Pokaż:Wszystko
Falka je śniadanie na podeście, nie wiem czy sam upolowała, czy dostała od Apasza.
149 Wyświetleń
149
OlgaS
6:10 Apasz z prezentem
muriel
Dzięki za informację.
elik
to mały ptaszek właśnie takie malizny robią za prezenty
Falka na podeście, Apasz w budce, prowadzą bardzo głośną rozmowę przez próg.
184 Wyświetlenia
184
Apasz dał dyla, Falka weszła do środka, dołkuje, przestawia kamienie.
Spóźniłam się, ale  wygląda na to, że Falka dostała od Apasza prezent https://zapodaj.net/images/1f62442b13f19.jpg
181 Wyświetleń
181
Info od Tiga8 na fb- dwa jajeczka kawęczyńskie żywe :-)
189 Wyświetleń
189
Iwona65
Moja babcia mówiła: ,, jeszcze Maciek w dupie, a już mu kaszę gotują,,
..już to pisałaś,  chyba rok temu 🤣
Iwona65
Bo sytuacja podobna
jur
Oliwia
A też bym chciała wiedzieć, chłop się nie odzywa, pal sześć nadajnik, ale że nawet pocztówki żadnej nie wysłał do domu?
Też jestem ciekawa jak chłopak sobie poradził
W Toruniu (oprócz Łodzi) ten sam czas zniesienia, tam to na tysiąc % wykarmią i 10 pomponów.
..nie jest aż tak ważny, idealnie  ten sam czas klucia... nie podkłada się  świeżo wyklutych młodych,  a troszeczkę  odchowane ...
Wiem to, dlatego napisałam o pomponach, a nie wacikach. A o zbliżonym czasie klucia pisała wyżej FF Daszka. Zaś o Siekierki bym się obawiała, czy by Astra po interwencji człowieka nie odrzuciła nawet własnych (jeśli by się wykluły).
..co do Astry podałam warunek : gdy będą młode  , to tylko wtedy dołożyć...😊 a tak naprawdę, to są ludzie , którzy na tym temacie  zęby zjedli i ich decyzja będzie na pewno najlepsza , przede wszystkim dla dobra  sokołów 😊
A jednak ci co zęby zjedli też nie wiedzą wszystkiego. Natura zaskakuje nie tylko pozytywnie, np. nieudaną pierwszą adopcją Skalskiego i Pegaza, czy też odrzuceniem własnych jaj w Barlinku po interwencji człowieka.
jur
jur
Ej mądrala 😁ale większe doświadczenie jest lepsze od mniejszego, tak czy nie ? A w ogóle to dajcie spokój z tymi propozycjami, tyle tylko że sobie popiszecie, a Admin zadecyduje po swojemu 😊
🤣zgadza się, a najbardziej ostatnie 4 słowa, dlatego pisać można do woli, bo i tak nie czyta 🤣
Inspe
A Trzebież? Tajga pokazała, że jest dobrą matką zastępczą. Chociaż nowy partner mógłby się wykazać instynktem. Chyba by nie zabił, ryzyko pewnie zbyt duże, bo jego nie jesteśmy pewni.
tiga8
W Trzebieży sowy atakują gniazdo, więc nie na takiej opcji, dolara się do gniazda gdzie  są  już maluchy.
Draka w Kwidzynie myślę, że strzał w 10, bo oboje takie trochę pewniaki. A Trzebież...no te sowy wszystko utrudniają
Daszka
Świetna wiadomość! Ciekawe, co dalej z nimi będzie. Ja coś czuję, że w Poznaniu może być nieudany lęg w tym sezonie, a wtedy mogłyby trafić do doświadczonego Velio i nowej. Ale to oczywiście tylko moje wróżenie z fusów🙃.
...można jednego podrzucić Neli ( 3 jajka na Żeraniu) , drugiego Astrze (oczywiście tylko  gdyby coś się wykluło,    do kompletu ) ..nie trzeba jeździć po Polsce  🤩🥰
jur
jur
A skąd wiesz gdzie są jajka, że nie trzeba ich wozić ?
..automatycznie pomyślałam,  że  w W- wie 😊
Daszka
Tylko chyba klucie wtedy powinno być zsynchronizowane, żeby rodzeństwo było w podobnym wieku🤔. Teoretycznie w dokładnie tym samym czasie powinno u Afrodyty być klucie, oni by pewnie wykarmili, gdyby nie prawie dorosły synuś z wąsem na głowie😁. Takie zabawy w gdybanie...😉
..
ale jak widać FF są bardzo kreatywni i pomysłowi  🙃😉
Daszka
No raczej! Hihi😁
Amika
Uff, chociaż tyle na pocieszenie
Lili
👌🏻👍🏻😍
niza
Cudowna wiadomość ❤️❤️❤️
12:09 do 12:18 była Falka, Nawoływała bezskutecznie siedząc na podeście.
161 Wyświetleń
161
Amika
Teraz Apasz na kracie
Amika
Odleciał. Jakoś smętnie ciokał. Był w budce, dołkował w kilku miejscach tak trochę chaotycznie jakby nie wiedział co ze sobą zrobić.
Inspe
Czy pamięta jeszcze, że były tu jajka?
Apasz czeka?
182 Wyświetlenia
182
chyba odbyło się spotkanie teraz jedno w gnieździe drugie na podeście
197 Wyświetleń
197
Kawęczyn - spotkanie w budce
176 Wyświetleń
176
Czy te jajka zabrane w Kawęczynie były martwe z wyziębienia?
