Pokaż:Wszystko
7.29 Astra pokazała jajka, dziurka się powiększyła, było wyraźnie słychać pisklaka. https://zapodaj.net/plik-iGL6If4hA2
85 Wyświetleń
85
tarodo
Coraz wyraźniej słychać wacika
Inspe
W tym roku będzie dziewczynka Calineczka
Skierciątko  przybywaj 🤗 kibicujemy ci i czekamy .
Oliwia
Może używajmy określenia Astrzątko, bo aż mnie wzdrygło :-D
tarodo
proponuje Asterek od ASTra i skiEREK
😆
Bo to jest i Skierciątko i Astrzątko  2 w1 😅
Oliwia
Albo mogą się wykluć dwa i będzie i Astrzątko i Skierciątko
Super to wymyśliłaś , tak po sprawiedliwości 😊
Kanela
Jak Astra się podnosi to wyraźnie już go słychać :)
tak , słyszałam malucha ..
Skierek z jedzeniem do budki wszedł ale Astra nie odebrała więc poleciał
62 Wyświetlenia
62
Kanela
Nie pozwoli żeby pod Skierkiem się wykluło 😅
Mamy pip w jednym jajku na Siekierkach, Astra zaglądała do dziurki :) 
https://zapodaj.net/plik-a0A3ObKCVY
96 Wyświetleń
96
👍😆
Oliwia
Patrzy i myśli "Boże, podobny do tatusia..."
powsinoga
😂
Antonówka
🤣
Kanela
Oby tylko z wyglądu 😅
I to jest wiadomość  po przebudzeniu 🥰 tak można zaczynać każdy dzień 👍
Kanela
Ledwo oczy otworzyłam włączyłam kamerę i akurat się kręciła ❤️ Ale tak jak zawsze mogliśmy oglądać jajka na Siekierkach bez problemu, tak teraz Astra siedzi jak przyklejona. A jak wyjdzie to Skierek w budce wariuje 😂
Był już dziś?
Kanela
Ja jeszcze nie widziałam żeby był
jur
jur
Hrabia na jajkach, samica na iglicy
81 Wyświetleń
81
https://zapodaj.net/plik-PFU412pQFi
Astra roluje i przekłada jajka, wśród tych szumów ciężko wyhaczyć, ale zdaje się, że co najmniej jeden pisklak się odzywa. Możliwe, że widziałam pip, albo też widziałam tylko to, co chciałam widzieć 😆 w każdym razie czekamy na cudeńka ❤️
78 Wyświetleń
78
Falka w budce. Od dłuższego czasu uskutecznia higienę ciała.
82 Wyświetlenia
82
Teraz sokół śpi na podeście z głową w piórach i tyłem do kamery, pewnie to ona.
Skierek na kracie je albo szykuje kolacje dla Astry
118 Wyświetleń
118
Inspe
U Astry ostre rolowanie, bo słychać maluszka z jaja
Kanela
Jeszcze teraz przed chwilą zamiast już iść spać, to wpadł do budki, pogadał i poleciał 😛
Iwona65
Noż ku... jaki czuły się zrobił
Dan21
No a Wam to dogodzić się nie da 😇 nieczuły źle, czuły też niedobrze 🤪🤪🤪
Iwona65
Nie nam tylko Astrze, teraz na finiszu się obudził po tylu latach 😉
niza
😂
Astra wróciła, Skierka pogoniła 😄
125 Wyświetleń
125
jur
jur
Jak to nie ma, są.
Maja5
A ktoś wie dlaczego w Kawęczynie nie ma sokołów?
tarodo
Falka walczyła z Czarnooką i wygrała, jak się nowa para pośpieszy to może jeszcze uda im się w tym roku
Fryckowa2008
😄
o wow zasiadł, chory jaki ten Skierek czy zachciało się być misiem pysiem Ptysiem xD? 🤣🤣🤣
118 Wyświetleń
118
Kanela
Jak prawilny sokoli samiec, jedzenie przyniósł i poszedł siedzieć na jajka 😂
Biedny się przewraca nie umie sobie poradzić, ale i tak podziw :D
107 Wyświetleń
107
Skierek znów dołki kopie
104 Wyświetlenia
104
Skierek przyniósł Astrze wałówkę i pomaszerował prosto na jajka, właśnie zasiada
99 Wyświetleń
99
Czy to Siekierek na jajkach ?
