Skierek wrócił do Astry z dosłownie jednym kęsem w szponie, wszedł do budki, Astra połknęła to co przyniósł i wyleciała. Skierek podszedł do jajek, zgarnął je pod siebie dziobem, ale w momencie kiedy powinien zasiąść zrobił na jajkach pozycję jak do dolkowania i się podniósł. Wyleciał z budki i po chwili wróciła Astra.
Falka wybyła pomiędzy 00:59:31 a 01:00:18 Nie wiem w jakich okolicznościach odleciała, bo kręciołek zatrzymał obraz, a po odświeżeniu już jej nie było.
A to tak już nie dla wymądrzania się, ale naszej wiedzy. Ptaki nie mają strun głosowych. Dźwięki wydają za pomocą tzw. krtani dolnej nazywanej syrinx. Im bardziej syrinx jest umięśniony, tym odgłosy ptaków mają bogatszą melodykę. Także u sokołów krtań dolna ma raczej mało mięśni 😀
W roku 2023 Czarnooka gniazdowała z Apaszem 0CV, jest to jej syn z roku 2021 roku, który zastąpił ojca Bielana.
ja uważam, że nie ma tego złego. Falka wykluła się w roku 2023 w Gdyni i jest córką nieżyjącej już Bryzy (pochodzącej z Niemiec) i Bosmana (reintrodukowanego pod Wrocławiem). wymiana genów wyjdzie na dobre
2 lata emu też długo nie było Wrotki na jajach (dłużej jak w tym toku Czarnookiej) więc je zabrali do inkubatora i z wszystkich 3 wykluły się Shani, Chmielowa i Borowy 🙂 Ja trzymam kciuki za jajeczka Czarnookiej i myślę, że jest duża szansa 🥰
jakieś nagranie ( poza tym co na FB stowarzyszenia) wstawił na Forum użytkownik Dan21 . Trzeba [przyznać ze sokolice to niezłe zakapiory - zawodniczki sumo
Ja mam od ok. 3 minuty do końca + powrót Falki, ale to 45 minut nagrań, które trzeba by skleić i przejrzeć bo czasem kamera przeskakiwała do tyłu. Po dzisiejszych nerwach nie dam rady tego zrobić