Pokaż:Wszystko
Czy coś wiadomo o Czarusiu?
2 Wyświetlenia
2
Czarusia nie widziałem od 29 maja. Bardzo za nim tęsknię.
muriel
Tak dzielnie walczył gdy był malutki, wciąż liczę na to, że i tym razem da radę.
OlaOlszowska
Gawi wszystko skrupulatnie notuje na forum, o Czarusiu brak info. Dzięki bardzo Gawi 🤗
Czaruś od feralnego skoku się nie  pokazał. I chyba już  się nie pokaże.
Gawi
Tak samo spadła 4CN samiczka i też już się nie pokazała. W ub roku po tym panicznym wylocie przez serwisantów, podrzucili młode na jakiś daszek, ale chyba  nie były przebadane przez weta i Szeryf też nie wrócił.
Dziś daszek ma powodzenie i jako stołówka i teraz wylegują się w trójkę.
Dawno nie było takiego widoku.
1 Wyświetlenie
1
Gawi
A jaki atak Agry na Ptysia,, a on po chwili jeszcze z łupem przyleciał
Młody na barierce 😊
1 Wyświetlenie
1
Gawi
Agra
W Koszalinie od rana pokazali się w kamerkach: Nila o 3:30 😮zaczęła dzień, potem Agra odsypiała na barierce chyba zarwaną noc. Sambor też się pojawił, odebrał od Ptysia małe co nieco. 12:33 pusto, pewnie sjesta
2 Wyświetlenia
2
Gawi
Dexter też się pojawił o 12:46 i Agra ponownie tylko na chwilę Dexter się chłodzi w pozycji horyzontalnej na kracie.  Wszystko jest na forum
OlaOlszowska
Czyli Czarusia brak od kilku dni? 😪
Gawi
tak
Agra wróciła.
1 Wyświetlenie
1
Wróciłam właśnie spod komina. Jest duża szansa, że żyją wszystkie  młode/ trzy na pewno/. ze względu ma ich ruchliwość trudno  mieć pewność 100%. Mocno dziś rozrabiają . Po tych wyczynach spadochr. w tym tygodniu to kamień w serca.
Jeszcze raz wielkie dzięki Iwona .
1 Wyświetlenie
1
wienia - wpuścili Ciebie pod komin??
Taaaaaaaa😉
muriel
Trójeczka teraz na wizji 👍🏻
Dzień dobry. Może ktoś dojdzie pod komin w Koszalinie. Potrzebna pomoc, bo wydaje mi się, że tutaj sokołów jest z 10. Tak wariują
1 Wyświetlenie
1
Gawi
11:01 Sambor i Dexter na progu
Gawi
Dexter na progu
Witam. Skoro jest tyle osób martwiących się o młode z Koszalina, zapraszam jutro pod komin na wspólne oględziny w poszukiwaniu gówniaków. Będę ok. 10 Mam lornetkę o wadze Fiata 126p , ale z dobrym zbliżeniem. +lunetkę. No i zobaczymy.
1 Wyświetlenie
1
127oskarALFA
Zdopingowaliście mnie ( po poznańsku ) -bierę jutro optyczne sprzęta i idę pod komin Veolii (bo jechać nie muszę ) Ponoć tam się dużo dzieje , a kamery 
tego nie widzą .
Iwona65
Jedynie słuszna decyzja
Gawi
Daj na luz w tym maluchu, dwie osoby  zalogowane
Iwona65
No  dwie. Od 3 lat zapowiadam tutaj większość moich wyjazdów do Koszalina z propozycją wspólnego oglądania z miejscowymi. Jeszcze nigdy, nikt się nie pojawił
Gawi
A pytania na forum z pretensjami są,
Iwona65
Właśnie
Kotu
Kurde nie wiem czy na 10 się wyrobię 😉😊 ale z chęcią zobaczyłbym tę lornetkę 😆
Iwona65
To na którą przesunąć sokolenie , żebyś zdążył?
Kotu
Jak zaplanuje wakacje nad morzem to dam Ci znać 🤣🤣
Iwona65
W tym roku?
