Z zapisu wynika że dziś do godziny 6 nie było jeszcze karmienia na PKiN. Ciekawa sytuacja nastąpiła ok 4,15. Samica na wstecznym z sypialni wyszła aż do progu żeby zrzucić "balast" 😀
Na Żeraniu obrączkowanie 21.05 o godzinie 10:00, ale będzie jeszcze mniej widać niż na Siekierkach, za to relacja fotograficzna z dołu będzie dużo obszerniejsza :)
Z chodnika na wale dojazdowym mostku Modlińskiej nad Kanałem Żerańskim do komina z budką jest 104 m, plus jakieś 8-10 wysokich pięter do góry; jeden z bliski punków obserwacji obrączkowania
Tak się składa, że pod kominami żerańskimi byłam 3x w tym raz na obrączkowaniu. I wydało mi się, że to jedno z lepszych miejsc do obserwacji. No ale jak za przewodników robili Tiga i Jur...
Oczywiście, miejsce do obserwacji jest świetne :-) mimo to nie polecam, od wejścia Orlenowych standardów bezpieczeństwa jest mniej miło :-) no i absolutnie nie wolno robić zdjęć
Za to polecam trzymać kciuki za lęg Falki, wtedy na Kawęczynie można przyjść na obrączkowanie :) (bez wchodzenia na zakład i męczenia się formalnościami)
I to są dzieci Iskierki ....z bardziej znanych był jeszcze Piernik z Torunia ( ojciec Kopernika i.Astry ) piękna Amon z EC3 i Zofia z Wołomina ( to z nią i Nelą Junior miał podwójny lęg , czyli z dwiema siostrami )...a Hrabia z PKiN to wnuk Gasska 😍
Nie zapominajmy o Bosym, partnerze Iskierki, bo myślę, że jego geny też dużą robotę wykonały :) A z dzieci, to jeszcze Flisak z Torunia (po Pierniku), ten co gołe porcje rosołowe z marketu przynosił, Kristo też takie dostarcza ;)