ciekawa sytuacja, jest para a jajek brak. Nie potrafię sobie tego wyjaśnić, Raszka była sama a jajka zniosła, Astra ma partnera i jajka znosi, samica z Łodzi zniosła drugi komplet, więc dlaczego w Trzebieży brak jajek ?( tłumaczenie tego zeszłoroczną traumą nie wchodzi w rachubę)
Są trzy możliwości, pierwsza, podobna sytuacja jak na Żeraniu, czyli Forest ma pasożyty, dwa, ptaki wiedząc, że cały lęg padł, nie podeszły do lęgu w tym sezonie ( naturalna dezynfekcja gniazda) i trzy, miały lęg w innym miejscu, ponoć w okolicy są puste gniazda