Pokaż:Wszystko
Nelcia karmi
76 Wyświetleń
76
Pałac temperatura 19,2 °C ,tj tyle co w inkubatorze. To dzisiaj w nocy powinny być wszystkie pisklęta już na świecie
82 Wyświetlenia
82
Nela karmi.
89 Wyświetleń
89
Pałac będzie karmienie, kto ma nerwy niech ogląda
98 Wyświetleń
98
Octopus
elik
koszmar, horror, też uważam, że tym maleństwem planowała nakarmić starsze pisklę
A co się wydarzyło?
Już wiem o co chodzi. Ale powiem szczerze, może ona jest bystrzejsza niż większości się wydaje. Wcale go jakoś nie szarpała, wyjęła dziobem po prostu, tak, jak czasami zdarzało się, że sokoły zabierały "zgubionego" malucha pod siebie. Może zrobiła to trochę niezgrabnie, bo pierwszy raz. A maluszek widać, że już delikatnie przysechł na łebku, może miał problem z wyjściem z jajka, jak niżej napisała FF Violetta. Ja tam nie widziałam ze strony sokolicy jakiejś brutalności.
Octopus
Rozczarowała mnie. Chociaż nigdy nie wydawała się zbyt bystra, nie spodziewałem się, że zrobi coś takiego.😒
Violetta
Co to znaczy rozczarowała? To nie człowiek, widocznie taka była potrzeba. Może mały słabł, Werwa też raz tak wyjęła pisklaka. Jest bystra, bo może  uratowała życie swojemu pisklakowi.
Octopus
Podniosła skrzydło pisklęcia, przycisnęła je pazurami i wyskubała mu pióra. Ponieważ pisklę wciąż ćwierkało, zawahała się. O 13:56 kontynuowała podnoszenie pisklęcia, trzymając je w dziobie przez dwie minuty. O 14:06 powtórzyła to zachowanie. Nawet po położeniu się, nadal dziobała pisklę dziobem.
Dan21
Zgadzam się, miała swój powód aby go wyciągnąć ze skorupki. I jak na pierwsze pisklaki bardzo dobrze sobie radzi.
Octopus
In my opinion, she wanted to feed the new chicks to the first chick. She had brought a large portion of food but hadn't fed it before.
elik
koniec posiłku, samica wynosi resztę
dodam jeszcze, że maluchy zostają same
Iwona65
Przeżyły?
Dan21
Tak
Siekierki , Skierek karmi..!!!!
104 Wyświetlenia
104
Kanela
O nieeeee, niemożliwe że to przegapiłam! 😭😄
napisalam, że  Skierek karmi i musialam pilnie zostawić podglądanie.... potem myślałam, że mogłam  się pomylić! A jednak nie.... 😊
Kanela
Ja niestety dzisiaj w ogóle nie miałam szansy ich oglądać, a tu takie rzeczy 😄 Ale rozumiem Twoje wątpliwości, bo tak samo miałam wtedy jak on na jajach siedział, widziałam, że to on, ale nie mogłam sobie uwierzyć 😄
.. podejrzewam, że teraz będzie częściej karmił 🤗👍
Mam pytanie , bo pilnie musiałam wyłączyć podgląd i gdy wróciłam po 15 - 20 minutach to karmiła Astra ..czy go zmieniła? i pytanie zasadnicze , czy to był  on ? , czy go dobrze rozpoznalam?..Bo nikt nic nie komentuje ,był cały czas tyłem, a jak odchodził , to na pewno ktoś widzial  go dokładnie.
Iwona65
Tak to był on, jeszcze mam papę rozdziawioną. Astra dopychała
Ja widziałam, to był Skierek. Zmieniła go Astra. Mam jakieś nagrania :)
Kanela
Czy jest szansa, ze wrzucisz nagrania na forum albo grupę na fb? Nie mogę przeżyć, że to przegapiłam 😭😂
Wrzuciłam na YT 😊
Dajcie znać czy to działa, bo u mnie nie :(
Oliwia
Astra teraz jeszcze dopycha, pierwszy rząd już nie dał rady, stanął tyłem, a ona dalej podaje
Gawi
Może on   miał wypadek,  gdzieś w głowę się uderzył i mu się coś przestawiło na lepsze
😁
elik
🤣
wykluł się drugi na PKiN
102 Wyświetlenia
102
tu zajmuje się powiększanie pipa w drugim jajku a pierworodny płacze
https://zapodaj.net/plik-s5RR74WCb3
95 Wyświetleń
95
zaczyna mnie to wkurzać, maluch płacze, łapie samicę za dziób, domaga się karmienia a ona jedynie markuje karmienie
https://zapodaj.net/plik-sL4jmZToRM
79 Wyświetleń
79
Było jakieś karmienie poza tym po 6?
Na pałacu dwa się klują
74 Wyświetlenia
74
maluchy same na Żeraniu
69 Wyświetleń
69
po 10 min okryte
no i pięknie 😡, przyleciał jaśnie pan i zajumał łup, z ledwością wytargał go na podest, zebrał się w sobie i wystartował... wpadli razem do rynny i nie wiem co dalej, bo kamera tam nie sięga
69 Wyświetleń
69
elik
sprawdziłam zapis, wykaraskał się z rynny i wyleciał dołem, między szczebelkami barierki, nie wiem czy jakiś przechodzień nie oberwał w głowę (...) 🤔
Iwona65
A to jest możliwe. W Słupsku za czasów urzędowania Tercji spadł w parku ok. 1.5 km od komina, z nieba (...) z ukręconą głową. Wtajemniczeni mieli co do niej podejrzenia
elik
🤣
Pałac jest pip na drugim jajku. Samica już pomaga mu, trzepocze jajkami I kręci się.
67 Wyświetleń
67
PKiN, o 12,20, kiedy to Hrabia zajmował się potomkiem, przyleciała samica z ogromnym, odpowiednio przygotowanym łupem ( może to ta ułowka, o której rano pisała Yvone).
Samica przytargała łup do dołka a następnie przeciągnęła go do wyjścia, karmienia nie było

https://zapodaj.net/plik-Cu3ZsVohZq
66 Wyświetleń
66
A na Kawęczynie zdecydowanie spadł poziom trudności, jeśli chodzi o odróżnianie samicy od samca. Jedyny pozytyw jaki widzę. Aktualizowałam Tablice sokołowe w Termice i aż się łezka w oku zakręciła jak po tylu latach musiałam Czarnooką podmienić :(
70 Wyświetleń
70
Na Żeraniu było karmienie, świeżą malizną, którą tatuś musiał dostarczyć poza kamerami, bo Neli 5 minut nie było
62 Wyświetlenia
62
Więcej