Pokaż:Wszystko
Mam nadzieję, że ta sytuacja da do myślenia ludziom opiekującym się takimi gniazdami i w martwym sezonie dokonają przeglądu tych gniazd i ich wzmocnienia od spodu materiałami, które nie ulegają degradacji aby już nigdy coś takiego nie nastąpiło. Wielki żal.
313 Wyświetleń
313
Gawi
Rzeczywistość jest brutalna, bez kasy nic się nie zrobi, nie ma nic za darmo, za wszystko trzeba płacić
8 milionów dostało stowarzyszenie. Mało?
Gawi
Tytuł projektu:
RESTYTUCJA SOKOŁA WĘDROWNEGO W POLSCE
na lata 2024-2029

Umowa o dofinansowanie nr FENX.01.05-IW.01-0022/24

Beneficjent: Stowarzyszenie na Rzecz Dzikich Zwierząt "SOKÓŁ"
Wartość projektu: 9 150 623,95 zł
Wartość dofinansowania z Unii Europejskiej 7 778 030,35 zł.
Gawi
To gniazdo sfinansowało Nadl Barl dla rybołowa, sokoły przywłaszczyły sobie to gniazdo. więc czyja to własność, Jak coś piszesz sprawdź najpierw. Kamery i transmisję, tez finans. Nadl Barl.
Dostali na dokładne rzeczy które zawarli w projekcie na działalność na kolejne lata, nie wszystko mieści się w takich projektach i też nie mogą tych pieniędzy rodzić ponad to o co wnioskowali. Więc tak, mało, bo nie dotyczy to problemu pieniędzy na konserwację gniazd. Nawet mała zrzutka idzie jak flaki z olejem na utrzymanie kamer w trzech gniazdach…
No widać nie starczyło na przegląd,hmm
Rano będzie akcja w Barlinku info od admina
306 Wyświetleń
306
Inspe
Dwa tygodnie temu Film SPietrek
https://youtu.be/04HHCGTB3Y8?si=cyusrUexGhbWXwM9
Inspe
https://youtu.be/u47-Axs3aVY?si=p1C19mqsgKKUL6H4
Film z 8.04.2025 SPietrek
Inspe
To jest stara platforma budowana dla rybołowa. Waży około tony. Ma kilka warstw.  Żadne jaja nie przeleciałyby na wylot. Leżą tam w tym zagłębieniu. Tylko mogły się niestety zgnieść.  Może jednak przeżyły i są całe. Samica nic nie jadła z dziury.
tylko wyłaczyli podgląd i nie wiadomo czy cokolwiek juz tam zrobili. Wkurzająca jest ta niewiedza
Gawi
To gniazdo jest od ub roku, przygotowane było dla rybołowów, ale sokoły zagarnęły to gniazdo  dla siebie
Do rana to już wychłodzone jajka będą. Inkubacja już długo trwa i wychłodzenie zaszkodzi jajkom.
Maja5
Samica w pustym dołku🥺😭
Maja5
Tym roku jajka mają pecha. Trzeba zobaczyć na You Tube to może się znajdzie się filmik na ten temat.😐
Lili
🤔😒
Gawi
tylko tyle że będzie akcja
Gawi
Coś w tym roku jajka mają pecha
Dan21
To już będzie po ptakach ...
monikam54
Ale wiesz coś więcej ? Na ratunek dla tych chyba i tak za późno więc czy podłożą jajka jak w Kwidzyniu ?
A w Barlinku brak jajek ????? 😯😯😯 Zapadły się pod ziemię???? Ktoś coś wie???
260 Wyświetleń
260
Maja5
No o co chodzi? Wcześnie jeszcze były!
😪😪😪😪 Chyba tego nie wytrzyma moje serce. Istny rollercoaster 🥴 Jak czymś się człowiek ucieszy, to zaraz następny powód do płaczu 😥
monikam54
Ktoś chyba ma dostęp do zapisów?  Żeby sprawdzić co tam się wydarzyło czy one na pewno są w tej dziurze.
oczami.ptakow
Jeśli nie ma ich w konstrukcji gniazda gdzieś zaklinowanych ( a wyjęcie ich w takim wypadku stamtąd i tak byłoby raczej niemożliwe ), to są na pewno rozbite. Spadnięcia z takiej wysokości (o ile pod spodem nie ma mnóstwa mchu) jest zabójcze dla jajek...
monikam54
Zobacz wydaje mi się że gniazdo chyba jest na jakiś deskach przyczepione i jak dobrze się przyjrzeć to jest siatka. Więc spaść chyba nie spadły na sam dół, ale rozbić się pewnie rozbiły...
oczami.ptakow
Jeśli pod spodem jest siatka to się może nawet nie rozbiły, ale są w konstrukcji gniazda. Będzie bardzo ciężko je stamtąd wyjąć bez zniszczenia gniazda...
kolorowadama3
Siatka jest, to widać na zbliżeniu. Tylko co z tego. Nawet jeśli są całe to niestety do rana z tych jajek nic nie bedzie... 😞
oczami.ptakow
Załóżmy 9 godzin nie grzania. Jeśli pójdą od razu do inkubatora, to szansa jeszcze by była. Tylko jak pisałem wcześniej, największym problemem najpewniej będzie wyjęcie ich stamtąd.
kolorowadama3
No jak by nie spojrzeć- (...) z tyłu. Kiepsko to widzę 😞
niza
Zobaczyłam post na FB i musiałam tu wejść , bo nie wierzę.... Już wystarczy nieszczęść z jajkami na ten rok....