92 Wyświetlenia
92
Lili
😉
Kanela
Tak, stara się zasiąść 🤪
Skierek podleciał na kratę, zobaczył Astrę w budce i odleciał. Może liczył na pustą budkę i szanse na wysiadywanie? ;)
115 Wyświetleń
115
Znowu Skierek sie tłucze w budce, nie może ogarnać tych jajec, zaraz będzie z nich jajecznica
Kanela
Patrząc na to co wyprawia nie wiem jak mu się rano udało usiąść na tych jajkach 😂
tam chyba taka średnia pogoda, senna, chyba spać się chce sokołom
Kanela
Ponownie Skierek, wszedł do budki, podszedł bardzo blisko Astry, ale ona ani myślała zejść z jajek. Siedzi jak przyklejona.
i bardzo dobrze ..chyba coś przeczuwa
..rozochocilł się  , podoba mu się 😉
niza
😂
W Konstancinie Gassek zasiadł, ale chyba sokół się mocno darł, jakby walka gdzieś obok, wydaje mi się, że pióra leciały. Muszę obejrzeć nagranie ekranu. Gassek obserwował sytuację z budki. Podpowie mi ktoś jak najłatwiej udostępnić tu filmik?
98 Wyświetleń
98
Lili
Takie podobne odgłosy już kiedyś słyszałam. Stukanie, turlanie, lecące pióra, długie ciokanie. Konstancja przebywała w budce, a Gassek siedział  na daszku. Długo  zajmował się skubaniem jedzenia. Być może odgłosy, które wyłapuje czuły mikrofon, to stukanie pazurami o daszek oraz przerzucanie skubanego (...).  Konstancja prawie przez cały ten czas ciokała, ale nie wykazywała zaniepokojenia.  Gassek, po "pracy" i tak nie dostarcza Konstancji  jedzenia. Odlatuje i pewnie zostawia posiłek  w wiadomym dla niej miejscu.
https://youtu.be/AQD92SlU8xM?is=A3Ehmdm5diS5rkPJ
Dzięki za podpowiedzi co do udostępniania filmików. Mam tylko taki, bo 3 rzeczy na raz robiłam w międzyczasie 😆 to, co wydawało mi się piórami, to była przelatująca pustułka. Zastanawiam się, czy to nie była walka dwóch pustułek. W każdym razie później było słychać jeszcze dużo wyraźniejsze odgłosy, jakby się turlały po dachu czy pokładały po podeście.
Iwona65
Gratulujemy debiutu filmowego
Amika
To nie odgłosy walki. Raczej przekazanie jedzenia i zalężanie
Iwona65
Dla mnie to tylko wkurzająca Gasska pustułka, która ma chęć na lokal. I tak wtedy trajlują
Trwało to zdecydowanie za długo, jak na przekazywanie jedzenia i zalężanie. Słychać było co najmniej z 15 minut, aż musiałam się całkiem zwinąć. Plus odgłosy uderzania. Możliwe, że to dwie pustułki.
Lili
Warto zobaczyć film.
Być może nastąpił zbieg okoliczności. Widok pustułki i piór.
Możliwe jest, że pustułki przebywały blisko budki, bo jak wiemy często tu bywały.
Były przeganianie i stąd te krzyki.
Natomiast pióra mogły lecieć z daszku, bo tam już wcześniej upolowane gołębie, były pozbawiane piór. Dzięki kamerze ja już kiedyś wiedziałam jak spadają.
Iwona65
Filmik musisz udostępnić na zewnętrzny serwer. Czyli np. YOUTU.BE jak chyba wszyscy tutaj. Później zapodajesz link
Lili
Ja nie nagrywam filmów, ale skoro nagrałaś, to prześlij na YouTube i następnie podaj link na forum 🤔
Teraz się zapewne tłuką albo po niewidocznej na kamerze kracie albo po daszku. Odgłosy sokolich zapasów.
Walka z pustułką. Pustułka była na momencik na kracie.
Na drugiej kamerze widziałam przelot, teraz znowu odgłosy walczących. Chyba samice się tłuką.
Więcej