Mieszkam niedaleko komina i też widziałam nad moim osiedlem sokoła, nawet parę dni temu. Byłam zaskoczona, że nie ma nikogo w budce. Liczę na nową parę. ❤️
ja dzień i noc miałam podgląd w Gdyni włączony i kilka razu udało mi się przelot zobaczyć, wiadomo pewności nie było, ale np jak był przelot i nagle na zbiorniku wodnym wszystkie ptaki się podniosły do odlotu to w głębi serca wierzyłam, że jednak to sokół przeleciał
W Gdańsku są trzy miejscówki gdzie są budki czy skrzynki dla sokołów. Komin PGE ( jedyne miejsce gdzie był lęg w zeszłym roku ), komin Lotosu ( ale inny niż tam gdzie było gniazdo z podglądem ) i wieżowiec Olivia Star.
WOW 🩵