Wczoraj dwa jaja utknęły w szczelinie w gnieździe, a teraz utknęły trzy jaja. Zdanka zrezygnowała z wykluwania się części jaj, a Borek próbował je wydostać. Obawiam się, że w tym roku w tym gnieździe może być tylko jeden lub dwa ptaki poza gniazdem. Jaka szkoda!
Ta szpara to jest centralnie środek konstrukcji gniazda. Nawet nie chcę myśleć, co może się przytrafić, gdyby jednak wszystkie pisklęta wykluły się i jak jajka też utknęły w tej niecce.
też mam takie wrażenie, nie odpuściła by tak łatwo, tym bardzie , ze obserwwałam ja i Borka jak zawzięcie próbowali je wyciagnąc . Potem juz nie widziałam.