Zagadka Tercji? Na początku kwietnia Stowarzyszenie otrzymało informację, że na kominie w Redzie znajdują się zwłoki sokoła. Z uwagi na trwający już okres lęgowy nie podejmowaliśmy żadnych działań w tym zakresie, ani nie informowaliśmy szerszego grona odbiorców. Dopiero dzisiaj w trakcie usuwania usterki poniżej gniazda udało się zdjąć zasuszone truchło na dół. Link do mojego wpisu na Forum Redy: https://peregrinus.pl/pl/peregrinus-forum/trojmiasto/30981-sokol-wedrowny-koksik-reda-2026?start=290#322598
Ciekawe z kim walczyła. Z tego co pamiętam, to Kaszub po zniknięciu Tercji jakiś czas był sam. Nie było też "chyba" jakiś walk czy obecności intruza przy gnieździe.
dobrze, że coś wiadomo, ale przykro i szkoda tej wspaniałej sokolicy jak to ona.....jeszcze niech tylko wyjaśni się sprawa Koksinki i Batorego w Gdyni, bo to straszne jak para rezydentów znika bez śladu