Pokaż:Wszystko
Wracam z forum, Siekierki zostawiłam sobie na deser, a tam..... No nie wierzyłam, wracałam, jeszcze raz czytałam-  podobno 4 jajka się wykluły?
105 Wyświetleń
105
Daszka
Aaaaa... chodzi o to, że nie ma wzmianki o tym wydarzeniu? Też szukałam. No nie ma. Ale na pewno ktoś, kto był świadkiem tej chwili i udokumentował to wydarzenie sezonu, już redaguje właściwy post, prawda? Prawda?😀
Iwona65
👍
Niech ktoś się wsłucha i mi powie, czy w Konstancinie jajka śpiewają 😀 mam wrażenie, że tak, ale mogę mieć też zwidy od nadmiaru wsłuchiwania się na każdym podglądzie 😂
92 Wyświetlenia
92
Iwona65
Z minutę słuchałam zanim kręcioł się włączył. I nic. Może też śpią
Może mi się wydaje, nie było to głośne, żebym była pewna. Albo sobie zasnęły faktycznie 😀
W jakich dniach oczekujemy klucia na Pałacu? Jestem ciekawa czy tu też wszystko pójdzie hurtem jak w fabryce - dziwny jest ten sezon
119 Wyświetleń
119
tarodo
tak około 28 powinno się zacząć
No i mamy komplet
115 Wyświetleń
115
tarodo
niza
O mamuniu, nie wierzę 😃
Siekierki, jest czwarty!
100 Wyświetleń
100
Daszka
Tego to chyba nikt nie obstawiał😍! Astra sięgnęła gwiazd🥰.
Astro , jesteś wielka,  dziękujemy !!! 😍 również za lekcję życia: czasami rzeczy z pozoru niemożliwe,  stają się  możliwe..
Chyba idzie czwarty na Siekierkach, wydaje mi się, że jak Astra się podniosła to było widać było dwie dziurki w jajku
118 Wyświetleń
118
Jest czwarty 😊
Kanela
Kanela
Edytowałam wpis na „chyba”, bo teraz zwątpiłam czy to nie były jednak kawałki starej skorupki przyklejone do jaja
tarodo
tarodo
to zdjęcie jest z 12:49 i tak z jednej strony jest przyklejona skorupka ale z drugiej widać jakby była mała dziurka https://zapodaj.net/plik-Q0IJsvLDF2
Skierek przyniósł posiłek i Astra karmi :)
106 Wyświetleń
106
czy to po posiłku Astra ma tak zakrwawiony dziób https://zapodaj.net/plik-o3FiSRu5JW
107 Wyświetleń
107
Kanela
Raczej tak, miała świeżą zdobycz
tarodo
dzięki bo wcześniej ktoś pisał że Astra zaniepokojona więc się wystraszyłam że może jakiś intruz
Kanela
Maluchy teraz po karmieniu nie wyglądały lepiej 🫣😂
Siekierki karmienie (utajone)
108 Wyświetleń
108
Citro
Można pooglądać maluchy, rodzice wybyli.
kolorowadama3
Nie na długo, już okryte
Astra zeszla z jajek, od powrotu wydawała sie czujna i ciągle wypatrywała czegoś za budką
103 Wyświetlenia
103
Kanela
I już jest z duuuza zdobyczą, może Skierek przekazał? Chociaż patrząc na rozmiar nie wiem czy by podołał, może jak jej tę godzinkę nie było to zapolowała :)
Efa
Efa
Astra na zmianę
108 Wyświetleń
108
Kanela
A Skierek długo pobył?  Bo przegapiłam
tarodo
o 12:48 Astra zeszła z jajek
Antonówka
Ponad godzinę wg mnie.  O 12:30 wrzuciłam fotkę, jak pilnował z kraty. Niedługo po tym zmianę dostał.
Efa
Efa
Czyli ponad godzinę
Efa
Efa
Z forum wnioskuję jeszcze więcej siedzenia😆
Antonówka
Na pewno siedział dłużej, niż ktokolwiek mógł przewidzieć ;)
Kanela
Wow, aż dziwne że Astra mu tyle dała, bo teraz schodziła na bardzo krótko
Efa
Efa
Pewnie pół godziny był, bo wtedy sie układał jn.
