Ach, ten nasz Gdynek i jego chuć...😁. A tak poważniej, to myślicie, że nasza para jest najwcześniej i najczęściej przyłapywana na amorach dlatego, że ustawienia kamer są szerzej, niż w innych gniazdach, czy jednak wyjątkowo lubią ten sport?😉
Chyba temperament. Ale to także od samicy zależy kiedy wejdzie w okres rozmnażania. U bocianów jest podobnie, umacniają więzi, także po sezonie. Jest taki kochliwy bocian Kazik w Niepołomicach, który cały sezon depcze samicę. No szatan, nie kogut. 🤣
Koło 13:50 widziałam na żywo popisy Gdynka :) Krążył wokół kominów, robił ósemki, nurkował, coś niesamowitego. W końcu przysiadł na szczycie wysokiego komina, może Afrodyta stamtąd podziwiała show ;)
Wpadła jakoś na chwilę w którymś momencie dnia. Widać było kilka minut temu przelot sokoła za barierkami, jak już Gdynek był w budce 😊 Chłop woła, ale naszej pannie coś się do jajek nie spieszy 🤪
Stanowisko sokoła w Zgierzu jest znane? Byłem dzisiaj przy tamtejszej elektrociepłowni i na kominie udało mi się zaobserwować sokoła i zrobić mu zdjęcie, niestety słabej jakości
Jeden, ale byłem tam tylko kilka minut. Przez lornetkę wyglądał zdecydowanie na sokoła. Ogólnie trudno jest się dostać do tamtego komina. Może ktoś z lepszym sprzętem potwierdzi moją obserwację.