Mam nadzieję, że ta sytuacja da do myślenia ludziom opiekującym się takimi gniazdami i w martwym sezonie dokonają przeglądu tych gniazd i ich wzmocnienia od spodu materiałami, które nie ulegają degradacji aby już nigdy coś takiego nie nastąpiło. Wielki żal.
Tytuł projektu: RESTYTUCJA SOKOŁA WĘDROWNEGO W POLSCE na lata 2024-2029
Umowa o dofinansowanie nr FENX.01.05-IW.01-0022/24
Beneficjent: Stowarzyszenie na Rzecz Dzikich Zwierząt "SOKÓŁ" Wartość projektu: 9 150 623,95 zł Wartość dofinansowania z Unii Europejskiej 7 778 030,35 zł.
To gniazdo sfinansowało Nadl Barl dla rybołowa, sokoły przywłaszczyły sobie to gniazdo. więc czyja to własność, Jak coś piszesz sprawdź najpierw. Kamery i transmisję, tez finans. Nadl Barl.
Dostali na dokładne rzeczy które zawarli w projekcie na działalność na kolejne lata, nie wszystko mieści się w takich projektach i też nie mogą tych pieniędzy rodzić ponad to o co wnioskowali. Więc tak, mało, bo nie dotyczy to problemu pieniędzy na konserwację gniazd. Nawet mała zrzutka idzie jak flaki z olejem na utrzymanie kamer w trzech gniazdach…
To jest stara platforma budowana dla rybołowa. Waży około tony. Ma kilka warstw. Żadne jaja nie przeleciałyby na wylot. Leżą tam w tym zagłębieniu. Tylko mogły się niestety zgnieść. Może jednak przeżyły i są całe. Samica nic nie jadła z dziury.
Jeśli nie ma ich w konstrukcji gniazda gdzieś zaklinowanych ( a wyjęcie ich w takim wypadku stamtąd i tak byłoby raczej niemożliwe ), to są na pewno rozbite. Spadnięcia z takiej wysokości (o ile pod spodem nie ma mnóstwa mchu) jest zabójcze dla jajek...
Zobacz wydaje mi się że gniazdo chyba jest na jakiś deskach przyczepione i jak dobrze się przyjrzeć to jest siatka. Więc spaść chyba nie spadły na sam dół, ale rozbić się pewnie rozbiły...
Jeśli pod spodem jest siatka to się może nawet nie rozbiły, ale są w konstrukcji gniazda. Będzie bardzo ciężko je stamtąd wyjąć bez zniszczenia gniazda...
Załóżmy 9 godzin nie grzania. Jeśli pójdą od razu do inkubatora, to szansa jeszcze by była. Tylko jak pisałem wcześniej, największym problemem najpewniej będzie wyjęcie ich stamtąd.
Wczorajsza akcja w Dolinie Baryczy w relacji "Drużyny Ratowniczej - Bluee Tree" https://www.facebook.com/profile.php?id=100083048301885
z podziękowaniem...
Wiele osób miało pretensje, że na taką akcję zabrano dziecko (bo za głośno było, bo to nie taka okazja żeby dziecko w tym uczestniczyło...). A ja uważam, że to świetna sprawa, że kolejne pokolenie może się uczyć jak można pomagać zwierzętom i że trzeba to robić. Dziecko malutkie jeszcze, ale czym skorupka za młodu nasiąknie... Super sprawa, a tak w ogóle to akcja przeprowadzona sprawnie i z sukcesem i to jest najważniejsze 💗
Może i uroczo to wyglądało, ale profesjonalne na pewno nie było, o przepisach to już nie wspomnę. Wszystko powinno mieć swoje miejsce i swój czas, uczenie dzieci odpowiednich zachowań też. Strefa ochronna okresowa od 01 01 do 31 07 500m http://www.koo.org.pl/dzialalnosc/ochrona-strefowa-gniazd
W tak wyjątkowej akcji ratunkowej, zwołanej ad hoc, mimo całej sympatii dla Ciebie, Gawi, ten jeden raz się z Tobą nie zgodzę. Za czas jakiś Filipek zapozna się z przepisami. Na razie zobaczył wspaniałą akcję.
