Pokaż:Wszystko
Skierek z ulowka dla Astry, nie wyszła z budki, Skierek dość szybko zrezygnował i odleciał
193 Wyświetlenia
193
Kanela
Skierek wrócił do Astry z dosłownie jednym kęsem w szponie, wszedł do budki, Astra połknęła to co przyniósł i wyleciała. Skierek podszedł do jajek, zgarnął je pod siebie dziobem, ale w momencie kiedy powinien zasiąść zrobił na jajkach pozycję jak do dolkowania i się podniósł. Wyleciał z budki i po chwili wróciła Astra.
kolorowadama3
Czyli dalej jest niereformowalny. Ale dobrze, że chociaż prezent czasem przyniesie...
Kanela
Przynosi regularnie, tylko Astra nie chce odbierać od niego pod budką, ale musi gdzieś jej zostawiać, bo przerwy robi krótkie.
Falka wybyła pomiędzy 00:59:31 a 01:00:18 Nie wiem w jakich okolicznościach odleciała, bo kręciołek zatrzymał obraz, a po odświeżeniu już jej  nie było.
241 Wyświetleń
241
Chyba na dzis zakończyły walkę. Obie oberwaly mocno 😣
233 Wyświetlenia
233
Widać po tym jak chodzi, że Falka strasznie obolała. Dobrze, że się trochę uaktywnia, to znaczy, że nie jest z nią bardzo źle.
226 Wyświetleń
226
monikam54
Mam pytanie , bo szukałam na forum ale znaleźć nie mogę.. 
Czarnooka wydobywa z siebie taki głos od zawsze czy to jest spowodowane po jakiejś walce ?
Podczas walki z Petra uszkodziła struny głosowe i od tego czasu ma taki głos
Iwona65
A to tak już nie  dla wymądrzania się, ale naszej wiedzy. Ptaki nie mają strun głosowych. Dźwięki wydają za pomocą tzw. krtani dolnej nazywanej syrinx. Im bardziej syrinx jest umięśniony, tym odgłosy ptaków mają bogatszą melodykę. Także u sokołów krtań dolna ma raczej mało mięśni  😀
monikam54
W którym to było roku ?
Amika
W 2023, chyba w marcu
monikam54
Dziękuję
Amika
Czarnooka bardzo długo trzymała ją za prawe udo
Iwona65
Ale Falka ją mocno zdepilowała na piersi. Tam pióra to chyba raz ze skórą poszły. Ale też nic dzisiaj nie kleję. Przykro się na to patrzyło.
Kanela
Też mi się wydaje, że raz poszły pióra ze skórą. Na tej końcówce Czarnooka wyglądała już na bardzo wyczerpaną.
Lili
🤔
23:20 falka wygląda z gniazda, raczej trochę zaniepokojona
198 Wyświetleń
198
W roku 2023 Czarnooka gniazdowała z Apaszem 0CV, jest to jej syn z roku 2021 roku, który zastąpił ojca Bielana.

ja uważam, że nie ma tego złego.
Falka wykluła się w roku 2023 w Gdyni i jest córką nieżyjącej już Bryzy (pochodzącej z Niemiec)
i Bosmana (reintrodukowanego pod Wrocławiem).
wymiana genów wyjdzie na dobre
233 Wyświetlenia
233
sokoleoko1968
dla mnie liczy się że czarnooka pokonała młodzsza samice
no raczej na pewno nie pokonała, jeśli to Falka wróciła do gniazda ...v
kolorowadama3
W jaki sposób pokonała skoro to Falka jest w gnieździe?
oczami.ptakow
No właśnie raczej nie pokonała. To Czarnooka jako pierwsza uciekła.
sokoleoko1968
A sorry pomyła
sokoleoko1968
😁
Ech... 🙈Dobrze ze jajka zostaly zabrane 😌 czuje ze coś z nich będzie 💗
216 Wyświetleń
216
Halinkam
2 lata emu też długo nie było Wrotki na jajach (dłużej jak w tym toku Czarnookiej)  więc je zabrali do inkubatora i z wszystkich 3 wykluły się Shani, Chmielowa i Borowy 🙂 Ja trzymam kciuki za jajeczka Czarnookiej i myślę, że jest duża szansa 🥰
Ale były ogrzewane przez Czarta. Także trochę inna sytuacja.. 
Ja trzymam się nadziei, że może jednak cud się stanie i wykluje się jakiś Szponek :)
ja czuje,że jednak nic z nich nie będzie
223 Wyświetlenia
223
sokoleoko1968
super ze żyje czarnooka
Czarnooka w budce?
216 Wyświetleń
216
Yvone
jakieś nagranie ( poza tym co na FB stowarzyszenia) wstawił na Forum użytkownik Dan21  . Trzeba [przyznać ze sokolice to niezłe zakapiory - zawodniczki sumo
Amika
Ja mam od ok. 3 minuty do końca + powrót Falki, ale to 45 minut nagrań, które trzeba by skleić i przejrzeć bo czasem kamera przeskakiwała do tyłu. Po dzisiejszych nerwach nie dam rady tego zrobić
jur
jur
Falka.
Mi się wydaje że to właśnie czarnooka jest 🥺
xand
Falka
Amika
To Falka, Wróciła po 1,5 minuty
Czarnooka na 100% tylko ona ma taki głos
189 Wyświetleń
189
Dużo osób weszło, obraz staje i nie będziemy wiedzieć co sie dzieje dalej
204 Wyświetlenia
204
tarodo
najgorzej jak obie padną od ran i wycieńczenia
oczami.ptakow
Na razie od około 10 minut to samo jest. Chyba odpoczywają, jeśli można to tak nazwać.
Czarnooka wg mnie wróciła, widać było czarna obrączkę, Falka ją zabije, wyraźnie wygrywa :(
215 Wyświetleń
215
Dan21
Na końcówce była słaba.. ale na razie odleciała. Może odpuści bo widziałam, że jaj brak.
Lili
🤔😕
niza
Walka na śmierć i życie 😲
tarodo
to Czarnooka słychać po charakterystycznym ciokaniu
oczami.ptakow
Ogólnie Czarnooka w kiepskim stanie, zobacz pióra na głowie choćby, całe potargane. Falka tak nie ma.
potwornicka
Falka w lepszym stanie, kilka ciosów w pierś biednej zadala :( Czarnooka walczy już na śmierć i życie, cholera jasna, nie da się tego oglądać :(
ja wyszłam z poglądu, nie mogę patrzeć na nią :( 
Tak mi jej potwornie żal
😭
😭
Też mi się tak wydaje. Mam nadzieję, że nie stanie się to w gniedzie, na naszych oczach :(
Wydaje mi się, że Czarnooka i Falka. Po wyglądzie i głosie.
174 Wyświetlenia
174
oczami.ptakow
Jedna ewidentnie jaśniejsza ( Falka ), druga ewidentnie ciemniejsza ( Czarnooka ).
jur
jur
To Czarnooka po głosie można rozpoznać !!!
165 Wyświetleń
165
Daszka
Aż mi się gorąco zrobiło!
niza
😯
Kto to
165 Wyświetleń
165
Daszka
O matko! Ciężko się się na to patrzy.
Daszka
Czy to możliwe, że Czarnooka wróciła? Czy kolejna pretendentka do gniazda? Na pewno ma obrączki.
tarodo
obie mają obrączki być może to Czarnooka wróciła
Więcej