Efa
Efa
Nie wiem od której Skierek siedział. Astra zmieniła go o 14
https://zapodaj.net/plik-mw6f6PUc93
Skierek próbujący ogarnąć maluchy i jajka to jest złoto 😂 ale mu to ostatecznie całkiem dobrze idzie, udaje mu się ukryć cały dobytek 😀 jednak co chwilę dostaje kuksańce od potomków i się poprawia, jest przy tym taki słodki, nieporadny 😆 rozśmieszył mnie, jak zawisł na chwilę w pozycji ze screena 😆 a poza tym to on jest taki piękny, że jestem cała w skowronkach, że mogę go oglądać dłużej z bliska ❤️
106 Wyświetleń
106
Lili
👌🏻
Kanela
Dokładnie tak samo to widzę 😄
tarodo
najważniejsze że nie zniechęcają go małe porażki i próbuje dalej
Dokładnie, ale co on się oskacze i opoprawia na tych wacikach, toż to mu stare stawy wysiądą 😂
Skierek mistrz 🤗
99 Wyświetleń
99
Skierek i Astra to nowi, sokoli celebryci 🤗  Astra, to wnuczka ikonicznej  Iskierki i zarazem bratanica   - ulubienicy tłumów, legendarnej już  Wrotki❤️  Skierek natomiast jest bratem Łupka, pierwszego partnera Wroci... Jest tu dużo nowych  FF i te informacje są przeznaczone przede wszystkim dla Was 😊 wiem, że lubicie takie ciekawostki, a ja nie bylabym sobą, żebym o tym nie wspomniała 😉
99 Wyświetleń
99
Iwona65
Przypominaj nie tylko nowym. Skleroza I powiązanie pokrewieńst ucieka starym
Łyżka dziegciu w beczce miodu
Cudny najprawdopodobniej nie przeżył.
 Radość z narodzin trójki piskląt miesza się z refleksją nad losem zeszłorocznego Cudnego – pierwszego pisklęcia, które wykluło się w gnieździe na Siekierkach i okrzyknięto Cudem nad Wisłą. Sokół był obrączkowany i wyposażony w nadajnik, który pozwalał śledzić jego wędrówki. Jeszcze w czerwcu ubiegłego roku nadajnik wskazywał, że odwiedził Nowy Dwór Mazowiecki, Pomiechówek, Izabelin i Blizne. Niestety, niedługo później sygnał się urwał.
 Sławomir Sielicki ze Stowarzyszenia Na Rzecz Dzikich Zwierząt "Sokół" powiedział nam: „Nic nie wiemy o losach Cudnego. Przestał nadawać jeszcze w zeszłym roku. Zapewne zginął.”
 To smutna, ale nieodłączna część życia dzikich ptaków. Pierwsze miesiące po opuszczeniu gniazda są najtrudniejsze – młody sokół musi samodzielnie nauczyć się polowania i przetrwać. Statystyki są nieubłagane: większość sokołów (60%-75%) nie dożywa roku. Cudny jednak na zawsze pozostanie w historii Siekierek jako ten pierwszy – pisklę, które otworzyło nowy rozdział dla tej pary i dla całej społeczności fanów.
107 Wyświetleń
107
Lili
🤔💟
ja wierzę w niego, ale szanse bardzo niskie, tak samo Fonia się nie odzywa. A propo Skawińskiego, nie chcę w błąd wprowadzać, ale dał mi trochę nadziei https://www.peregrinus.pl/pl/peregrinus-forum/falco-peregrinus-telemetria-satelitarna/30824-podroze-sokola-5dc?start=30
tarodo
dopóki nie ma 100% pewności że nie żyje jest nadzieja, poniżej Netta napisała że nadajnik wsiedlonego Skawińskiego odezwał się po roku to ja mam nadzieje że i Cudnego się odezwie
😥
Więcej