Pokaż:Wszystko
daty zniesienia jajek w Głogowie i na Siekierkach są takie same, u Luny już widoczny pip, więc i na Siekierkach można się lada chwila spodziewać początku klucia
106 Wyświetleń
106
tarodo
może widzę to co chce a może faktycznie coś jest zdjęcie z wczoraj https://zapodaj.net/plik-9skCobzP8T
tarodo
a to z dziś jak Skierek próbował usiąść na jajkach https://zapodaj.net/plik-tviaL3xH13
..wczoraj już zauważyłam,  że  zagląda pod siebie i słucha ..czyli coś jest na rzeczy 😊
Kanela
Dzisiaj z kolei siedzi maksymalnie skupiona, prawie się nie rusza 🧐
To jak, w plebiscycie na ojca roku, w kategorii wschodząca gwiazda, Skierek na podium? Order z ziemniaka i kupon na sanatorium w nagrodę :-)
98 Wyświetleń
98
Iwona65
Oliwia dam Ci jeszcze jeden powód do radości. Słowem wstępu; pewna grupa osób, niezwiązana z FF, ani z żadną z tych grup na FB (ale obserwuje) ocenia nasze sokoły pod względem np. ogólnego wyglądu,  pokroju, zgodności z gatunkiem nominatywnym f.p. peregrinus . W zeszłym roku odbyły się wybory Miss wszystkich naszych samic. 😉
W każdym razie Astra na dzień dzisiejszy jest Miss Warszawy i okolic
a był konkurs na samca? Skierek w urodzie to imo top 2 zaraz po Foreście (tęsknimy, Forest!)
niza
Netta też jestem tego samego zdania. Jakbyśmy mieli jeszcze Foresta to on nr 1 a za nim Skierek. Zawsze mówiłam, że Skierek ładny tylko obibok, a teraz i ładny i przykładny tatuś :)
Iwona65
Będą wybory mistera też. Jeszcze nie mam kompletu fot takich w miarę jednolitych.
to mam takie dwie ładne foty Skierka, ale coś ostatnio na boksiku jak wklejam foty z komputera to nie idzie ich wysłać, bo mam błąd z pozwoleniem, strona mi nie chce pozwolić
Iwona65
Akurat Skierka miałam, ale to też biorę
Daszka
A która została Miss Polski?🙂
Iwona65
Choć nie do końca zgodna z wzorcem, to była Tercja. Zdystansowała wszystkie samice ilością punktów (można było dać od 1 do 3 pkt. na wybraną samicę) 6 na 9 osób dało jej maksa, pozostałe 3 osób też jej dały punkty.
Kanela
Tym bardziej szkoda, że nie może doczekać się potomstwa przez tyle lat.
Daszka
🤣 No pewnie! Ojciec to nad ojcami! Przeojciec! Przyszłe pokolenia będą o nim pieśni śpiewać, poematy pisać!
Iwona65
Ja mu tak szybko nie puszczę w niepamięć udręczania Astry 😉
Kanela
Buahahaha 😂
Na Siekierkach czekamy na cud numer II
73 Wyświetlenia
73
Kanela
Astra dzisiaj siedzi jak zaklęta, wczoraj rolowała jaja, zerkała pod siebie, dzisiaj z kolei nieruchoma
W Siekierkach to już chyba lada moment powinno klucie wacików być ? Prawda ?
62 Wyświetlenia
62
Skierek ciągle patrzy na te dwa jajka, które leżą obok niego, ale chyba mu zbyt wygodnie żeby się podnieść i je zgarnąć pod siebie. 
Astra czeka na kracie i chce wejść.
68 Wyświetleń
68
Iwona65
Nie wierzył, że przyjdzie mu w dojrzałym wieku na jajkach siedzieć i że jest takim jajorobem
.fajnie Ci to wyszło Iwona 😁Skierek - Jajorób
Kanela
Astra nie wytrzymała i weszła do budki, ale Skierek uparcie siedzial, w końcu uciekł 😂
Daszka
Zaczynam się o niego martwić😅. Coś mu dolega, jak nic. Nie widzę innego wytłumaczenia😉.
Kanela
Dzisiaj mocno wieje w Warszawie, a w budce cisza, spokój… 😉
elik
Astra już w budce, Skierek nie schodzi
Skierek na zmianie 😇
75 Wyświetleń
75
Wieslawa42
Astra już ogarneła
Jajka mu wyszły 😂
Nie zapiął rozporka ;)
Kanela
Niestety tym razem mu nie wyszło zasiadanie, jaja za nim, a Astra była już gotowa wrócić do inkubacji
12.09 Astra zeszła z jajek, teraz 12.20 przyleciał  Skierek i próbuje usiąść
60 Wyświetleń
60
Kanela
Astra czeka na kracie, chce wejść, a Skierek dalej piekli się z jajami, teraz usiadł tak ze dwa jaja za nim
Kawęczyn - sokół na kracie
69 Wyświetleń
69
Skierek czeka na kracie z wałówką
75 Wyświetleń
75
Skierek z prezentem na kracie
68 Wyświetleń
68
Kanela
Astra nie wyszła, odleciał
Przyleciała Astra, Skierek dał jej zmianę. Siedzial conajmniej 2,5 h 😱
116 Wyświetleń
116
ciekawe czy będzie to samo robić, jeszcze tak niedawno sabotaż 2h robił blokując Astrze dostęp do jajek....znając go jednorazowy incydent
Dan21
Oj tam sabotaż od razu 😇 wtedy chciał, żeby mu dokładnie wytłumaczyła jak siedzieć na jajach 😇
😉
Kanela
Niestety też go nie podejrzewam o to, że zacznie robić zmiany tak jak powinien, całe szczęście że teraz siedział dobrze na tych jajach a nie obok
monikam54
Ale zaczął się poniedziałek 😀❤️
tarodo
on po prostu znalazł sposób na wygrzewanie starych kości 🤣 bo w budce cieplej i od jajek trochę ciepła
Lili
😉
niza
Tarodo, masz rację. W końcu odkrył, że w budce ciepło, przyjemnie, a na jajkach nawet wygodnie tak posiedzieć. Na stare lata zmądrzał, lepiej późno niż wcale 😁
Daszka
🤣
Klękajcie narody!