Lili
😒😢
Tak jest tam dziura, Bar od ok godziny, kręci sie w koło niej i do niej zagląda :(
niza
😢
IzaEs
W Baryczy naprawili a tutaj jajka zmarzną w nocy jak pomoc przyjdzie rano 😥
potwornicka
Przecież nikt nie zaryzykuje nocnej wyprawy do lasu i wchodzenia na drzewo 🙈
monikam54
I mamy już po lęgu...
IzaEs
😥
monikam54
Na forum filmik o 13.09 i jeszcze były !
Gawi
później też, była jeszcze zmiana
IzaEs
Na pewno są w tej dziurze 😥😥😥
walt
Jeśli nie spadły już na ziemię.....
Misio779
Xenia zdezorientowana, niedawno patrzyła we wgłębienie na środku gniazda 🙁
niza
😢
monikam54
Matko ! Faktycznie ! Gdzie 4 jajka 😱 co tam się wydarzyło !!!??🥺😭
Pokaż więcej komentarzy
U Zdenki pięknie ptaki ćwierkają
166 Wyświetleń
166
Tajga w gnieździe
171 Wyświetleń
171
Inspe
Jest 20:27 Tajga dalej w gnieździe
Forest na obręczy gniazda pióra układa, a w tle ptasi koncert trwa 🥰
184 Wyświetlenia
184
Tajga w gnieździe.
160 Wyświetleń
160
Zdanka zastąpiła Borka
155 Wyświetleń
155
Wczorajsza akcja z innej perspektywy  https://fb.watch/yS2ntLRaOA/
161 Wyświetleń
161
niza
Wiele osób miało pretensje, że na taką akcję zabrano dziecko (bo za głośno było, bo to nie taka okazja żeby dziecko w tym uczestniczyło...). A ja uważam, że to świetna sprawa, że kolejne pokolenie może się uczyć jak można pomagać zwierzętom i że trzeba to robić. Dziecko malutkie jeszcze, ale czym skorupka za młodu nasiąknie... Super sprawa, a tak w ogóle to akcja przeprowadzona sprawnie i z sukcesem i to jest najważniejsze 💗
Gawi
Może i uroczo to wyglądało, ale profesjonalne na pewno nie było, o przepisach to już nie wspomnę. Wszystko powinno mieć swoje miejsce i swój czas,  uczenie dzieci odpowiednich zachowań też.   Strefa ochronna  okresowa od 01 01 do 31 07 500m   http://www.koo.org.pl/dzialalnosc/ochrona-strefowa-gniazd
W tak wyjątkowej akcji ratunkowej, zwołanej ad hoc, mimo całej sympatii dla Ciebie, Gawi, ten jeden raz się z Tobą nie zgodzę. Za czas jakiś Filipek zapozna się z przepisami. Na razie zobaczył wspaniałą akcję.
Gawi
To nie ze mną się nie zgadzasz, ale z prawem jakie obowiązuje.
Przepraszam, ale nie będę przedłużać tej dyskusji. Ty zdania nie zmienisz, ja też i rozstańmy się w pokoju😘😊 Dobranoc 😴
Dokładnie tak, macie rację. Byłam wręcz zachwycona tym dziecięcym głosikiem. Już od malutkości ma świadomość, że nie jesteśmy /my, ludzie/ tylko, by rządzić, lecz także, a może przede wszystkim, by pomagać, wspierać potrzebujących, w tym zwierzęta. Wspaniali Ludzie wychowają wspaniałych Młodych Miłośników Przyrody. Brawo, Panowie 🤗🤗🤗
Inspe
To jest Filip lat 3
..staropolskie przysłowie mówi,  : " czego Jaś się nie nauczy , tego Jan nie będzie  umiał " , a że przysłowia są mądrością  narodów,  , więc zgadzam się z Tobą Niza całkowicie......co do samej akcji  , to 🤗🤗🤗  a " nie bój żaby Mariola " spodobało mi się bardzo "  😉
kolorowadama3
Bardziej mi tu pasuje "czym skorupka za młodu..." ;)
..jak zwał,  tak zwał- wiemy o co chodzi 😜
💖💖💖💖💖
Teraz po, kosmetyce gniazda, podściółki jest tak dużo,że nie ma naturalnego ogranicznika, czy małe nie powypadają  ? wystarczy ,że któreś cofnie się do tyłu, np podczas karmienia...
