Własnie przejeżdżałam koło EC-2 widzidziałam szybującego ptaka. Zarys jak sokół. Gdy podleciał do komina było widać charakterystyczne "trzepanie" skrzydłami. Wylądował na jednej z galerii, ale po sekundzie znów się wzbił i krążył między kominami. Może znów młody gość z pleczkiem nas odwiedził? 🤔
Raczej są, bo gdy pojawia się samiec widać drugiego ptaka który leci na tył komina. Dziś też widziałam deszcz piór, więc pewnie tak jak zaobserwowała ff Daszka, mają stołówkę nieco wyżej. Byłam w okolicy tydzień temu, ale nie udało mi się nic poza przelotami zobaczyć, bo pracownicy mnie wyprosili 🙂
Gdyby nie to, że nie mam dziś czasu, to wyciągnęłabym rower z piwnicy i z aparatem podjechała.