Dokładnie tak, macie rację. Byłam wręcz zachwycona tym dziecięcym głosikiem. Już od malutkości ma świadomość, że nie jesteśmy /my, ludzie/ tylko, by rządzić, lecz także, a może przede wszystkim, by pomagać, wspierać potrzebujących, w tym zwierzęta. Wspaniali Ludzie wychowają wspaniałych Młodych Miłośników Przyrody. Brawo, Panowie 🤗🤗🤗
..staropolskie przysłowie mówi, : " czego Jaś się nie nauczy , tego Jan nie będzie umiał " , a że przysłowia są mądrością narodów, , więc zgadzam się z Tobą Niza całkowicie......co do samej akcji , to 🤗🤗🤗 a " nie bój żaby Mariola " spodobało mi się bardzo " 😉
Teraz po, kosmetyce gniazda, podściółki jest tak dużo,że nie ma naturalnego ogranicznika, czy małe nie powypadają ? wystarczy ,że któreś cofnie się do tyłu, np podczas karmienia...
AgaO, Uwaga, ponieważ ostatnio prostowałam post z Forum Trzebieży o puszczyku oświadczam, że na czacie-boksiku nie usuwałam żadnego niczyjego komentarza. Proszę AgaO o nie szerzenie niezdrowej dezinformacji, i nie robienie żadnych osobistych insynuacji na czacie na żywo. Proszę o zwrócenie się do administracji o podanie do publicznej informacji, kto usuwa komentarz Oczami Ptaków w kontekście innego komentarza z nieprawdziwymi informacjami.
Strach się odezwać. O co Pani chodzi? Proszę o wyjaśnienie dlaczego uważa Pani, że szerzę niezdrową dezinformację i robię osobiste insynuacje na czacie na żywo? To nie była Pani wypowiedź. Jak sobie Pani życzy mogę poprosić administrację o podanie do publicznej informacji, , kto usuwa komentarz Oczami Ptaków w kontekście innego komentarza z nieprawdziwymi informacjami, tylko nie wiem jak to zrobić i czy to ma sens.
AgaO, to żaden strach przyznać się do swojego błędu. To jest cywilna odwaga. Nie można wywlekać na czacie na żywo, że jakaś autorka komentarza uznała, że może lepiej będzie gdy usunie swój komentarz. Ma do tego prawo. Co przewidział sztab ludzi tworzących tę stronę, można edytować i USUWAĆ TYLKO SWOJE KOMENTARZE. Robi się to w ostateczności, aby nie kompromitować się, w oczach innych. Nie można natomiast tego wyciągać na każdym czacie na żywo. To jest niezgodne z tzw. N-Etykietą. Jeżeli tego nie możesz pojąć, to musisz do tego dorosnąć.
Jeżeli usuwa się swoją wypowiedź to usuwa się także komentarz do niej, o czym napisał oczami.ptaków w komentarzu z godz. 11.41. Nie wiem dlaczego wielkimi literami napisała Pani, że można usuwać tylko swoje komentarze. Nie podałam kto usunął wypowiedź. Napisałam ogólnie, że nie powinno się tak robić jeśli był już do niej merytoryczny komentarz. Nie znam zasad netykiety o których Pani napisała. Znam natomiast zasady: Szanuj innych w internecie i Nie pisz wielkimi literami. Może już mi Pani nie odpowiadać. Zniechęciła mnie Pani skutecznie do korzystania z boksika, dlatego ewentualnej odpowiedzi nie będę mogła przeczytać.
Najpewniej autor komentarza na jaki odpowiadałem usunął swoją wypowiedź i razem z nią moją odpowiedź. Bo ja sam nie usuwałem, a komentarz nie naruszał regulaminu, więc z takiego powodu też nie mógł zniknąć.
Szkoda, to że autorka podała nieprawdziwe informacje, które zostały sprostowane, nie powinno być powodem do usuwania przez nią wypowiedzi. Gdyby nie zostały sprostowane pewnie by zostały.
.. każdy ma prawo się pomylić....ale np . ja , faktycznie, gdy czytam mylną informację i czyjeś sprostowanie , to wtedy lepiej mi się to w głowie układa i utrwala ..ale ten ktoś pomyślał widocznie , że nie chce nikogo w błąd wprowadzać i usunął...
Ja uważam, że nie powinno się usuwać takiej informacji jeśli została sprostowana, bo wtedy tracimy komentarz wyjaśniający, w tym przypadku od oczami.ptaków
RESTYTUCJA SOKOŁA WĘDROWNEGO W POLSCE
na lata 2024-2029
Umowa o dofinansowanie nr FENX.01.05-IW.01-0022/24
Beneficjent: Stowarzyszenie na Rzecz Dzikich Zwierząt "SOKÓŁ"
Wartość projektu: 9 150 623,95 zł
Wartość dofinansowania z Unii Europejskiej 7 778 030,35 zł.