piszę i wczorajsza wiadomość o Prezesie mnie mega zasmuciła...Skalski go dokarmiał, a Skalskiego Varso...eh, szkoda takich młodych sokołów, z taką barwną historią :(
w roku 2022 z inicjatywy FF ( zbiórka wśród FF) zostały zakupione dwa młode ,które zostały podłożone do gniazda ,adopcja nie udała się, bowiem Astra i Skierek nie podjęli się opieki nad młodymi. Młode zostały przeniesione na PKIN i odchował je Franek. Czyli pomysł chybiony, a jeden młody odchowany cudem przez Astrę - nie gwarantuje niczego wg mnie, bo wiele lat nie miała młodych