Spójrzcie teraz szybko jeszcze raz, siedzi przodem. Dla mnie to Skierek
118 Wyświetleń
118
Oliwia
Astra pewnie z wrażenia przytomność na kracie straciła
.. a pisałam Ci kilka wpisów niżej, że cuda dopiero się zaczną... Skierek przeczytał i   : mówisz i masz... i  zasiadł na bite 2h na jajkach... 😆
jak ja po pobudce, gdy to przeczytałam, nudno nie jest z nim i mam nadzieję, ze dalej Skierek będzie sobą, bo inaczej nudy będa 🤣
Kanela
Jeśli to naprawdę on to to jest CUD już tym razem prawdziwy. Siedzi od 6 i to naprawdę siedzi
tarodo
jeszcze będzie tak że pod nim coś się wykluje 😄
Lili
🙂
Daszka
🤣
niza
😂
Kanela
😂
..oby nie ,  niech to będzie Astra💕
elik
coś mu się na stare lata zmieniło, Skierek nie jest już pierwszej młodości
Kanela
Ale kurczę, teraz to on naprawdę siedzi i ogarnia te jajka. Wcześniej w tych próbach inkubacji to bardziej je rozrzucał niż wysiadywał, a teraz nagle coś mu zaskoczyło
tarodo
tak teraz widzę że to Skierek
Oliwia
Też tak sądzę
Jak się coś wykluje na Siekierkach to będzie to WYŁĄCZNIE zasługa Skierka i jego dołożonych minutek. Chyba musze skreślić dopisek "bezużyteczny" w jego metryczce na tablicy w pracy
102 Wyświetlenia
102
Lili
😉🙃
Daszka
No jaaaaaasne! I to jest sposób na życie! Przebimbać dokumentnie całe, na starość zrobić jedną, maleńką rzecz i już zostajesz bohaterem wszechczasów😅.
Kanela
Dokładnie 😂😂😂
A czy dziś się nie powinno już cos wykluć? Dziś chyba 32 dzień albo 33 nawet od złożenia 3 jajka.
tarodo
dzięki jego dołożonym minutą wykluje się nie jeden "cudny" a wszystkie cztery tylko jak on sobie z takim bagażem poradzi
Kanela
Oliwia, patrzysz teraz? Ty ich znasz jak nikt. Czy to Skierek na jajach? Siedzi już tak od conajmniej 6
Iwona65
Skierek, Skierek
Oliwia
Skierek i jego piękny biały żabot i kask Magneto
Kanela
No właśnie!
Oliwia
A wydaje mi się że słyszałam jajko
Falka na wizji
92 Wyświetlenia
92
Skierek na jajach? O 6 włączyłam i widzę ze to nie Astra chyba siedzi, gapię się i nie wiem, teraz jajko zgubił to chyba on?
105 Wyświetleń
105
Iwona65
Tak Skierek i to siedział na jajkach, a nie jakieś tam przypadkowe zawieszenie się przy dołkowaniu👍
Kanela
Nagle zaskoczył i usiadł jak trzeba, jakby mu się klepka przestawiła i pojął jak się „to” robi 😧
tarodo
jeśli to faktycznie jest Skierek na jajkach to dlaczego Astra pokazując się na kracie nie podchodzi do budki i nie zmieni go dziwnie to wygląda
Kanela
Ale nie upieram się, czekam cierpliwie aż się podniesie i po obrączkach będzie już widać.
tarodo
ja też nie bo czasami wydaje mi się że to Skierek a w innej chwile że Astra czas pokaże
Kanela
Ona go nie wygania z budki. Jak poprzednio wszedł i okupował budkę przez ponad 2 godziny to tylko z daleka się przyglądała i nie wygoniła go. Weszła dopiero jak sam zdecydował się wyjść.
Kanela
Sokół na kracie znowu się pokazał
tarodo
Astra, Skierek się pokazał dwa razy na moment ale bez śniadania
Kanela
Był sokół na kracie, też widziałam, ale to chyba Astra była i chciała dać zmianę. Tak nieporadnie z tymi jajkami się obchodzi, że to Skierek chyba
tarodo
włączyłam podgląd o 5:37 i nie było zmiany więc nie przypuszczałam że to on siedzi tyle czasu
Kanela
Ja też od tej dokładnie oglądam. Jakiś czas temu siedział dwie godziny w budce tylko nad jajami, a nie na nich, więc potrafi tyle czasu tam spędzic. Od tyłu tak jak teraz siedzi wygląda jak Astra, ale jak pokazał przód to zabot ma jasny, dziób mocno żółty. Trzeba poczekać aż wstanie, chociaż jak się kręci na tych jajkach to aż trudno uwierzyć żeby Astra tak siadała
tarodo
mogę się mylić ale Skierek ma więcej czarnego na lewym policzku tak na okrągło zakończony a tu jest bardziej ostro
To Skierek !
Kanela
Tak, teraz jak przodem się odwrócił to już też widzę, że on.
.. czyli pierwszy strzał był dobry i mój też 👍
Więcej