Kotu
A kto to wie, najpierw trzeba wakacji dożyć 😉😊
Dexter na daszku
1 Wyświetlenie
1
chyba głodny bo zabrał się  za suchary
Gawi
uszy puchną od wrzasku
Dzwoniłam rano zaraz po 7 do MECu . Nikogo pod numerem z którym się kontaktuję nie zastałam, no to do sekretariatu. Powiedziałam o trzech spadochroniarzach i poprosiłam aby ktoś z pracowników o ile może, sprawdził teren koło komina. Zadzwoniłam przed chwilą, pod numer z którym się kontaktuję, już była P. Aleksandra i powiedziała mi że nikogo na ziemi nie zauważyli. Małe dzieci, mały kłopot, duże dzieci.....
1 Wyświetlenie
1
Rozmawiałam z koleżanką prowadzącą jedyną tu fundację dla dzikich.  Ratowała nasze ptaki jak pospadały jakiś czas temu. Nie miała żadnych wezwań z MECu. Także myślę, że dają radę.
Gawi
Mówisz o Larus.  MEC poza sprawdzeniem ziemi nic więcej nie zrobił, lornetek nie mają, drona też nie.
Czyli pozostało nam czekać. Jeszcze Do tego Libra we Włocławku odeszła. Kiepski ten rok.
Sambor cwaniaczek rodzeństwo wyprowadził i teraz ucztuje na daszku😉😉
Gawi
Tylko ze żadnych wrzasków młodych z dołu nie słychać.
A jest szansa na przeprowadzenie jakiegoś "rescue mission"?
Gawi
Może młode pojawią się za jakiś czas. W Koszalinie różnie z tym bywało, niektórzy pojawili się z dwa razy i to wszystko. Rodzice też będą je odciągać od gniazda, a nie zachęcać do pobytu w budce
Gawi
Najpierw ktoś z miejscowych powinien stwierdzić czy młode są gdzieś poniżej na kominie. Na komin nie wchodzi się ot tak, bez powodu, trzeba mieć zezwolenie i uprawnienia wysokościowe. Nie wszystkie gniazda mają takie ekipy fanów jak Lublin czy Warszawa,, Toruń lub Słupsk swego czasu,  trzeba się z tym pogodzić.
dzięki za info.🙂
A które to siedzi teraz na budce?
1 Wyświetlenie
1
Gawi
Sambor
Do trzech razy sztuka, Agra spadła   https://youtu.be/Yms8wwgMujw?si=QgJk1F2LqYX-Ag7N
1 Wyświetlenie
1
IzaEs
I co teraz ? 😯 ktoś je widział ? Wiadomo gdzie są ? Czy nie potrzebują pomocy ? To nie były planowane loty 😪😪😪
Gawi
One już miały za sobą skoki na daszek, wiedzą do czego skrzydła służą,  ale.... zawsze może pójść coś nie tak. Sambor po prostu poleciał, a reszta miejmy nadzieję, że jest niżej na galerii, a nie na ziemi. Nie każde gniazdo z sokołami to Lublin, czy kilka osób w Warszawie. Jest długi weekend, nie wiem czy uda mi się jutro do MECu dodzwonić
Baloo
Gniazdo puste :(
No to już jest dwóch spadochroniarzy do szukania, gdzieś na, lub pod kominem. Dexter , jako kolejny spadł   https://youtu.be/XE_waTkC4mA?si=g-ItLSEapV4qiDaT
1 Wyświetlenie
1
Zaraz jak zeskoczyl Dexter pojechalam pod komin.Tam jest takie zagęszczenie anten i wsporników,że trudno z dołu cokolwiek zobaczyć.Moja lornetka  jest za słaba , ale na poręczy przy ostatnie antenie siedzial dorosły i obserwował podest. Przy takim wyskoczeniu jakie wykonali Czaruś i Dexter raczej nic im nie jest.Przecież Sambor zaliczył to samo.Może oni potrzebują więcej czasu.
Gdzie całe towarzystwo wywiało? Jeden je, a reszta?
1 Wyświetlenie
1
Gawi
odlot Sambora, skok Dextera gdzieś na konstrukcje, Agra sama  https://youtu.be/91bYgFlXmqQ?si=y2Vr_m1uOfxFUOot  przejrzyj forum, wszystko jest. Nie ma tylko Czarusia
Czy można przesunąć kamerę zewnętrzną? Chcę wiedzieć, czy Czaruś jest teraz bezpieczny.
2 Wyświetlenia
2
Więcej