135 Wyświetleń
135
Antonówka
Powinny dać radę. Ten kąt kamery tego nie oddaje, ale tam dołek jest. Lepiej to widać na nagraniach z wczoraj.
😊
Nie widzę wypowiedzi oczami.ptaków o zagrożeniu dla dorosłego sokoła przez puchacza, a nie przez puszczyka. Przed 6.30 jeszcze była. Ktoś ją usunął?
155 Wyświetleń
155
Inspe
AgaO, Uwaga,  ponieważ ostatnio prostowałam post z Forum Trzebieży o puszczyku oświadczam, że na czacie-boksiku nie usuwałam żadnego niczyjego komentarza. Proszę AgaO o nie szerzenie niezdrowej dezinformacji, i nie robienie żadnych osobistych insynuacji na czacie na żywo. 
Proszę o zwrócenie się do administracji o podanie do publicznej informacji, kto usuwa komentarz Oczami Ptaków w kontekście innego komentarza z nieprawdziwymi informacjami.
Strach się odezwać. O co Pani chodzi? Proszę o wyjaśnienie dlaczego uważa Pani, że szerzę niezdrową dezinformację i robię osobiste insynuacje na czacie na żywo? To nie była Pani wypowiedź. Jak sobie Pani życzy mogę poprosić administrację o podanie do publicznej informacji, , kto usuwa komentarz Oczami Ptaków w kontekście innego komentarza z nieprawdziwymi informacjami, tylko nie wiem jak to zrobić i czy to ma sens.
Inspe
AgaO, to żaden strach przyznać się do swojego błędu. To jest cywilna odwaga. Nie można wywlekać na czacie na żywo, że jakaś autorka komentarza uznała, że może lepiej będzie gdy usunie swój komentarz. Ma do tego prawo. Co przewidział sztab ludzi tworzących tę stronę, można edytować i USUWAĆ TYLKO SWOJE KOMENTARZE.  
Robi się to w ostateczności, aby nie kompromitować się, w oczach innych.
Nie można natomiast tego wyciągać na każdym czacie na żywo. To jest niezgodne z tzw. N-Etykietą. Jeżeli tego nie możesz pojąć, to musisz do tego dorosnąć.
Jeżeli usuwa się swoją wypowiedź to usuwa się także komentarz do niej, o czym napisał oczami.ptaków w komentarzu z godz. 11.41. Nie wiem dlaczego wielkimi literami napisała Pani, że można usuwać tylko swoje komentarze. 
Nie podałam kto usunął wypowiedź. Napisałam ogólnie, że nie powinno się tak robić jeśli był już do niej merytoryczny komentarz. Nie znam zasad netykiety o których Pani napisała. Znam natomiast zasady: Szanuj innych w internecie i Nie pisz wielkimi literami. Może już mi Pani nie odpowiadać. Zniechęciła mnie Pani skutecznie do korzystania z boksika, dlatego ewentualnej odpowiedzi nie będę mogła przeczytać.
Inspe
AgaO, UWAGA! Zakładka na czacie-boksiku  zgłoś i ukryj komentarz nie jest anonimowa!!!
oczami.ptakow
Najpewniej autor komentarza na jaki odpowiadałem usunął swoją wypowiedź i razem z nią moją odpowiedź. Bo ja sam nie usuwałem, a komentarz nie naruszał regulaminu, więc z takiego powodu też nie mógł zniknąć.
Szkoda, to że autorka podała nieprawdziwe informacje, które zostały sprostowane, nie powinno być powodem do usuwania przez nią wypowiedzi. Gdyby nie zostały sprostowane pewnie by zostały.
.. każdy ma prawo się pomylić....ale np . ja , faktycznie,  gdy czytam mylną informację i  czyjeś sprostowanie ,  to wtedy lepiej mi się to w głowie układa i utrwala ..ale ten ktoś pomyślał widocznie , że nie chce nikogo w błąd wprowadzać i usunął...
Ja uważam, że nie powinno się usuwać takiej informacji jeśli została sprostowana, bo wtedy tracimy komentarz wyjaśniający, w tym przypadku od oczami.ptaków
7.30 Forest świeci swym blaskiem 😍😁
140 Wyświetleń
140
Bar na jajkach 😃 7:11
150 Wyświetleń
150
W Trzebieży puszczyk znów niepokoił Tajgę. Na zapisie 20:56:43.
180 Wyświetleń
180
monikam54
Całe szczęście Tajga się pochyliła i unikła kontaktu z nim 🙏
😠😡👿
Smokva
😡
Tajga w gnieździe
202 Wyświetlenia
202
Więcej