170 Wyświetleń
170
Inspe
Z kąd takie wnioski?  Wszystkie są zalężone, trafiły do inkubatora. Zarodki od razu nie obumierają z powodu niskich temperatur.  
Oczywiście,  że ma to wpływ, ale to jest proces, który postępuje.  Mamy nadzieję, że ten proces w inkubatorze został zatrzymany i że podział komórek w zarodku oraz przemiana materii została wznowiona. Czekamy z nadzieją. Nie wróżymy złych rzeczy.
To super. Nie wiedziałem. Dzięki
teraz w Kawęczynie też ktoś na kracie?
163 Wyświetlenia
163
Dorcia
nawołuje, pewnie Apasz ponownie
Iwona65
Dorcia, za każdym razem są takie same,  zapodane przez Ciebie zrzuty  nie powiązane z wpisem. To już od dawna trwa. Chyba coś technicznie nie wychodzi
Apasz dołkował w budce
133 Wyświetlenia
133
Apasz na kracie, Falka zaprasza do gniazda
143 Wyświetlenia
143
kolorowadama3
I po randce. Apasz nie dał się namówić na wejście do budki i odleciał a Falka jakiś czas po nim
Falka nawołuje i wypatruje Apasza
143 Wyświetlenia
143
https://zapodaj.net/plik-C0xjbPp26x
Jeszcze raz zapytam, czy to Skierek czy Astra, bo jakoś się nie spodziewałam zobaczyć Skierka na jajkach, ale jak wstał/a to mi takim jasnym żabotem dało po oczach i miałam wrażenie, że wyblakłe obie obrączki... screena zdążyłam zrobić w ostatniej chwili przed wylotem. Weszłam na kam1 leżał/a na jajkach, od razu przerzuciłam się na kam2 do środka budki i osobnik sokoli wstał i poleciał. Może to tylko moje przewidzenia z tym Skierkiem. Za chwilę przyleciała już Astra. Więc albo wyleciała na momencik, albo przyleciała, jak Skierek wyleciał.
178 Wyświetleń
178
Kanela
Dla mnie Skierek. A długo siedział? Pewnie tak jak mówisz, robił dolki na jajkach i na chwilę przysiadł, ostatnio tez go tak złapalam, dołkował po czym usiadł na jajka, ale to doslownie kilka sekund trwało i sie podniósł.
Ja byłam na podglądzie max 20 sekund, w tym czasie zastałam go siedzącego i rozgladającego się po czym wstał i odleciał. No więc więcej niż 15 sekund w mojej "obecności" nie siedział, bardzo bym chciała wiedzieć co było wcześniej, ale widzę, że nikt go wtedy nie obserwował (albo się nie ujawnia), no i nie ma zapisów. Obstawiam, że usiadł na chwilkę robiąc dołek, aczkolwiek wyglądał jak sokół prawdziwie na jajkach siedzący 😆
Jeśli to on to przysięgam, że siedział na jajkach. Nie wiem jakim cudem, bo byłam na podglądzie max 20 sekund zanim odleciał i zastałam go na kam 1 siedzącego i rozglądającego się intensywnie (moja pierwsza myśl to, że Astra gdzieś Skierka zobaczyła i może przyleci z prezentem). Przełączyłam na kam 2 i gdybym wtedy odrazu zrobiła screena, to złapałabym go siedzącego, ale niestety po pierwsze byłam pewna, że to Astra, po drugie nie zdążyłam przemielić sytuacji w głowie, dopiero się zorientowałam, jak gonił do wyjścia i szybko wcisnęłam screena. Nie wiem czy sobie na chwilę przysiadł przy swoim robieniu gniazda na jajkach, czy może siedział dłużej świadomie. Zaraz po nim przyleciała Astra i zasiadła. 
Musiałam się upewnić czy to on, bo niby zwykle ich odróżniam, ale nie mogłam uwierzyć, że widziałam Skierka na jajkach. Tak bardzo brakuje mi teraz jakiegoś zapisu, żeby zobaczyć co tam się wydarzyło. Liczyłam, że ktoś też zauważy Skierka, ale chyba wszyscy na Włocławku i Kawęczynie lub to moje zwidy.
Oliwia
Pewnie dołkował na jajkach, coś mu strzeliło w plecach i nie mógł przez chwilę wstać :-)
Ale prychnęłam śmiechem 😂 no jakoś szczerze wątpię, że usiadłby z zamiarem ogrzewania jajek 😆
Fryckowa2008
🤣
Lili
🙃
🤣
😉
powsinoga
😄
...jak dla mnie,  to raczej Skierek ..
..a koronnym argumentem jest to , że jego nie można pomylić z Astrą...oczywiście widząc go w całej  Skierkowej okazałości., a Ty widziałaś  przez chwilkę ... i dobrze  odróżniasz sokoły,  bo już nieraz to zauważyłam 😊
Chyba szoku doznałam jakiegoś, jedna półkula mózgu mówiła, że Skierek, druga twierdziła, że ta pierwsza chyba oszalała, bo przecież ten sokół właśnie siedział na jajkach 😂 ale cóż, aż tak w niego nie uwierzę, musiał kopać doły i chwilę przysiąść, bo się zmachał, a wiadomo, lata już nie te 😆
😆
tarodo
wygląda na Skierka
Lili
🤔
187 Wyświetleń
187
Więcej